Bitcoin Mince ... ehm.. medaile :)

Říkal jsem si, že je čas na odlehčení, ideálně vedlejší fan art bitcoin project :slight_smile: Oslovil jsem spolužáka Tomáše Havelku, vynikajícího kreslíře a grafika počítačových her, s námětem na vytvoření několika ilustrací (wallpaperů)…

Výsledek předčil moje očekávání, takže si říkám, jestli by nestálo zato nechat jich pár vyrazit jako Bitcash suvenýr pro radost :sunglasses:. Schválně jestli poznáte co je motivem rubu mince.

hradčany?
5a77b60a827ea

taky mě napadly Hradčany :slight_smile:

JJ Hradčany :slight_smile: Hezky jste to dali…

Co byste říkali na limitovanou edici mincí Bitcoin/Bitcash 2013 pod stromeček ?

fakt pekny,

misto Hradcan bych tam dal vyvoj diffu :slight_smile:
(i kdyz to si budu pamatovat jiste i bez mince)

To záleží samo na ceně, ale je pěkná.

Myslím, že zájem určitě bude. Možná by to chtělo další anketu jaký by byl o ni zájem a při jaké ceně:)

Český Casascius nebo prostě jen kus kovu? Každopádně ty Hradčany vypadají skvěle!

Zmenili a dopracovali jsme motiv k dokonaosti…

Cenova kalkulace:

Velikost 28 mm a tloušťka 2 mm mosaz zlatavá, mosaz bílá (stříbrná či niklová) a mosaz měděná (do červená)

jednotková cena Kč 45 za kus bez DPH

stříbrné provedení v čistotě ryzí (999/1000) za cenu Kč 500 bez DPH za kus

(to jsou nakladovky, takze bez moznosti objemovych slev - to bychom museli investovat jiz v radech statisic)…

Ahoj, vezmu si tricet pro zacatek, ad se neco deje, pokud bude mozne si tak vybitat.

Ak budes posielat na SK objednavam si 1ks z kazdej :slight_smile:

Ahoj, měl bych o jeden “zlatavý suvenýr” zájem, jak je to daleko s realizací?

ve stribre bych si to vzal :slight_smile:

měl bych zájem o 5ks

Asi bych si taky nějaký mosazný suvenýr pořídil. Ale kdyby byly ze stříbra, tak to bych si jich určitě pořídil několik. Přece jenom je likvidnější stříbro než mosaz. S velkou pravděpodobností bych byl ochoten spolufinancovat stříbrnou emisi. Stříbro je ještě o trochu lepší než BTC.

Mosaz bych si dovolil navrhnout ve velikosti desetkoruny, aby to šlo použít do nákupního vozejku :slight_smile:

Ale žijeme v 21. století, co takhle plastovou emisi? Velký objem by přišel fakt lacino. Ale hlavně by se do plastových mincí dal zatavit ROM čipeček. A na čipeček by se nahrála adresa od jednoho btc a tak bychom měli nejen suvenýr, ale i opravdové peníze. Toto plastové řešení je mým autorským nápadem a jako takové ho dávám zdarma k dispozici účastníkům této diskuze, kdyby to někdo chtěl vyrobit.

Bral bych ryzí stříbrnou 1 kus

bral bych jeden stribrny a od kazdeho zbyvajiciho typu 2

také mám zájem o 1 stříbrnou minci

A kolik bude ta stříbrná vážit? Když by byla dobrá cena, tak … ale to ne, tak dobrou cenu nedostaneš :slight_smile:

Určitě by bylo dobré vědět předem kolik stříbrná mince váží.

To vypadá pěkně. Také by mne zajímalo, jaká bude hmotnost té stříbrené. Pokud 1 Oz tak beru dvě, pokud méně, tak možná jednu. (alespoň 13 gramovou bych bral jednu).
Mimo to bych měl zájem o 4 běžné mosazné.

Poznámka: Pokud je stříbrná také průměr 28 mm a 2 mm tlustá, pak je její objem 2Pi(14)^2 = 1231,5 mm3, což při hustostě stříbra dává hmotnost 12,92 gramů.