Bitcoin Cash - hard fork

no tak si porid BCC wallet, z bitcoin core exportuj klice a naimportuj je do BCC wallet …
postup treba tady https://github.com/OmniLayer/omniwallet/wiki/Exporting-a-private-key-from-Bitcoin-QT-Bitcoin-core-and-Importing-to-Omniwallet.org

nemám důvěru v online wallet… ale mohl bych si na jiném stroji rozjet BitcoinABC a tam to importovat…

v noci dám vědět jak jsem dopadl :slight_smile:

tak BCC ma forknutou i penezenku, v podstate je to bitcoin-core … ten link byl jen principialni priklad, jak exportovat privatni klic

treba tady mas klienty bitcoin classic https://github.com/bitcoinclassic/bitcoinclassic/releases/tag/v1.3.2

Zdravim,
jen abych si to ujasnil. Pokud bych mel peněženku u sebe. Pred forkem jsem mel 1 BTC. Po forku mam tedy 1 BTC a k tomu 1 BCC? Takze pri aktualnim kurzu bych mel 2719$ v BTC a k tomu 489$ v BCC, celkem bych tedy mel 3208$?
Chapu to spravne?

jo
5a78019d5e4c0

Nemate tip na funkcni a duveryhodnou smenarnu kde se daji vymenit BCC za BTC?

kraken. jen se to tam jmenuje BCH. jediny problem je ze abys to tam prodal tak bys tam musel mit btc uz v dobe forku. zatim totiz jeste nezpristupnili vklady a vybery:( hned jak budu moct vygenerovat adresu tak to tam posilam a dumpuju za jakoukoliv cenu:) Jen bacha sit je tezce zpomalena. takze tak jak tak bude presun hodne trvat. Maji 3% hashrate co btc ale zacinali na stejne difficulty:) nekde jsem cetl ze kazdyh 6h bez bloku se to o 20% snizi. tak snad za par dnu to bude ok.

presne to mam v umyslu, prodat za jakoukoliv cenu, tento shitcoin nema budoucnost

Tak i po splitu roste Bitcoin uz na 3.250 USD :slight_smile: Celkem silny vzkaz…

Kurz BCC/BTC 0.0798

https://bittrex.com/Market/Index?MarketName=BTC-BCC

Uz jste prodali?

ještě ne, stahuju blockchain :(, ale současný kurz mi dělá radost, takovou životaschopnost jsem od shitcoinu tohodle typu opravdu nečekal, aktuální kurz 0,095 je luxusní

Taky možnost proč ne… Ja to delal pres http://www.electroncash.org

Mel jsem to jednodusii pac pouzivam electrum. Nicmene nevidim problem v exportu privatniho klice a jeho importu do electroncash…

Electrum clon - SPV wallet.

Neco malo infa je tu (cast how redeem bcc):
https://electrum.org/bcc.txt

V pripade ze se to nejdriv naimportuje do electrum se to pak v electron cash objevi automaticky. (jen si zkopiruje wallet do svoji slozky pri spusteni). V nove verzi uz je to nejspis opravene, ale je dobre zkontrolovat v nastaveni site ze jsi na spravne verzi forku (aby se odeslaly opravdu bcc a ne btc)

Jinac ja prodal za 275 usd 1/3 v den forku a zbytek dnes za 353 usd. Jestli to pujde dolu tak koupim zpet:)

Pokud to chápu správně, dá se wallet.dat importovat?

jestli myslis wallet.dat z electrumu tak je to jeste jednodussi. Nic neimportujes a proste se ti to tam rovnou objevi. electron si proste pri spusteni zkopiruje obsah .electrum do .electron-cash (existuje-li).

a v momente kdy to “odemknes” heslem se teprve dostane ke tvym privatnim klicum.

Takze bud mas privatni klic exportovany z core a ten naimportujes. Nebo to mas v electrumu a v tomto pripade jen spustis electron a hotovo.

import klice do electrumu:
http://docs.electrum.org/en/latest/faq.html#can-i-import-private-keys-from-other-bitcoin-clients

Jeste se to dela pres sweep, ale v tomto pripade by to asi bylo k nicemu, protoze by se ty btc ze stare adresy vysaly a preposlaly do nove. takze z hlediska ziskani bcc je nutne pouzit import klice, pochází-li wallet.dat z jineho clienta nez electrum.

pochazi-li penezenka z electrumu tak staci jen aby byly data ve spravne slozce a staci pouze spustit electron.

posledni moznost je ze nekdo ma jen seed. ten je mozne bud vlozit do electronu pri vytvareni walletu nebo obnovit penezenku v electrumu a pote spustit electron a nechat si ho ty data zkopirovat.

Asi je mozne vlozit import klice rovnou do electronu. Ale i kdyby to slo tak bych to osobne delal pres electrum.

Good luck

díky za info, wallet.dat mám z bitcoin core, jdu importovat bo blockchain bych sosal ještě 3 dny

Vidis, to je fakt svym zpusobem blby ze jsou adresy kompatibilni mezi obema sitemi… U jinych altcoinu tahle chyba nehrozi. Muze to komplikovat zivot :slight_smile:

Právě z tohoto důvodu se doporučuje ty předforkové btc před touto akcí přeposlat jinam. Takže v případě, že někdo omylem pošle bcc do spatne vetve chainu tak by se to bralo jako klasicky double spend a bylo by to rejectnute. Takze by se vlastne nic nestalo:D

Pokud by to však někdo měl pořad na stare adrese tak by tu bylo riziko ze o bcc prijde.

Samotnemu se mi to malem stalo:D Delal jsem to pres verzi 2.9 a ta se jeste neumela napojit automaticky. navic jsem si s electronem hral jeste pred forkem. Uplnou haluzi jsem narazil na navod jak to napojit na spravny branch. Zachránilo mě to, že než kraken zpřístupnil deposity tak jsem si o tom stihl neco nacist:D

Tady je ten navod ze ktereho jsem cerpal a diskutuje se tam prave o tom co se stane kdyz se to posle do blbe vetve:

Ja myslel trochu jiny scenar: nekdo ti posle btc adresu na kterou mas hradit (ovsem nema od ni privatni klic - treba je to burza nebo jina instituce se “sbernymy” ucty)… ty omylem posles bcc a jsi v situaci kdy ten se kterym si v kontaktu nema moznost ti ty bcc vratit, jelikoz klic ma jina instituce.

tak to by byl pruser. vetsina burz se k tomu totiz stavi tak ze btc zaslane na adresu bcc a naopak vubec nebere v potaz. takze by mel smulu odesilatel i prijemce.

asi by to chtelo do budoucna nejak resit. nejlepe jinym formatem adres.

čistě teoreticky mě napadá, že pokud už bych měl pravé bcc (už přeposlané do bcc chainu) a pokusil se je poslat na klasickou btc adresu do btc chainu tak by to nemelo fungovat. Protoze btc chain nebude znat ty btc pochazejici z jineho chainu. takze by to melo byt podle me rejectrnute ta tx. Proste by to vypadalo jako by ses snazil poslat neexistujici btc.

a naopak pri poslani btc do bcc chainu by to tez nemelo snad projit. Protoze poforkove btc by zas nemel znat bcc chain.

Jediny problem vidim u preposilani btc/bcc ktere pochazeji jeste z doby pred forkem, takže mohou byt odeslany do obou chainu.