Další bublina? Náhlé výkyvy a šoky - Intradenní obchodování

Aktuální analýzy:
https://www.cryptocoinsnews.com/bitcoin-price-battle/

Vzhledem k tomu, že jsem přešel do HODL fáze vcelku optimistická předpověď:) Zato pád ke 100 usd by zabolel:)

Conclusion
We remain bullish across all time frames though the long-term view is not as strong as last week. We are keeping an eye on the US$210-220 zone to be our turn to represent step #2 of a trend change but it is very premature to make the call and requires weeks of confirmation. However, it is reasonable to begin establishing bullish positions because the risk-reward ratio is really good, picking up bitcoins in the US$220-235 zone for a short-term move back to US$250 or a longer-term goal above US$300. The risk is very small as a move down to the low teens would imply the breakout is on hold and lower prices are very likely

Two scenarios in order of higher probabilities

Bullish: We are expecting a breakout to surpass the most recent high of US$243 and hopefully break above US$250 resistance. From there it is very likely that a pause would be needed but we are eyeing a daily closure above the 50-day SMA for the first time since November some time this month.

Bearish: The bear rears its ugly head once the recent lows are taken out. Only if the price drops under US$210 will we consider the possibility of lower prices. At this point there is really not much support so if we go under $US200, going down to as low as US$100 becomes a real possibility.

Reference Point: Sunday Feb 1 11:30 pm ET, Bitfinex Price US$230

cim vic obchoduju, tim vetsi v tom mam zmatek a tim vic prodelavam. jak mam poznat kde je dno a kde vrchol? prikupovala jsem na 242 a ted mi to vyklesalo, to je na hovno. co kdyz se to ted zas otoci, spadne to na 220, ja se leknu vsechno prodam a ono se to pak vrati na 250. ta analyza od Tonyho je nejspis vyexpirovana uz v tu dobu co to publikuje, navic mi neni moc platna, pise v ni jak cena pujde nahoru pokud nepujde dolu, kdo se v tom ma vyznat. je to vsechno podvod spekulantu, beztak tahle cena je silene vysoka, jsou v ni zahrnuta ocekavani mozna na 20 let dopredu jakou cenu by bitcoin mohl mit, pritom jeho realna cena by mela byt tak na 20-30 usd, mozna maximalne 50 usd jak tu nekde carlos psal. jakmile to spekulanty prestane bavit, dumpnou vetsi balik bitcoinu, zinkasuji prachy a je jim jedno, kdyz se cena propadne nekam hodne nizko.

Jo to kdyby vedeli vsichni, tak je tady tolik milionaru :slight_smile: . Kamarad vcera v 18,00 koupil za / 232 kurz/ a dnes kolem 10 hodiny prodal za 241 no a ma 600 dolaru + v kapse za vecer ale kdo to mohl tusit ze to tak vystreli ze ) proste lucker .

Bitcoin nikdy nepůjde jedním směrem a vždy bude střídavě růst a klesat… Takže buď se na vlnách můžeš svézt a nebo je lepší držet dlouhodobě a o kurz se nestarat vůbec.

Mám nakoupeno za 251, 231 a 221 a i kdyby to šlo na 100 tak neprodám… Ale jsem připraven to naředit až uvidím dno. Sázím 70% na pokles a 30% na růst, takže mi je naprosto jedno kterým směrem se to vydá:)

A jak poznat dno? Inu stačí si na bitcoinwisdom poklikat indikátory (pod volbou Settings) a sledovat dlouhodobý graf:) Problém s analýzou je většinou ten, že záleží na perspektivě, indikátory pak ukazují protichůdné závěry. I když bys ovládal teorii tradingu v plné šíri, nikdy ta předpověd nebude lepší než 50:50, takže je lepší sázet na obě strany:)

Na support a resistenci “draw Fibonacci retracements” a když do toho zapojíš teorii Elliotových vln (http://www.markets.com/cz/education/technical-analysis/fibonacci-elliot-wave.html), dá se už do určité míry předvídat směr a kam až se to může dostat.

Viděl jsem dokonce na tradingview analýzu pomocí Newtonových pohybových zákonů:D

Osobně si nejdřív udělám vlastní analýzu a pak hledám na netu předpovědi a porovnávám to se svými závěry:)

https://www.tradingview.com/s/bitcoin/?sort=recent

Jedno je jisté, mezi 100 a 400 usd to v nejbližších měsících bude určitě:frog:

Jedna hodně povedená analýza:

uz je to zas nahore… jenze je tam ta velika sell wall napr na bitstampu… je to vsechno na h… nejspis to ani do 250 nedojde, pak to vyklesa… jenze kde to mam prodat… a co s bitcoinama ktere jsem koupila za 270?? kdyz je budu drzet nebudu mit cash, kdyz budu obchodovat na Metatraderu od btce skoncim nejspis ve ztrate… po mesicnim obchodovani jsem tam ve ztrate - 10 usd…kdyz je prodam, budu mit cash, takze je muzu levne dokoupit, jenze ja to nikdy netrefim takze ve vysledku tratim, nejradej bych rozmlatila cely pocitac, vubec mne to dnes nebavi, vzdycky par obchodu se povede a pak jeden velky sezere vsechen zisk… ja to nechapu kam se vsechen zisk ztraci… kdyz si to pisu do tabulky a testuju ruzny scenare nemam cas obchodovat… kdyz si nic netestuju na historii tak to dopadne uplne stejne… zase dalsi ztrata… na cem taky testovat, kdyz historicka data podle mne moc vypovidajici o budoucnosti nejsou… koukam na grafy celou noc a je to k nicemu, jednou se neco deje rano, jindy v poledne a jindy zas vecer, kdo se v tom ma vyznat… jsem z toho dnes tak nasrana, mam chut nekomu rozbit hubu… na nic uz neni spolehnuti, neda se pouzit zadna teorie o svickach nebo eliotovy vlny nebo formace nebo roboti, vsechno je to na… a clovek s tim zabije cely den… porad jen sedim u monitoru, ozaruje mne jeho bledy svit a penize jsou fuc

trading neni o tom jeden vecer to zkouset nanecisto, druhej den obchodovat a treti den profit. pokud s tim mas problem, tak to nedelej. tady ti nikdo neporadi univerzalni strategii, ktera bude vzdycky fungovat a budes ze dne na den vydelavat miliony. nekdo vydela, nekdo prodela, nebo kde si myslis, ze se berou “vyhry” tech, kteri se trefi spravne? se s tim smir!!!

Ty proste musis za kazdou cenu ted drzet a neprodavat at se deje co se deje i kdyby na tebe prisel exekutor )) A takovy clanky co jsi napsala pis prodlouzila jsi mi zivot tak o cca 15 minut :slight_smile:

To znamena ze drzel cca 65 BTC, to je ryzi gamble…!

Taky to mohlo spadnout na 195 a byl by razem 2.400 USD v minusu, coz by mozna znamenalo margin call… Takze realne kvuli 600 dolarum riskoval 2.400 dolaru. To proste nedava smysl - sorry. Pokud to nema na paku a prote si hraje s 350K ceskejch pak OK… (zatim se to skoro vzdycky dalo vycekat, ale ne kdyz hrajes na paku)

Pred timhle stylem obchodovani varuju, je to ruleta (been there done that)… staci se parkrat spalit a prejde te ta chut … parkrat zazijes poradnou paniku a psychiku neni mozne kontrolovat dokonale, takze udelas jeste vetsi chyby (zavres pozde apod).

Tohle je imho spravny pohled jak se na to divat, kdyz chces byt psychicky v klidu. Velmi rozumna strategie, sice eliminuje cast zisku ale imho to bohate kompenzuje vyrazne nizsim rizikem.

A psychologicky je snazsi tuhle strategii vydrzet obchodovat…

Vidim to podobne, podle mne jsme relativne blizko dna a i kdyby to spadlo na 100 tak je potreba dokoupit a rozredit, protoze vecne klesat nemuze - natolik bitcoinu verim, ze to bude uspesna technologie a pri zapocteni toho mnozstvi obchodniku za posledni rok a rostouciho objemu transakci v blockchainu pro to mam dost argumentu.

LOOL:space_invader:

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Sorry :wink:

Hele, 10 dolarů je za tu zkušenost ještě dobrá cena. Abys vydělala na obchodování, musíš buď

1. mít znalosti, které drtivá většina ostatních účastníků nemá a řídit se podle nich
  2. mít štěstí

To druhé samozřejmě neovlivníš, pokud ano, zkus ruletu :slight_smile:

Zbývají ty znalosti. Dělat si různé technické analýzy je sice pěkné, ale dá se říct, že to dělá každý (nebo alespoň většina těch robotů, který dělají většinu obchodů), takže už se to jako konkurenční znalost moc brát nedá. Můžeš mít třeba přístup k nějakému informačnímu zdroji typu „plánuje se spustit tahle velká služba“ nebo „sleduju blockchain a Satoshi právě hejbnul s bitcoiny na první adrese“ a řídit se podle nich, ale většina lidí k takovým informacím nemají (nebo se stanou jen velice vzácně).

Takže je to akorát gambling :slight_smile: A v gamblingu jak známo vyhrává POUZE kasíno (v tomto případě směnárny). Někomu to obchodování přináší alespoň příjemný adrenalin (utratit litr za bungee jumping nebo za proobchodovanej den?). Tobě to zjevně moc radosti nedělá, tak bych prostě doporučil přestat :slight_smile:

Diky za vase rady , dodaly mi silu prezit do dalsiho dne.
ja uz ted ze zoufalstvi zkousim vsechno mozne, mam ucty na mnoha exchanges, ale bohuzel cim vic obchoduju a cim vetsi castky nebo BTC, tim vic prodelam… vetsinou dam par prumernych obchodu, pak nekolik vynikajicich, a pak to neodhadnu - budto se zmeni trend, nebo prodam moc brzo, nebo naopak porad drzim a cekam kdy se to otoci az uz je jasne ze to jde opacnym smerem a takovym naslednym obchodem s velkou castkou o predchazejici zisky prijdu. Driv jsem si po velke ztrate dala vzdy pauzu, ale ted uz je mi vsechno jedno, musim se nutit porad obchodovat. Porad premyslim, kde delam chybu. Nejhorsi je, neda se to stihnout vsechno. Napred si delat kazdy den analyzu. pak neco backtestovat - to je k nicemu, pokazdy to stejne vyjde jinak. pak patram co delat lip, obchodovat na paku, bez paky.
Paka 1 ku 100 je silenost, staci maly pohyb opacnym smerem a jste v pr**** teda vlastne vase penize. Nejhorsi je, kdyz na zaklade vasi analyzy jste presvedceni jak je jen otazkou casu kdy se to otoci, redite a navysujete pozici a ztrata je pak ohromna. Pak je problem se s tim nejak solidne vyrovnat, to je na tom to nejhorsi. Psychicky se stim vyrovnat. S tim ma porad problem, psychicky vydejchat ztratu. V realnym zivote obratim kazdou korunu 2x
Bohuzel ted jsem se dostala do stavu kdy obchoduju s velkyma castkama, rozhodovat se musim rychle a bohuzel se to obcas nepovede.
Musim samozrejme porad obchodovat a obchody sledovat a hlidat… a k tomu chodit do prace…den utece jako nic a tak porad dokola… jeste v 2013 jsem stihala cist bitcointalk tak dve hodiny denne a na to ted cas nemam, stihnu prohlidnout jen nejdulezitejsi noviny jako coindesk nebo cointelegraph… vubec nestiham si psat a vyhodnocovat obchody - kazda burza ma jiny system zaznamenavani a kdo to ma stahovat a prepisovat do excelu, kdyz stejne zadna strategie nejde uplatnovat delsi dobu, aspon ja teda zadnou takovou doted nenasla… a bohuzel po noci stravene sledovanim grafu clovek je uplne vyrizeny. Napred jsem to delala vyjimecne, ted uz je to pro mne uplne normalni, nekolik dni pres tyden nespat a sledovat graf a cist si noviny. bohuzel posledni mesic je to uplne k nicemu. Ale zase kdyz prestanu, bude to jeste horsi. Dnes rano jsem byla uplne mrtva po dalsi probdely noci a tech nekolik kavicek to jenom zhorsilo. Vubec nejsem schopna se soustredit, k tomu ty pohyby nahoru dolu, porad preklikavat grafy na vsech casovych obdobich na vsech burzach, protoze jednou pohyb zacne na OKcoin, jindy zas na bitstampu, opravovat upozorneni co mi chodi na mobil… dostala jsem se do stavu kdy nejsem schopna to vsechno sledovat tak jako driv

chocholousek

To je solidni zavislost, ale priznam se ze trpim taky necim takovym. Pokazde to jde jinam nez chci a ja prodelam. Pak si dam par dni pokoj a je to tu znova: “ted uz to urcite vyjde” :slight_smile:

Nejdřív se jezdí na tříkolce a až pak teprve na kole či dokonce motorce:) Tj. dokud nejsou ziskové obchody bez páky, tak obchodovat s jakoukoliv pákou je naprostá blbost, která vede dlouhodobě pouze ke ztrátě.

Už vůbec obchodovat větší částky dokud nemám ziskovou strategii postrádá smysl.

Tam bych hledal tu chybu.

Je potřeba rozlišovat mezi investováním, arbitráží, spekulováním a gamblingem:D

problem je v tom, ze jsem z toho vseho uz uplne vyrizena

Jak te tak ctu tak Vypni komp Vypni mozek a na minimalne 14 dnu odlet k mori bez telefonu , tabletu a notasku.

ted? prave ted, kdyz jsem na dne? teda myslim tim, kdyz ma tahle cena byt udajne dno. to prece nemuzu, prave ted musim u grafu sedet ve dne v noci