BTC Hard fork! Spor o velikost bloku a budoucnost BTC

No je těch forků požehnaně.
Propadá ještě něco dalšího než UB?

jj BCH v Trezoru neni problem, stacila aktualizace fw.
Problem jsou chainy ,ktery nejsou podporovany a neverim, ze satoshi labs budou podporovat kazdej scamcoin … zatim podporovany coiny jsou tady https://doc.satoshilabs.com/trezor-faq/overview.html#which-coins-are-currently-supported

Hm, tak jsem cetl tu stranku, jak ziskat UB a prijde mi to dost idiotsky … nevidim duvod, proc by k ziskani UB mela byt na BTC adrese odchozi transakce mezi 12.12. a 3.1. … fakt idiotstina … pro me by to znamenalo cca 60 transakci

EDIT: taky jsem se dival, ze vsechny moje adresy maji na UB chainu nulovy zustatek, vse bylo prevedeno na https://www.ub.com/explorer/address?address=31rZdrTpN57Wbfhg7xTPxeFGjEQaMBjxoo

Kdyz se o ne neprihlasim prostrednictvim debilniho postupu, tak asi propadnou devs a ti se napakuji …

souhlas, je to dost blbý přístup, ale chápu i developery - kdo má zájem podporovat nový coin, tak je claimne (i kdyby je měl hned prodat, což je můj případ), kdo ne, má smůlu a víc zůstane pro ně a případné další aktivity. Na development asi nepůjdou, je to shitcoin, ale to jsem tvrdil i o Bitcoin Cash a teď mají 20% cenu BTC, takže moje předpověď je s hóóóóóóóódně velkou rezervou.
.

Stejně je to shitcoin, ale zároveň free money

Tak to je ovsem totalni traparna…

Mne teda asi vyexportovat klice a nalejt je do nejaky pofiderni penezenky usity horkou jehlou nedonuti :smiley:

Asi to co implementuje Satoshi labs do Trezoru bude takovej vhodnej filtr :slight_smile:

Zrovna tenhle fork mi prisel opravnenej uz kvuli tomu ze Bitcoin sit neni schopna resit problem s poplatky (viz nase dlouhodoba diskuse o tom problemu). Nechat trh resit kdo bude ten “pravy” bitcoin je ferove reseni (asi jako ethereum vs. ethereum classic).

Podle posledního infa by mic propadnout nemělo, pokud je splněna ta podmínka o odchozí transakcí mezi blokem 494,000 a 501,878 a zároveň vlastnění při vytěžení bloku 498,777.
Včera vydali další updaty na Electrum, který by je měl snad dostat:
https://github.com/UnitedBitcoin/electrum/releases

Podmínky:
www.ub.com/project/get
(2) had a Bitcoin balance at block 498,777 higher than 0.01 BTC; and

(3) had activity (outgoing) between block 494,000 and 501,878 (around 12th November 2017 to 3rd January 2018);

A o žádném propadnutí při splnění podmínky (1) a (2) není řeč. To jestli se to oplatí kvůli x transakcím z x adres je věc každého. Zatím jsou obchodovatelné na nějaké pochybné směnárně, tak vyhlídky nejasné.

Ale je … musis cist cely text a davat si do kontextu, je to tam hned na zacatku:

The second and final distribution phase of UBTC for the Bitcoin community will end around noon (UTC +8) on 3rd January 2018.

V okamziku, kdy nesplnis podminku (3), prestoze jsi splnil (1) a (2), neziskavas zadne UB a ty zustanou na adrese, kterou jsem postnul vyse a kdo k ni ma privatni klic, to si tipni :wink:

A jak postoval Carlos, exportovat privatni klice od BTC adres a importovat je do pochybneho klienta, to chce silnou naturu … nikdy ti nikdo nezaruci, jestli nebude volat domu …

Což mi z toho vychází, že pokud splníš i (3), tak pak si můžeš počkat na vhodnou chvíli kdy se ti bude hodit vyprázdnit původní adresy s privátním klíčem a získat UP klidně až za měsíc a ne do vytěžení bloku 501,878.

@mendrit: vidím to stejně, provedu odchozí platbu, zaregistruju txid na jejich stránce a klíč do jejich UBwallet importuju až udělám to co píšu dál.

Ad import privátních klíčů do pochybného klienta - co vám brání provést odchozí platbu (aby byla splněna podmínka claimnutí) a poté BTC převést do nové peněženky a klíče od “prázdné” importovat do UB wallet? Je mi jasné, že předtím je třeba z této adresy claimnout Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond…prostě všechny forky které dávají coiny za vlastnictví BTC sestupně dle důvěry v jejich autory. Bude to drbačka, ale zaplacená :slight_smile:

@refat: Jako jo … jsem od přírody línej, chápeš :slight_smile: BTW myslim, ze to txid neni nutno registrovat ve 2 fazi … aspon jsem to tak pochopil podle popisu na tom webu … podle mne se to tykalo jen faze 1

Due to this feedback, The UB team has changed the process. Bitcoin holders are not required to send Bitcoin from address A to address A or provide a TXID to prove ownership. 

During phase 2, an amount of UBTC, equal to the balance at Bitcoin block 498,777, will be distributed at a 1:1 ratio to eligible addresses that satisfy the following conditions.

(1) did not receive UBTC in the first round; and

(3) had activity (outgoing) between block 494,000 and 501,878 (around 12th November 2017 to 3rd January 2018);

to je otazka, kam se kurs pohne, nez vyluxujes vsechny alter chainy :smiley:

During phase 2, an amount of UBTC, equal to the balance at Bitcoin block 498,777, will be distributed at a 1:1 ratio to eligible addresses that satisfy the following conditions.

(1) did not receive UBTC in the first round; and

The second and final distribution phase of UBTC for the Bitcoin community will end around noon (UTC +8) on 3rd January 2018. The exact block height will be announced one day in advance.

https://www.ub.com/project/get

Takze claimnout to jde pouze do 3. ledna.

Tak se dívám, že blok 501 878 byl vytěžen 2017-12-31 10:50:40 tak s tím datumem to bylo opravdu zhruba…
Nicméně nový deadline je blok 502,271 a ten se možná ještě upřesní.

Dneska jsem to zkoušel claimnout, ale bez úspěchu, tak jestli problém není v segwit adrese.

na webu píšou že Phase 2 se dělá ručně a může trvat až 30 dní

The Board Members of UnitedBitcoin (“UBTC”) have great pleasure in announcing that the final block height to end phase 2 is 502,315.

We expect to distribute UBTC by 24 th January 2018 as announced yesterday.

Tak jsem vcera udelal (a krute zaplatil) ty prevody a cekam :smiley: :smiley: :smiley:

já se na to nakonec vykašlal vzhledem k mému zůstatku a poplatkům :frowning:

Tak me se to vyplati, pokud ta cena aspon trochu zustane tam kde je

Tak co se divam, v tomhle Trezor opravdu tak progresivni neni… Dostal jsem ho k Vanocum tak brzy bude test :wink: … Zvlastni ze nepodporuje ani Ripple… Nevadi, BTC a ETH bude muset na test stacit :slight_smile: Zatim mi prijde ze ma pekne zpracovanou dokumentaci a tak nejak pusobi dost duveryhodne, takze SatoshiLabs odvedli slusnou praci… Jsem zvedav na pouzivani (skoda ze jsou tak drahy poplatky :roll_eyes: )

Jako progresivnejsi se doporucuje Nano Ledger ktery co se divam uz ted umi 21 coinu vcetne Ripple a Bitcoin Gold.

Ale trezor zase umi ERC-20 tokeny. :wink:

Tak jak pánové?
Už má někdo UB na adresách?
Já zatím nula …

píšou 30 dní a manuální přidělování, vydrž :slight_smile: