2x SAPPHIRE R9 290X

rebootoval si to? protoze jestli ne, stale mas kartu v OC a pak jsou artefakty bezna vec…

Jo tak v tom byl asi problém. Přes co se správně spouští cgminer ? Když ho spouštím přes soubor .bat mám hodnoty co sem psal , ale když spouštím přímo cgminer.exe těžím kolem 1100kH 4600ot 50°C což je divný když přes bat při stejných otáčkách má 74°C. Můj cgminer.conf

,
“intensity” : “20”,
“vectors” : “1”,
“worksize” : “256”,
“kernel” : “phatk”,
“lookup-gap” : “0”,
“thread-concurrency” : “0”,
“shaders” : “0”,
“gpu-engine” : “0-0”,
“gpu-fan” : “0-85”,
“gpu-memclock” : “0”,
“gpu-memdiff” : “0”,
“gpu-powertune” : “0”,
“gpu-vddc” : “0.000”,
“temp-cutoff” : “95”,
“temp-overheat” : “85”,
“temp-target” : “75”,
“api-mcast-port” : “4028”,
“api-port” : “4028”,
“expiry” : “120”,
“gpu-dyninterval” : “7”,
“gpu-platform” : “0”,
“gpu-threads” : “2”,
“hotplug” : “5”,
“log” : “5”,
“no-pool-disable” : true,
“queue” : “1”,
“scan-time” : “60”,
“temp-hysteresis” : “3”,
“shares” : “0”,
“kernel-path” : “/usr/local/bin”
}

vsak to mas napsane… zadavas naprosto jine parametre

Když spustím cgminer přes .bat tak se mi nedaří dostat k volbě uložení configu

??? vsak bat je “ulozeny” konfig

Tak k čemu je tedy v cgmineru pod volbou Setting možnost uložení configu a na netu jsou různý ukázky jak má kdo nastavený cgminer.conf

No ono zalezi, co v tom BATu mas napsano.
Jestli tam mas vsechna konkretni nastaveni, tj. pool, user, pass apod:

cgminer.exe --scrypt --no-submit-stale -o stratum+tcp://neco:XXXX -u X -p X --intensity 20 --gpu-threads 1
--thread-concurrency 32765 --lookup-gap 2 --gpu-powertune 30
--auto-fan --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500

nebo jestli tam mas neco typu

cgminer -c /path/to/file.conf

A udaje mas v tom vlastnim file.conf v tom spravnem JSON formatu.
Postni sem ten svuj BAT.

Mám stejnej .bat jak sem napsal macher v příspěvku č.7 při tomto nastavení těžím to co jsem posílal v příspěvku č. 20

V tom pripade se nediv :smiley: :smiley: :smiley: Chyba je mezi klavesnici a zidli :smiley: :smiley: :smiley:

Pokud chces pouzivat .conf soubor, tak si do nej napis ty spravne udaje od machera a do .bat si pak napis:

cgminer -c cgminer.conf

Zatím používám v pc jednu kartu protože čekám na ostatní komponenty. V klidu mi GPU-Z ukazuje frekvenci jádra 300MHz a pamětí 150MHz. Při těžení 1GHz a 1,5GHz ale kamarád říká , že je to dost málo na GDDR5 že je asi podtaktovaná. Dále po 2h těžení mi cgminer vypsal , že čeká na spojení s poolem ale pořád to ukazovalo že těží 900kH při 2000ot a 40°C to je asi blbost co ?

1500 je docela dost a tvuj kamarad tomu moc nerozumi :wink: hint: 1500x4=6000

Ještě mě teď napadlo až budu provozovat rig bez monitoru musí se někde něco upravit i u 290x jak sem to viděl u jiných karet ?

ne, u r9 290/290x to neni potreba

Jak už jsem psal mám zatím kartu v pc , ale nerad bych ji ještě něčím zatěžoval , když těží tak přepojím kabel do hdmi na desce ( mám i7 ) ale cgminer ani GPU-Z nezobrazují teplotu a otáčky.

potom teplota, otacky a nastaveni OC nepujde…

Nelezeš tam náhodou vzdáleným přístupem?

montykh lezu tam přes grafiku v procesoru. Přes TeamViewer se hodnoty zobrazují , kdyz mám kabel v 290x jen se přepne rozlišení z 1920x1080 na 1280x720 ale jakmile na tabletu Team zavřu tak se rozlišení vrátí zpět. Preostě to nejde a dále to nemusíme řešit.

No tak když to nemusíme řešit, tak to sem nepiš.

Jen sem chtěl vědet , jestli nemám něco špatně nastavený

edit. mohu se ještě prosím zeptat co je důležité sledovat v cgmineru kromě hw chyb ?

edit2. Při restartování cgmineru mi rychle problikne tato obrazovka

Co mám špatně , že mi nefungují příkazy označené tučně ? Bez i s těmito příkazy se karta drží na 74°C při 4600ot

cgminer.exe --scrypt --no-submit-stale -o stratum+tcp://ltc.cryptoworld.eu:3333 -u x -p x --intensity 20 --worksize 256 --gpu-threads 1 --thread-concurrency 32765 --lookup-gap 2 --gpu-powertune 30 --auto-fan –temp-cutoff 85 --temp-overheat 80 --temp-target 70 --gpu-engine 1000 --gpu-memclock 1500