Bitcash úschova - Bitcoin Escrow


#1

Bitcash Escrow – úschova bitcoinů při transakcích mezi uživateli Bitcash

V beta fázi je nyní nová funkce směnárny – Bitcash Escrow, která zvyšuje zabezpečení při obchodech z BTC. Zejména novým obchodníkům by měla zajistit bezpečné obchodování s bitcoiny i přes nedostatek kladné reputace.

Pokud např. prodáváte bitcoiny jinému uživateli můžete nyní nově založit schránku pro úschovu BTC (tzv. Escrow). Bitcoiny zašlete nejprve do této schránky, čímž je svěříte prostředníkovi – Bitcash portálu. Bitcash Escrow vaše bitcoiny uvolní příjemci až poté, co sám potvrdíte přijetí protiplnění (např. Českých korun na bankovní účet).

Opačně pokud nakupujete bitcoiny od jiného člena, máte jistotu, že tyto mince existují a čekají na dokončení obchodu v úschově Bitcash.

https://bitcoinforum.cz/escrow/

V případě sporu pak rozhoduje administrátor Bitcash poté co poskytne 14-denní lhůtu oběma stranám k dodání potřebných dokumentů.

Proces využití Bitcash escrow schránky:

  1. Escrow schránku může založit kterákoliv strana (odesílatel BTC nebo příjemce BTC). Ten kdo prodává BTC je odesílatelem BTC. Ten kdo nakupuje BTC je příjemcem BTC.
  2. Odesílatel zašle bitcoiny do Escrow schránky, příjemce je o tom informován PM-kem.
  3. Příjemce BTC odesílá CZK na bankovní účet (anebo zboží či službu) odesílatele BTC a označuje podmínky Escrow obchodu jako splněné (toto by měl učinit ve lhůtě do 24 hodin).
  4. Odesílatel BTC zkontroluje zda protiplnění (platba CZK na účet) byla přijata ve lhůtě do 48-ti hodin a uvolní bitcoiny z úschovy k zaslání do peněženky příjemce BTC.
  5. Obě strany obchodu si navzájem vymění hodnocení obchodu do reputace.

Poplatek 1%

Uvítáme vaše nápady jak zlepšit tuto službu pro co největší komfort.

Escrow je sekce přístupná pouze pro ověřené členy.

Tip: V každém kroku je příslušná strana informována o nutnosti dalších akcí soukromým vzkazem (PM). Pro emailové notifikace si prosím zapněte volbu “E-mail při každé soukromé zprávě“ ve vašem osobním nastavení.

Poznámka: lhůty jsou zatím jen doporučené a běží pouze v pracovní dny.


#2

reserved
5a77ad16efb58


#3

Perfektní, díky. Vyzkouším na nějakém dobrovolníkovi a dám vědět :slight_smile:


#4

Urcite uzitecna sluzba, diky za ni!


#5

Napadl mě malý zlepšovák na zrychlení obchodů s nováčky, kteří odešlou czk, ale už nepotvrdí jejich odeslání ve formuláři escrow. Tedy v situaci kdy má prodejce již czk, by bylo dobré, aby měl možnost potvrdit přijetí czk a uvolnit btc i bez mezikroku potvrzení odeslání czk od kupujícího.

Tedy mezikrok “odeslání czk” by mohl potvrdit i prodejce “czk přijaty”.

Poslední dva dny jen píšu PM typu kolik dní budu čekat na platbu a potvrď odeslání czk, ať můžeme dokončit obchod:)


#6

klikám na Váš odkaz a nic mi nenabíhá. Funguje to ještě?

https://bitcoinforum.cz/escrow/


#7

Nefunguje a nejspíš chvíli fungovat nebude.
Upřesňující dotazy směřujte na uživatele “carlos” - správce tohoto fora.