Čína zakazuje bitcoin finančním zprostředkovatelům


#1

už to začína … hoci so to očakával kôr


Je třeba tu trapnou FIO banku začít ignorovat.
Co to znamená “zrušila účty”? A co prostředky na nich?


#2

Na bitcoinové burze už nastal černý pátek :slight_smile:


#3

takže stačí počkat, až to padne pod 300 a pak nakoupit …


#4

To načasovanie je priam skvele. A to tesne pred pádom siahala na rekordných 900 evry. Náhody neexistujú. Iba ak v rozprávkach. Teraz som fakt zvedavý, ako to ustojí samotný BTC. Nastáva čas, aby dokázal svoju nezávislosť … Toto vnímam ako zásadnú skúšku nakoľko BTC je v rukách číňanov.


#5

pôvodne bola cena cca 1200

ako vidíš po poklese cez 300$ sa BTC dostáva zase tam kde bol … momentálne je to už na 1050$ (=pokles len 150$)


#6

Blokace uctu se resi v tomto tematu: https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?s=&threadid=1869

Naštěstí se to netýká fyzických osob jen finančních zprostředkovatelů a služeb…

Pravděpodobně to souvisí s podvodem fiktivní Čínské burzy BTC - viz http://news.xinhuanet.com/english/china/2013-12/03/c_125802487.htm


#7

ne nesouvisí, jde o regulaci čínských financí, mají to tam dost na prd, pokud chces vyvézt usd tak potřebuješ bussines licenci, ještě je to nějak přes honkong kde musíš mít firmu atd atd… A teď si představ co jsem až do teď dělal já a co teď zakázali : člověk chce zboží z číny, já tady vezmu usd a směním za btc ty následně prodám na čínské burze a zaplatím tím to zboží v číně, pokud pominu asi 30 procentní zisk z meziburzovního převodu tak jsem za tři hodiny obešel celý bankovní systém a i regulátora komunistického bankovního systému.A čínská banka nedostala usd do sých rukou. Bohužel dnes tyhle žně skončili :frowning: I když kdo ví třeba to nějak zregulují protože podle posledních zpráv se jim dolar jako hlavní světová měna moc nezamlouvá.


#8

Bitcoin isn’t banned in China, only legally defined. http://siliconangle.com/blog/2013/12/08/bitcoin-china-meaning/ a co jsem tak pochytil tak čína zakázala bitcoin ještě před tím než existoval. Oni totiž pokusy obejít centrální banku s virtuálními penězi proběhli už kolem roku 2000 tuším se jim říkal qkupony nebo tak nějak. Ale teď když se to vyjasnilo letime zas ke hvězdám.:wink:


#9

Vzhledem k tomu, ze od podpory odstoupilo i BAIDU, tak je jasné, že je to takový doporučení rozkazem pro všechny pravnické subjekty :frowning: na druhou stranu myslim, ze to BTC prospejea zase se vrati tam kam patri. Coz jak doufam bude znamenat zdravejsi rust.


#10

Tažení proti Bitcoin v Číně pokračuje - největší čínská burza nedokáže sehnat partnera pro zprostředkování vkladů RMB (čínských juanů). Provozovatelé si to vysvětlují zákazem Čínské lidové banky.

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5jrxoTwxpxW9ucyyZkULkwvh3UznA?docId=496c0f45-4657-41ae-b8b9-f2767d63dfa9

Čína imho chce zachovat finanční operace ve své zemi izolované a bojí se nekontrolovatelných přeshraničních transferů.


#11

A po propadu kurzu jsme zase tam jak jsme byli. Jak předpovídal Slush, na kurz to nemělo dlouhodobý vliv.


#12

Však on se kurz spraví… docela dost firem ohlásilo možnost nákupu bitcoiny v poslední době takže myslím že to hezky poroste… :slight_smile:


#13

Zdá se že Čína otočila: