Další bublina? Náhlé výkyvy a šoky - Intradenní obchodování

omlouvam se zadnou detailni valuaci k dispozici nemam
podle mne to vyjde nastejno, at predpoved udela nekdo s nobelovo cenou nebo nejaky obycejny clovek, muze to nakonec vyjit nastejno, netrefi se ani jeden.
Myslim si, ze $1,000 pro spoustu lidi je min nez 1 kc pro mne, takze na tuhle cenu se bez problemu btc dostat muze a mozna i docela brzo, i kdyz pristi mesic to urcite nebude. Ale jak dlouho by se na takove cene udrzel a jesti to jednou bude $10,000 to nevim.

Pokud si o mne myslite, ze jsem hlupak, kdyz se neridim pouze kvalitni predpovedi jako je ta z banky, nevyvracim vam vas nazor.

jen pro pripomenuti sem davam i par linku, na predpovedi z minula na rok 2014

http://www.coindesk.com/56-of-bitcoiners-believe-bitcoin-will-reach-10000-in-2014/

http://crypt.la/2014/03/09/10-professional-bitcoin-price-predictions-2014/

a co bude v budoucnu nevim
https://nostradamus.coinsfriendly.com/

https://bullbearanalytics.com/blog/

Včera v 16:00 na BTC-E proběhl obchod LTC/USD za 2,867USD. Kdo minulý týden nakoupil kolem 1,2USD mohl velmi slušně vydělat.

Ale měl by sebou hodit, cena se tam pomalu šplhá přirozeně. Lidi jsou nepoučitelní. Taky nenápadně skupuji nějaké ty lepší shitcoiny, ale litecoin mezi nimi fakt není.

BTC profrčel stanicí 250, prorážení trvalo jen pár hodin. Bylo jasné, že když to nikdo nepošle z 249 dolů, že je to jen otázka času.

Ty akce typu panic buy litecoin mi připadají, jako kdyby někdo se snažil vyvolat mánii a slušně se nakapsovat skalpováním pumpu. Co si budeme povídat, litecoin je těžce provařený shitcoin bez invence. Na odklonění nějakých druholigových mikrotransakcí, které vyjdou v bitcoinu draho, dejme tomu, ale na to se hodí úplně všechno ostatní.

Fakt je ten, že bitcoin roste, shitcoiny v btc nominaci také, takže exponenciálně. Uvidíme, kam tahle bublinka dojde. Doufejme, že bude dost opozdilců. Smart money jsme zčásti prošvihli (i když se ctí), institutional investors ještě můžem zachránit, bacha na první sell off bear trap, a pak snad přijde bubble a public sheeps + late comers k vybírání banku :clown_face:

Ale to už trochu fantazíruju, svět snad není tak šílený a nepoučitelný, aby to byla pravda, a bublina se nafoukla znova.
Čistě prakticky vzato, máme tu korekci přehnaného pádu díky poklesu objemu. Ale taky to sedí na stealth fázi bubliny. Tohle se dá bohužel poznat až v době, kdy je pozdě :slight_smile:

Čistě teoreticky je pravděpodobných několik scénářů nyní, a asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že největší roli sehraje náhoda a princip očekávání.

A) Buďto dojde k prachsprosté korekci, cena se ustálí někde mezi 200-300USD dlouhodobě a poté, co neprorazí libovolnou rezistanci (i když doleze na 299, 300 bude hodně tvrdá bariéra), dojde k poklesu a bude nuda třeba několik dlouhých neděl. Tím se vytratí hybná síla z trhu a kurz může pomalu deklinovat s tím, jak ti, co kupovali mezi 200-300 se budou domnívat, že rallye už nebude, a budou kasírovat na jistotu.

B) Nebo se trh rozkolísá, ukáže se, že někteří se nestihli dokoupit a pojede se směrem vzhůru, což vyvolá princip samonaplňujícího očekávání, vzroste mediální zájem, přijdou noví hráči, vzroste adopce (rozuměj více nových lidí na stejný bank = vzroste cena) a rozjede se slušná bublina, kdy si každý bude chtít něco urvat a zopakuje se v menší míře listopad 2013.

C) A nebo se zopakuje schéma stupid pump 450USD z října 2014, kdy se ukáže, že pump je jen pumpem a jeho dobrým kamarádem je dump, který ho zaplatí.

Ačkoli mi vycházejí hlavně obavy, tentokrát to na plán C moc nevidím, poněvadž pump tentokrát je spíše absencí dumpu než pumpem jako takovým. Pod 300 bychom se nejspíš nepodívali, kdyby nebylo velkého objemu a utápění kvanta BTC. Spíš mi to sedí na variantu A, nicméně struktury, co měly rebuy na 200 by růstem na 300 mohly mít dost vyděláno na to, aby kurz zkusily roztočit ještě výše a zkusit vyvolat plán B. To je už ale čistá spekulace v teorii PnD systémů :smiley:

nevidim duvod proc by to melo rust na 450 nebo na 300, podle mne ted je cas na prodej btc, maximalne to vyroste nekam na 266, myslim, ze bude brzo prilezitost levne btc dokoupit a k tomu se hodi cash
futures na pokles ceny je uz za dvojnasobek jen tady na 796, naposled nekdo prihodil 1287 btc na pokles na 239 https://796.com/weeklyFutures/market… edit i kdyz ted zas nekdo prihodil 2159 na cenu 290 a 1000 na 300… porad to tam meni, na pokles je toho ale porad celkove vic, alespon zatim

:slight_smile:
Tech 300 bez 2 USD nakonec bylo v primem prenosu ve 4 rano, opravdu velka rallye, arbitraznici se napakovali…

EDIT: Tak stanicí 300 jsme už projeli. Nebyla na ní nakonec ani taková rezistence, jsem koukal, že až do cca 320-330 to bylo ráno celkem volné. Nicméně na trh přišly větší objemy a světe div se, byl z toho velký pump. Hovořil bych především o vzestupu bitfinexu. Provozovatel této burzy se prý v minulosti trhnul sám na sebe (dřív dělal pro finex) a zjevně se mu teda opravdu daří…

US-based processor Coinbase that it will launch the first licensed Bitcoin exchange

ale kdyz microsoft oznamil ze akceptuje bitcoin tak cena pak spadla za par dnu dolu
ono to roste uplne nahodne a pak zpetne se objevi v novinach clanky ktere pohyb potvrdi
je zajimavy ze napr tahle zprava se tyka spise pouze USA, pritom BTC by mel pomoct lidem napr v Argentine nebo Portugalsku , kdyby banky pres noc zavrely jako na Kypru, coz v usa ale prave ted moc nehrozi…
pritom tahle zprava se tyka leda tak bohateho spekulanta z usa, ktery si bude moct pohodlnejs obchodovat treba miliardu usd z wall streetu bez toho aby to danil a bude si moct penize behem chvilky poslat pryc z usa aby mu je nevzali, aby si bankovky nelepil na bricho a nepasoval je do Zurichu, jako ve filmu…
kolik tydnu bude trvat nez to spadne zas na 200 ? jeden nebo dva?

Zatím to vypadá na scénář A s brutální akcelerací… Jen ta hranice rezistence nebyla 300, ale cca 320, což bylo vidět na grafech sell walls. Když se to neudrželo nad 300, tak se investoři zase stáhli, dolů to poslaly 3 velké výprodeje. Celkem logicky, na 300 se celkem dalo čekat, co bude, tam bylo vidět, že na 300 se trh dostal dlouhodobým vývojem (pokles 2014), zatímco pod 300 násilným stlačením a megavýprodejem, takže ± 300 byla celkem bezpečná meta a čím déle se tam kurz převaloval, tím více lidí vsadilo na jistotu a vybralo zisky. Nyní se vývoj vyčerpal a buď můžu si gratulovat k opatrnému prodeji nad 280, nebo rychle prodat i zbytek a vydělat aspoň něco oproti nákupce, nebo prostě mávnout rukou, držet a čekat, kdyby byla zase příležitost ředit, ale spíš čekám, že se trh uklidní a ustálí než nasbírá síly a zase se někam vydá. Směrem dolů nepůjde (nekrmte medvědy), nahoru taky ne (tam už byl, a podpora žádná). Bude se prostě čekat na nějakou hybnou sílu, ten žvást o coinbase za pump možná mohl, možná ne. Na těch 290-300 by to asi dolezlo stejně, přijde mi to jako naplněný vzduchem balón na hladině, hladina byla 300, balon plaval. Když se na něj zatlačilo (velký objem a silný selling pressure), tak klesnul ke dnu, ale jak známo, když přestanete tlačit balon se vzduchem, tak vypluje samovolně na hladinu. Ale létat nebude, dokud jde o bublinu nafouknutou vzduchem, tak ta jak známo nelétá, pokud do ní nezačnete aktivně pinkat, což na bitcoin docela sedí :slight_smile: Ale zdá se, že trh metodou pokus - omyl stanovil docela přesně momentální reálnou hodnotu bitcoinu - cca lehce pod 300 USD.

Troufám si říci, že bitcoin s tržně stanovenou hodnotou by mohl být zase o něco blíž a stravitelnější pro širší masy.

vypada to, ze to klesa, uz je to skoro 2 dny… ted bude jako co, ted to konecne vyklesa k $133, nebo jeste niz, abych si mohl nakoupit?

Já tam vidím stagnaci po vcelku předvídatelném scénáři. Blbé je, že nyní už ten scénář není předvídatelný, trh si ověřil, kde jsou rezistence, čekal jsem, že po pumpu na 300 přijde v případě, že se tam kurz neudrží, propad vlivem kasírování na jistotu, stalo se, jen to netrvalo týden, ale den. Nyní je kurz v rovnovážném stavu, kde bude setrvávat, pokud budou objemy nízké. Další blbý fakt je, že když se kurz pohne dolů velkými výprodeji, tak trh bude vědět, že má nakupovat, když půjde nahoru, lidé si vzpomenou na skalpování zisků nad 300. Takže jakýkoli výkyv bude pravděpodobně hned sněden. A velký příchod nového kapitálu nevidno, takže takhle to může stagnovat dlouhodoběji. Do doby než někomu rupne v kouli, nebo přijde nějaká skutečná senzační zpráva…

Presně trefně řečeno

Tou zprávou by mohl být zákaz používat Bitcoin na území Ruské federace, na kterém prý už tamnější zákonodárci pracují.

no a co ted… propadlo se to na 232 na bitstampu… kupovat? cekat kam to vyklesa? shortovat na 796? ale tu dneska hackli o 1000 btc, i kdyz vydelam, tak btc na 796 budou stejne v prdeli?..
a ted co mam delat…?

Asi bych nedelal nic a spolyhal, ze neprijde zadny hybny moment smerem nahoru, ale bacha na to, ze bez hybnyho momentu smerem dolu pri malych objemech obchodovani jde kurz nepatrne sice, ale viditelne nahoru. Hybny moment je, ze tam nekdo dumpne velky mnozstvi. Stav bude trvat, dokud se nekomu vyplati to tam utopit.
Kdo jede dlouhodobe, tak nedelat nic pripadne i nakupovat, kdo kratkodobe, tak doufat, ze nekomu nevydrzi nervy a dumpne, cena je imho uz lehce pod rovnovaznou hladinou, ale neni to nic, co by stalo za rec.

Taky bych si ted pral, aby to slezlo nekam pod 200, to budem vedet, ze nakup ma smysl, jenze prave proto, ze trh to vi taky, tak to tam podle me jen tak nespadne a kdyz, tak malo.

EDIT: Objevil se názor, který nemusí být totální kravina, že se hraje hazardní hra, kdy si dumpeři brousí zuby na proražení stop lossů kolem 180-210 USD. Buď je prorazí ve snaze vyvolat flash crash, nebo si vylámou zuby a zůstaneme u té stagnace odnikud nikam a do strany… Ale takovýchhle zpráv JPnDP jeden pumpndumper povídal se dá najít dycky dost.

ted to tuklo na hranici fibonnaciho a na 200 SMA/EMA podle toho kde - ted se to bud otoci a pujde nahoru a jestli to propadne tak to konecne vyklesa… ale jak mam vedet kam to pujde? potreboval bych vesteckou kouli, ktera se prelesti hadrem a clovek pak hned vi na cem je. koupit nebo prodat? to resim kazdej den, porad se prepinam mezi M1 a M5 a H1 a H4 a D1 a W1 grafem a nedokazu se rozhodnout.

edit: tak jsem zkusil vsadit na rust a odraz ode dna (samozrejme na paku 1:20, to je vetsi zabava), v noci se to otocilo a ted porad myslim na to, co se stane… ukoncit to se ztratou z futures, protoze to vyklesa pod 200? ale co kdyz se tu udela dno a ja budu ten kdo ma weak hands a zaplatim to ostatnim? tim ze to spadlo tak nizko, tak se potvrdilo to, ze to vyklesa minimalne na 200? nebo jeste niz? nebo cim se potvrdi to, ze niz to uz nevyklesa? porad koukam na graf a nemuzu na to prijit, …
protoze jestli to niz uz nevyklesa, pak bych mel za vsechny penize nakoupit BTC a jeste si na paku vsadit na rust… ovsem v pripade ze to naopak vyklesa jeste hloubs by u mne doslo ke katastrofe…
vypada to jako opacna situace nez minuly tyden, porad to jde do strany , trosku roste trosku klesa a pak najednou velka cervena svicka a propadne se to na nizsi uroven a pak zas do strany… jenze to netrva tyden ale spis tak den a pul, dolu to jde rychleji nez minuly tyden nahoru… coz muze znamenat ze na 200 se to propadne taky behem chvilky… jenze kdyz se to otoci, a pujde to zas nahoru k 250 nebudu mit co prodavat, protoze bitcoiny mit nebudu a co kdyz to k 200 behem unora uz nevyklesa?
ted to zas trosinku roste, mozna bych mel prikoupit futures na rust… jenze na futures jsem uz od rana ve ztrate, takze zvysovat bych ji asi nemel, i kdyz zase timhle prikoupenim bych to zprumeroval …

edit2: podle mne touhle svickou na H1 v 20.00 se to docasne na nejaky cas potvrdil rust, penetroval se klesajici trend, ja myslim ze to doleze do rezistence okolo 240-250 podle burzy kde clovek obchoduje, pak bych ale potreboval, kdyby to ti dumperi vysypali a ja si konecne mohl dokoupit za $50 az 60 pri flash crashi. $250 za bitcoin je prece too much.

edit3: mozna se neceho dockame, rust uz zase zamrznul, zacinaji se objevovat negativni zpravy na coindesku i jinde a ja zvazuju ze vsechnu tu spekulaci na rust ukoncim, bo chci dnes v noci spat vic nez jen hodinu a to bych jinak nemoh. Jestli nekdo znate nejakeho dumpera tak mu reknete at vysype pytel bitcoinu, ja si rad prisadim na pokles a pak levne dokoupim. hlavne sem napiste kdy to bude, abych to nepromeskal.

Dneska to vypadalo na nadějný dump, jenže byl sežrán přesně ve chvíli, kdy to začalo být zajímavý a začaly se olizovat hranice stop lossů… Předpověď počasí na střídavě oblačno a bezvětří zatím celkem vychází, ale že by mě to těšilo, to ani trochu.

na bitstampu je posledni hodinu nejaka divna situace, vubec to nechce nahoru, porad tam nekdo neco prisypava… je to jak podle pravitka… pritom na futures to porad vypada ze lide veri na rust… jenze prece jenom, kdyz si tam vsadite na co nejvyssi paku, jakmile se to otoci a jde to proti vam, ztrata narusta hrozive… prodelat tam muze clovek mnohem rychlejs nez vydelat…

edit: kua a ted se pravitko zlomilo a pada to dolu… to se mi ted zrovinka vubec nehodi

Hochu nic ve zlým ale ty jseš na nejleší cestě projet všechny prachy … :frowning:

Když je valcha u starýho Růžičky,
budou vcelku na nic všechny řečičky.
Buďto trefa, nebo kufr.
Smůla, nebo šnit.
Jen to srdce jako Rohan musíš mít.

Kdo se bojí, má jen hnědý kaliko.
Možná občas nebudeš mít na mlíko,
jistě ale poznáš, co jsi vlastně zač.
Svět nepatřil nikomu kdo nebyl hráč.