Další bublina? Náhlé výkyvy a šoky - Intradenní obchodování

Až na tu poslední Ondřejovi ty analýzy dost vycházejí…

Ještě tady někdo věří letos v rally (aspoň 500+)?:slight_smile: Podle mě se trh musí pročistit a cena ještě hodně klesne, ale kdo ví… Současných 333 usd taky není nejhorší, nevidím ale moc důvod k růstu.

Zatím mě to láká k dlouhodobějšímu nákupu kolem 275 usd, ale myslím si, že by se to mohlo dostat (krátkodobě) i pod 200 usd. Nemůžu si pomoct, ale pořád bych viděl reálnou hodnotu btc někde kolem 150 usd:D

Následující rok nevidím moc pozitivně:(

Věřím v dobrý pump and dump… Ten, co byl posledně, je toho důkazem.

Nestraš

Mě to přijde jako jeden dlouhý celoroční dump (řízený pád). Při pohledu na dlouhodobý graf je pěkně vidět jak ty pumpy postupně ztrácejí sílu zatímco celková cena má sestupný trend.

Čím níž to spadne, tím větší potenciál na růst. Ale co pak? Opět to spadne… Mě graf říká, že pád teprve přijde a současná cena je pouze předzvěst mnohem většího propadu. Jsme momentálně v panic zone a další support prakticky není. Až 275 a v nejhorším 130 usd. Jestli to spadne pod 300 usd tak přijde pěkný výprodej…

Spekulanti jdou vždy s cenou tam, kde ji trh nečeká, nebo nechce. Nyní vidím snahu o overdump, je vidět jak za poslední 2-3 dny je snaha poslat kurz níž, ale už je tam moc silný support, takže to moc nejde. Pak následuje zpravidla z 10 procent pravděpodobnosti výprodejová spirála (když dumpeři uspějí) a nebo spíš rychlá krátká korekce a overdumpeři se snaží rychle dostat do lodi zpátky to, co prodali ne proto, že chtěli, ale aby vyvolali výprodejovou spirálu ve snaze se dokoupit níž (dělal jsem to taky svýho času s některými málo likvidními shitcoiny, úspěch jak kdy, spíš moc ne).
Je to jako když prodáváte pár kilo brambor na tržišti pod cenou jen proto, abyste je mohli levněji koupit od ostatních trhovců. Buď vám na to skočí, nebo spíš ne…

Pokud budu věřit v mocné PnD, tak je třeba zmínit, že lidé jsou krátkozrací a nekoukají dozadu. On se dá kasírovat i dump, nejen pump. Uvažoval bych v teorii PnD systémů, když pumpeři vyvezli hodnotu nad 450 bez nějakého důvodu a dost rychle (klasický poznávací znak PnD), tak někde nad 400 v průměru prodávali. Nyní jsou pravděpodobně z velké části ve fiat měně. Tudíž logicky se snaží vychytat dno než začne zase obrat. Jsou už nějakých 100USD na 1 btc v zisku, tudíž čím dál více je bude svrbět tlačítko buy, ale zároveň jsou tak trochu nenažraní a budou checkovat, kde se dump zastaví, což se právě děje.
Samozřejmě mezi každým PnD musí být dostatečná doba kapitulace, aby ti, kteří kupovali za těch 450, to prodali za 300. Pochybuji, že nyní někdo poveze hodnotu nahoru.
Dá se tedy čekat, že se s kurzem nebude chvíli dít nic. Čím déle bude trvat bezvětří, tím více BTC nenápadně skoupí ti, co to posledně vytáhli nahoru, a za nějaký ten pátek začne zase pump, pokud nepřijde nějaký racionálnější důvod k pohybu cen.

ty vole ja nakupoval za $600 furt jsem veril ze se to otoci… jakejchpak $150 ty vole to by mne uplne zrujnovalo… realna cena BTC je dnes nekde kolem $3000, jak psali winklevossove, a brzo muze byt pres $10,000… musite btc jen drzet, nesmite ho prodavat o tom to cely je… drzet a neprodavat

Dle mého držet BTC neznamená nárůst do šílených čísel co zde uvádíš. Spíše je to záležitost investorů a v neposlední řadě zjednodušení pro širší veřejnost. Jen malé množství lidí nad 40 let chápe funkčnost BTC, spíše v tom vidí podvod typu letadlo apod… U těchto lidí se skeptické uvažování dá více než chápat. Proto bych tu větu formuloval spíše takto - musíte nakupovat, musíte prodávat, prostě rozvíjet obchod k čemuž absolutně nenahrává špatná stabilita měny.

Pokud budu uvažovat optimisticky a považovat nynější propad za dno, mohu doufat, že přijde mírný nárůst, ale taktéž, že měna bude stabilnější a proto i zajímavější pro obchodníky.

Když budu prodávat např. IT techniku a začnu přijímat BTC, domnívám se, že spousta těžařů atd… nakoupí u mne, čímž si zvednu obrat.

To je stále stejná a už hodně ohraná písnička. Není to pravda. Pokud si jako obchodník /eshop, merchant/ uděláte průzkum trhu, zjistíte že jsou platební procesory (např. bitpay.com), které berou kompletně riziko poklesu ceny na sebe (resp. je nese za určitých podmínek zákazník, např. pokud zaplatí pozdě).

Takže jako argument toto dávno neplatí… Můžete jako obchodník přijímat bitcoiny tak, že inkasujete přímo USD na bankovní účet…

Dokonce lze naprogramovat řešení tak, že stejného výsledku dosáhnete i bez jakéhokoliv zprostředkovatele (tedy pokud pominu burzu, kde se vám bude kumulovat USD zůstatek, který musíte zatím ručně vybírat). Pokud máte zájem o takovou implementaci, neváhejte se na mne obrátit :).

Ano bitpay mám vyzkoušené ze strany kupujícího. Problém vidím v tom, že ihned po obdržení BTC si nemohu dovolit je držet a nakoupit za ně např. další měsíc jiné zboží, ale z důvod nejistoty kurzu směním na USD.

Forma inkasování přímo na účet? Mohu požádat o bližší info?

Ano to je přesně řešení problému… obvykle se to řeší robotem “auto-sell” na dané burze.

To bitpay umí… Dále je možné použít některé burzy, které umí výběry přes API, tj. opět roboticky.

Jaká je lhůta na obdržení např. v czk, procenta z převodu a minimální množství?

BTW - děkuji za hodnotné a pohotové odpovědi.

ja myslim, ze to spadne az nekam na 100… protoze porad nebyl panicky vyprodej… okolo 200 zacnou byt lide nervozni… do 150 vydrzi, ale jak to spadne pod 100, az zacne vyprodej… tak se mozna dockame i 1 BTC zase za 10 az 20 USD??

ja se radsi vseho zbavim uz dnes… nemam na to nervy kam az to spadne

naprosty souhlas… tohle je jen zacatek… A vezme to ssbeou vsechny ty shitcoiny…pristi leden bude btc zas za 10 usd a ostatni coiny nikdo chtit nebude ani zadarmo… podle mne ted jedina rozumna volba je zbavit se vseho, dokud nekdo nabizi 270 USD… protoze za tyden uz to bude jen 250 a za mesic treba jen 100 a pak prijde teprve panika… ja zacnu nakupovat nejdriv pod tou stovkou, ale mozna to spadne zas az na 10 usd… protoze okolo 20 usd zacne vyprodej od vinklewossu jak psali v usa.

kde myslite ze je realna cena BTC? podle mne nekde okolo 20 usd… takze to snadno klesne pod realnou hodnotu nekam k 10 usd???

Až tak černě bych to neviděl. V mém katastrofickém scénáři nevidím možnost, že by se kdy ještě btc dostal pod 85 usd. Spíš bych věřil takových 130 usd jako dno. Zatím mám nákupní příkaz nastavený na 165 usd, ale jsem připravený kupovat někde 180-220 usd:)

toho ja se prave obavam… nikdo nepocita s tim, ze by to kleslo pod 250 nebo tak, vsichni si mysli ze to nejde… jenze driv vsichni sedeli na bitcoinech a nikdo neprodaval… jenze dnes je vsechno jinak … jak to vyklesa nekam pod 200, spousta lidi ztrati nervy a zacne vyprodej… a bude to jizda… jako chtel bych videt lidi, kdyz treba v unoru to spadne na 220 a misto nahoru se to rozjede dolu na 200, cely unor pod 200, v breznu treba 150… v dubnu 140… to nikdo neustoji … staci par mesicu cena pod 200 a negativni zpravy o teroristech nebo zdanovani a podobne a vetsina lidi to neustoji a pusti to co ma… jenze vatari co prodali za 1200 maji prachu dost, s tema to ani nehne, ti si pockaji az to spadne pod 100… ti se vali nekde na bali na plazi a cenu uz ani moc nesleduji…
treba nakupuji nejaky obycejny coiny jako LTC (aby nedrzeli fiat), aby ho rozpumpovali nejak na 100 usd a pak behem jednoho vecera se vsech LTC a podobnych shitcoinu zbavi a smeni to za BTC, ktery jim mezitim vyklesa a pak vsechen BTC skoupi a poradne to rozpumpuji…

bohuzel se shitcoiny se neda ani topit v tehle zime…

ani z nich nepostavite pyramidu

https://www.youtube.com/watch?v=QmZ36uABULY

Souhlasim v tom, ze fundamentalne je cena nekde kolem 15-20 USD. Je treba si uvedomit ze v lednu 2013 jsme meli naposled “realnou” cenu, pote zacala jedna velka bublina odstartovana Kyperskym “zdanenim” vkladu.

To ale neznamena ze to klesne tak nizko… Od te doby se pripojila velka rada firem jako akceptovatelu btc, takze si bitcoin vydobil jiz slusne misto na slunci…

Kazdopadne je varovne jak rychle jsme vsichni ochotni zmenit predstavy o fair cene… Jeste pred par mesici jsem si cenu pod 300 nedokazal prilis predstavit, takze se priznavam ze v tomhle jsem to neodhadl :slight_smile:

Jsem zvedav jak moc zacne klesat mining difficulty v reakci na cenu…

Ono taky pro ty, co BTC opravdu používají, je cena naprosto irelevantní. BTC, pokud koupí v čase T za cenuP1 a prodají v čase T+pár minut za cenu P2, přičemž delta P1-P2 je zanedbatelná, tak funguje naprosto OK. Tam pak ale samozřejmě nejde držet cenu na 1200USD, když hodinový objem určitě není 1200*několik milionů btc…

Z této úvahy se dá snadno spočítat minimální fundamentální cena, při které by BTC přestal fungovat (pokud by cena byla absurdně nízká, tak nedáte v rozumné době dohromady částku, kterou potřebujete převést, a museli byste převádět na několikrát). Pak to už je jen o odhadu, kolik BTC je reálně v oběhu, kolik je navždy ztracených a kolik drží ti, co spekulují na nějakou hodnotu, a dá se i něco spočítat.

Souhlas… ale stejne tak pro ty co BTC opravdu veri by se nic v dlouhem horizontu menit nemelo… Pokud je to investice (:)) je to dlouhodoba investice, to vime… Musime to co se stalo minuly rok chapat v kontextu totalni bubliny, pomoci jiz se svet dozvedel ze tu neco jako kryptomeny je…

Jedina “naplast” na aktualni pad BTC je pad koruny a s tim souvisejici posileni USD, ktere nam pad btc ocenovaneho v dolarech trochu kompenzuje :smiley: http://www.novinky.cz/ekonomika/358508-pad-koruny-nebere-konce-dolar-uz-je-za-24-kc.html