BitStamp

Pánové a dámy, používáte pro styk s bitstampem i international wire v usd, nebo jen sepa ? Zajímaly by mne zkušenosti s usd: čas a poplatky, díky
jde o to že teoreticky by mělo být výhodnější operovat jen s usd než czk-euro-usd

Směnárna Bitcoindata - zkušenosti

Ja si nechal posilat penize v usd jako international wire a vse bez problemu. Penize jsem mel za dva dny na ucte, poplatky na strane Bitstampu 15$ jak uvadeji a v me bance nejakych 200 Kc.

Taky sem pripojim svuj dotaz ohledne Bitstampu a SEPA. Na uvodni strane jejich webu pisi poplatek za SEPA platbu je 0,9 euro. Aktualne mam ucet u FIO, ale ta podporuje zatim jen platby pres Target. Ma nekdo zkusenost jak funguje prichozi SEPA na ceske FIO? Nebo by bylo lepsi otevrit ucet jinde (treba Mbank - dle ceniku se mi zda nejvyhodnejsi).
Predem diky za rady a zkusenosti

normalne dopoledne odeslano z bitu a druhy den rano sms od fio že jsou peníze na ůčtu. Za celou dobu žádný problém. Ty jako zákazník v eurozoně nepoznáš rozdíl v systému plateb, SEPA je tuším označení nejen pro systém,ale i pro nějaká pravidla ohledně maximální doby převodu.

Ahoj,

prejdu rovnou k veci. Potreboval bych helpnout s vyberem penez z Bitstampu.

19.2. jsem si vybral 1000USD a 22.2. 3000USD. Oba vybery byly OK. Takze jsem se pokusil vybrat zbytek (10000USD naraz). No a pri tom pokusu mi dosel tento mail:

We received your withdrawal request. As your withdrawal request met some of our volume and frequency thresholds, we will have to kindly ask you to help us better understand the nature of your relationship with Bitstamp. In order to do so, we require that an additional KYC (know your customer) procedure is completed before we can proceed with the processing of your transfer.

We kindly ask you to send us a high resolution image double page of your international passport and answer the following KYC questionnaire:

1. How did you learn about Bitcoin?
  2. The purpose of trading on Bitstamp?
  3. What is the origin of the deposited Bitcoins? If mining, please specify your hardware specifications and submit a receipt or an invoice for your mining equipment.
  4. What are your future plans and activities planned on our exchange?
  5. Do you plan more withdrawals in the future?
  6. Which bank are you using? Please provide the complete address and SWIFT code.
  7. What is the source of the funds which you are depositing to your Bitstamp account? Please provide any financial documentation which can confirm how the funds sent to your Bitstamp account were acquired.

We kindly ask you to submit your answers and documents in a reply to this ticket.

Co byste odpovedeli na jednotlive otazky? Ja mam tedka uplne zatmeni, mam strach, ze od tama ty penize uz nedostanu.

Predem diky!

Mam pocit ze tieto otazky su sucast ochrany pred pranim spinavych penazi. Mozno maju hranicu pri ktorej ziadaju viac a ty su ju prave prekrocil… Normalne odpovedaj na otazky a pockaj ako to bude pokracovat, alebo zrus vyber a preved BTC inam…napr kraken.com

Nšejlepší bude pravda. :slight_smile:
Sice jim po těchto informacích nic není, jediné, co je může zajímat, je kod tvé banky…

Diky za info - jeste k tomu krakenu - od tama to jde dostat na ucet do me banky(mBank)?
P.S. A kdyz jim odpovim tak ze se jim to nebude libit - je mozne aby mi ten ucet zablokovali?

Už se to řešilo na bitcointalku xkrát. Doporučení je vybírat v malém, ve velkém pak otravujou se stupidními otázkami, ale není to na popud bitstumpu, ale prudí s tím hlavně anglické banky.

Jedno z mnoha vláken:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=406908.0

Ja si z krakenu posielam do SK banky a najdlsie trval vyber 2 dni a min bol 6h (max suma bola 7800 Eur a trvala tych 6h)

@sai88: super, diky za info a podporu :slight_smile:

Bitstamp přidal k ověření účtu (které již tak trvá) ještě další složitosti pokud začnete platformu používat - dotazník …

dnes mi dorazil ticket od supportu ve stejném znění, jen nechápu proč chtějí ofotit pas a adresu banky. Vše mají z verifikace a banka i s adresou je uložená u nich v systému. Řeším to teď s jejich podporou, jelikož podruhé jim nic posílat nechci.

Je to zvlastni - navic ten dotaznik je vylozene smesny… treba “How did you learn about Bitcoin?” to je LOL.

Na tohle kdyby se ptali v bance - “jak jste se dozvedeli o CZK? :D”

Chtej byt safe, ale trosku to prehani… Snad to neni znamka nejakych problemu (Gox take zacal limitovat vybery jako prvni znamku insolvence).

ma odpověď byla : long time ago in a galaxy far, far away…
ale nejvíc mne pobavila otázka č2. The purpose of trading on Bitstamp? Please describe in as much detail as possible how you intend to use your trading account.
odpověď: for trading? XD

Jasně chápu to, fio měla taky podobné otázky u velkého pohybu, otravují jednou a pak už ne. Jen jim prostě nebudu odpovídat na otázky, které si zjistí z mého acc sami. Dám vědět jak to dopadlo i když už teď vím že asi cuknu.:smiley:

edit : cuknul jsem. Ano slo by to bez poslani fotky passportu,ale na rovinu mi rekli ze pak mne budou otravovat ty otazky pri kazdem vyberu :smiley:

Bez verifikace si na bitstampu vůbec neťuknu? Osobní doklad bych jim kopíroval s nechutí.

Pokud vim tak ne… pri prvnim vyberu budou chtit oboji jak dotaznik tak doklad…

No trochu jsem pročítal ty dokumenty a to je teda síla.
Ohledně zveřejňovaných mnou předaných osobních informací a hlavně toto, to mě docela zarazilo. :roll_eyes:

ACCESS RIGHTS TO PERSONAL INFORMATION You have the right to access your Personal Information to correct, update, and block inaccurate and/or incorrect data. To exercise this right, contact us at support@bitstamp.net. Bitstamp will respond to your request only where this is not inconsistent with our Terms of Use and other legal and regulatory obligations. Within 40 days of receipt of your written request and payment of a £10 fee, we will provide you with your Personal Information, including the purposes for which it was used and to whom it was disclosed to in accordance with your Subject Access Request rights under the Data Protection Act 1998.

Zase na druhou stranu chapu, ze kdyz te nuti regulator delat nesmyslnou byrokracii musis tomu nejak nastavit pravidla… poplatkem 10 liber se ta administrativni zatez dostatecne omezi… U nas maji take telko operatori povinnost sdelit jak bylo nalozeno s osobnimi udaji a zadat za to primerenou castku na pokryti nakladu.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=660556.0

Na bitstampu jsou aktuálně nějaké neoznámené technické potíže. Lidem přestaly chodit konfirmační emaily a nejsou schopni vybrat btc…

Problém je od včerejšího večera. Dnes jsem zkoušel vybrat btc a taky nepřišel žádný email, ani po více pokusech. Na supportu budou mít zítra velmi perný den:)