Cena Bitcoinu

Jaký máte názor na vývoj ceny BTC?
Přijde mi že je to až příliš rychlý (non-organic) posun bez fundamentu, když vezmu v úvahu prozatimní neexistenci řešení velikosti bloku. Anebo přijetí BTC v Japonsku a výhledově v Indii má takový dopad? Hodně mi to připomíná růst v dobách MtGoxu…
Koupit nebo prodat?

Souhlas… Vyvoj za posledni mesic mi prijde az moc optimistickej… A dnesni navyseni o 100 USD mi taky moc smysl nedava - no mozna jde o nejake newsy ktere jeste neprosakly…

Jak rikas, neresena velikost bloku, potencialni nebezpeci network splitu a problemy s vybery v Cine a na bitfinexu, to by se melo spis odrazet negativne…

A zprava, ze komise pro dohled prehodnoti rozhodnuti ve veci Gemini ETFka mi prijde jako plana nadeje (viz shrnuti duvodu ktere jsem psal jinde), nikoliv jako dobry duvod ke spekulativnimu nakupu…

Ale na druhou stranu jsme si jiz mohli zvyknout ze cenu nahoru nese predevsim zvedavost a zajem lidi (kteri casto fundamentu vubec nemusi rozumet). Tzn. staci aby se o bitcoinu mluvilo (coz se deje, jelikoz kazdy druhy den je nove all-time-high) a efekt nabalujici se koule zene cenu vys.

Cimz chci rict ze odpojeni ceny od fundamentu uz tu parkrat bylo dost vyznacne… Ale o to dramatictejsi pak byl nasledny pad…

Taky souhlas. Trhy jsou v poslední době dost šílený.
Vše v poslední době jen roste a nic neztrácí na hodnotě. (ETH, XRP, STR, LTC…)
BTC zároveň ztrácí svojí dominanci. (momentálně už jen 53%) http://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage

Rozdíly cen na různých burzách např. Coincheck/Bitstamp jsou více než 100$, IMHO to vypadá spíš na big move (60%) než flash crash (40%), uvidíme. Popcorn, pivo, první řada a sledovat, je to napínavější než Game of thrones a demise/nedemise vlády, odvolání/neodvolání Babiše (nehodící se škrtněte) :slight_smile:
Dle mého názoru jsme ve fázi Media attention/Enthusiasm