Breaking News: Paypal se chystá na Bitcoin!


#1

Paypal oznámil dle mého názoru zásadní zvrat ve své politice vůči kryptoměnám. Původně se zdálo, že by mohl implementovat svou vlastní virtuální měnu, nyní ale Paypal ve spolupráci s BitPay a Braintree (podobně jako PayPal další dceřinná společnost eBay) připravuje možnost akceptace Bitcoin plateb u severoamerických obchodníků.

Po oznámení eBay dříve tento měsíc, že umožní prostřednictvím Braintree akceptovat platby prodejcům služeb a zboží, je to myslím největší Game Changer od krachu Mt.Gox.

Z toho je jasné, že Paypal si postupně prošlapává cestičku a testuje, jak by platby Bitcoinem mohl snadno integrovat. Současně to ale znamená, že přistoupil na “způsob boje” bitcoinu.

Podle mne musí cena zákonitě v nejbližších měsících na toto regovat. Pro mne je to silný nákupní signál.


#2

Ano cena bude reagovat. Dalsim poklesem pac oni neakceptujou bitcoin, oni akceptujou dolary na ktery jim to prevede prostrednik. A ten ty dolary ziska prodejem tech bitcoinu… to samy co dell a dalsi ktery zacli v poslednich mesicich “akceptovat” platby bitcoinem.


#3

S tím nemůžu souhlasit… Podle mne je to začátek cesty, na jejímž konci je přidání Bitcoinu do měn v peněžence Paypal.

O tom, že to samotné nepovede k poklesu jak píšeš jsem argumentoval zde: https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?postid=26546#post26546

Podle mne to jestli se někdo zbavuje bitcoinů není ovlivněno tím, že se rozšířily možnosti za co je utratit. Podle mého je to zcela naopak (větší akceptace, větší poptávka po BTC).


#4

Finanční velmoc PayPal včera oznámila spolupráci s CoinBase, BitPay a GoCoin. Účelem je se více obeznámit s digitálními měnami. Ihned po vydání zprávy cena Bitcoinu vyrazila vzhůru. Během několika minut vzrostla hodnota z 400 na 450 dolarů.

Generální ředitel společnosti GoCoin potvrdil, že Bitcoin nebude jediná kryptoměna, která bude těžit prospěch z partnerství s PayPal. Platby s měnami Dogecoin a Litecoin bude PayPal podporovat úplně stejně.

Celou zprávu naleznete na našem portále Digimeny.cz
http://digimeny.cz/paypal-podporuje-bitcoin-litecoin-a-dogecoin/


#5

Konkurenční platební společnost a dodavatel platebních terminálů - nadějný startup Square - nyní nabízí možnost ve své aplikaci přímo obchodovat bitcoiny. Nákup je omezen na 10 tis. dolarů týdně, prodej BTC není omezen.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-31/square-rolls-out-bitcoin-trading-to-almost-all-cash-app-users

Square se již dříve uchytil na trhu chytrým řešením pro akceptaci platebních karet pomocí čtečky na bázi 3,5mm jacku do chytrých telefonů.

“We believe bitcoin and other crypto sales represent a potential mid/long term growth opportunity for Square and we are positive on the strategy,” Credit Suisse analyst Paul Condra said in an email. “This strategy could also drive greater adoption of Square Cash and we note SQ is well positioned to potentially facilitate crypto-payment purchases at Square merchants at some point in the future.”