BipCoin - Namecoin 2.0


#1

V létě vznikl nový projekt na decentralizaci DNS založený na Cryptonote.
Cointelegraph článek
Měl by být vylepšením Namecoinu, celkem zajímavé je, že jeho market cap by při vytvoření všech coinů byl asi 250k, zatímco u Namecoinu je to přes 3M. Takže buď BipCoin představuje dobrou příležitost nebo je Namecoin hodně nadhodnocený.


#2

A) V tom článku prakticky nic není…
B) Ta kryptoměna nevznikla na decentralizaci DNS – ve skutečnosti v ní (ještě) není o DNS ani čárka.
C) To, že je ta kryptoměna založena na cryptonote, nemá (alespoň podle jejich dokumentu) žádný dopad na DNS funkcionalitu.
D) Vázat validitu bloků na to, jestli obsahují „správnou“ cenu zlata, osobně nepovažuji za šťastný nápad, protože bez přístupu ke zdroji této informace mi klient nefunguje – neakceptuje žádné nové bloky.
E) Zadrátovat, že poplatky za registraci atd. jmen jdou přímo vývojářům…

Osobně jsem měl také pár myšlenek k DDNS a souhlasím s tím, že snadnost nasazení u uživatele a obecně použitelnost jsou klíčové, aby se vůbec dalo bavit o nějaké adopci mezi uživateli. Ale kromě tohoto Bipcoin IMHO nepřináší žádnou technickou inovaci (možná tenké klienty ano; ta vazba na zlato je dost diskutabilní).

Takže k nastřeleným variantám „bipcoin dobrá příležitost“ a „nadhodnocený namecoin“ bych přidal třetí: „bipcoin ve skutečnosti nic moc zásadního nepřináší“ a přiklonil bych se osobně k ní.