Čím chladite svoje stroje :)

jo uvažoval jsem že do garáže dám jeden ventilátor … stejně mám větrání vývod u stropu a tím vyženu teplý vzduch ven a spodním nasávaním přijde studený vzduch … ale chce to ventilátor řízený termostatem aby mi mezmrzla garáž když mi vypadne net :-)))

ventilátor jsem dal … ale nějak to nepomohlo … prostě ten RIG topí tolik že se nestačí měnit vzduch … teplota tam neustále stoupá … ale stačí otevřít dveře od garáže a je klid … vidím to na výkonnější ventilátor … nějaký potrubní …

poskytl by někdo nějaký nákres rigu se 4x7950 včetně rozměrů a umístění ventilátorů? Abych věděl kde dělám chybu …

Taky zkusim jednu radu s “prasackym” postupem. Zapalte si cigeretu nebo kdo holduje tak doutnik a poradne nasajte… a pak to fouknete pekne zepredu do pocitace. Pokud mate blbej kejs ze byste do nej nevideli tak at vam fouka kour do pocitace nekdo jiny.

Krasne vizualne pak uvidite kudy vam ten vzduch proudi. No a jak tak na to budete koukat (nekteri mohou zkusit jiny prirodni produkt nez tabak) tak vas urcite napadne. Ze potrebujete vzduch ne jen tak rozprsknout po kejsu ale dopravit “studeny” vzduch presne ke zdroji tepla a odtamtud zase pekne co nejrychleji ven, pokud mozno aby se vam ty dva vzduchy (studeny a teply) nemichali uvnitr.

PS.: a fakt nejsem zhulenej…

Problém jsem vyřešil … nebylo to v rozmístěné ventilátorů … stačilo přehodit tu kartu co se přehřívala na místo karty která byla nejchladnější … a vyřešeno … už se žádná nepřihřívá … nechápu to ale je to tak … možná ta jedná se hůře chladí |(horší ventilátory nebo něco podobného ale tímto se to vyřešilo …

Jakmile je karta prikryta tak se nechladi… Bezne byva krajni karta chladnejsi nez ty uprostred… Takze privod vzduchu je priorita…

A jak pises… stav vetraku je druhy rozdil…

ale žádná z těch karet nebyla přikrytá … je to otevřený grid … proto mně překvapilo že se ta karta uprostřed ani nezahřívá více než když byla na kraji …

jediný problém co teď mám je přebytek tepla v domě :-))) ale to vyřeší přicházející zima …

Jen pro info.

Asi nejvýkonější větrák průměru 12cm na trhu
Napětí 12V
průtok vzduchu: 322,80 m3/h

http://www.gme.cz/ventilator-sunon-pmd1212pmb1-p625-168

Tak sunony sou známý, ale s tou nejvyšší výkonností to nebude tak žhavý, chladili sme tím jeden prvek v síti a stejně se to v létě při 40 stupních venku upeklo.

12 cm a 4200 rpm, to musí bejt solidní randál :slight_smile:

randál to dělá, ale je to takový spíš uhučený hukot, prostě průmyslový větrák. Problém je, že ten proud vzduchu je úzkej, proto se nám to s tím uvařilo.

No momentalne moje 2 R9 290 vykuruje dve miestnosti, tretia ide k nim avsak este sa mi nepodarilo ju spustit.

Ale videl som na youtube video ako chlapik hodil all in one vodnika z procesor na r290 nalepil pasivy na pamate a fical pri cca 54 C.

Mozno raz skusim.

No me jedou 7870 na nakych 55stupnu, jedna R280X od MSI Gaming jede na 81Stupnich, ale nechapu proc to tak maj udelany, vetrak toci malo. A jedna R280x Toxic jede na 78-79stupnich. Myslim si, ze ty R9ky jsou do 85stupnu v pohode.

Pokud se mi podaří dostat Antminer S1 na internet přes proxy se jménem a heslem tak ho dám v kanceláři na parapet, respektive mezi okna. Mám vrtanou díru pro rouru klimatizace co se normálně na zimu zaslepuje. Tu vnější záslepku dám pryč a S1 bude nasávat ledový vzduch z venku. To teplo co z něj půjde pak budu pootevřeným vnitřním oknem pouštět do místnosti. Pokud to zvládne tak nebudu pouštět topení v zimě. Máme barák 100 let starý. metrové šutrové zdi, ledové jsou i v létě. kancelář umístněná do dvora kde i v létě je tah ledového vzduchu. Jen vyřešit jak se dostat na net.