Další bublina? Náhlé výkyvy a šoky - Intradenní obchodování

Na Btc-e panuje nějaká zvláštní nálada. Někdo dneska dumpnul 10000 BTC až na 150.002 usd. Celkově buy support tam teď nějak úplně chybí. Radši bych se téhle směnárně vyhnul. (už minulý týden mě zarazilo, že jako úplně nově registrovaný člen nemůžute první 3 dny provádět výběr .

Kurz bitcoinu – analýza. Flash crash – volatilita je zpět (btctip.cz)

Takhle ve zkrácené URL to vypadá obzvlášť zajímavě :slight_smile: anal…

To samo:) Jen jsem zadal link o zbytek se postarala automatika:)

Blyatcoin nějak podražil. Docela raketový pump nad 300. Co to, co to?

Chjo zase jsem prodal moc brzo:D Nějak z toho růstu nemám to správné potěšení když nemám btc, které by se zhodnocovaly:) Držím se teď strategie vydělat a rychle pryč z trhu :slight_smile:

Že jde kurz nahoru, to mi až tak divné momentálně nepřijde když poptávka značně převyšuje nabídku. Co mi však nejde do hlavy je, proč nepřichází výprodej a nikdo nevybírá zisky.

Na 3D grafu vzniká nový bull pattern. 5 white soldiers:D Aby z toho ve finále nebyl eiffel tower, na ten se fakt moc těším.

oba termíny jsem musel vyhledat, ale už předtím jsem věděl že na Eiffel Tower za aspoň 1000USD se taky těším, ale jak se zdá nebude to ani petřínská rozhledna, už se to mrská dolu…

No myslel jsem to hlavně tak, že stejně prudce jako to šlo nahoru to půjde dolů, nehledě na to jak vysoko. Jestli ještě nebyl vrchol tak nebude daleko…

Kdyby tě to zajímalo, pár zajímavých odkazů:
candelstick pattern dictionary

bullish reversal patterns

bearish reversal patterns

IMO Eiffel nenastane, dle me je to normalni kurzova reakce na rozhodnuti EU soudu, hodne lidi to uklidnilo

Změna fundamentu je určitě cítit, ale nevěřím že ten současný růst se obejde bez korekce. Viděl bych to tak 340-290-250-400+ :slight_smile: Ale to říkám jen protože by mi to tak vyhovovalo:D Cítím v kostech příležitost k pěknému shortu a fakt mě překvapuje kam až se to šplhá. Posledních pár dní mě fakt baví, ať koupím ve kterémkoliv okamžiku, během pár hodin prodávám se ziskem a to dělám jen arbitráž mezi bitstockem a coinmate.

Uvidíme po víkendu jestli to bude u 300 nebo 350:)

Hodil jsem odkaz do monitoringu tak juknete jinak btw doufam ze cena pujde k 400 :wink::wink::wink: Na
vanoce

Aktuální analýza z btctip.cz.

Hmm technická analýza. Chce to spíš psychonanalýzu. Je fajn, že se něco děje, už to byla fakt nuda a opruz. Nicméně růst na 600 ani tímhle tempem asi zatím ne, to by pak co do marketcapu vyrovnalo už celou bublinu 2013/14. Stávající market cap je skoro 5 mld. USD, market cap 2013/14 byl lehce přes 10. Ovšem stávající market cap je daleko reálnější, bitcoiny vytěžené mezi lety 2013 a 15 určitě nikdo nenechal na harddisku na smeťáku ani je nezformátoval při čištění PC. Baj voko je možná stávající reálný market cap (těch skutečně obchodovaných BTC a ne všech kdy vytěžených) už nyní stejný nebo vyšší jako za boomu 2013 právě díky bitcoinům, které se za bezstarostného období 2009-13 prostě ztratily. Pokud se podívám na graf objemů na bitstampu na podzim 2013 a podzim 2015 (jiný referenční vzorek asi nenajdu, aby ta burza byla srovnatelná tehdy i dnes co do popularity a věrohodnosti 2013vs2015), tak ty stávající objemy o moc nezaostávají, jen je prostě víc oběživa k uspokojení poptávky.

Z hlediska ohlédnutí do minulosti, takové menší bublinky už byly a že jich bylo, červen 2014, říjen 2014 (to byly spíš vlnky na sešupu), despair leden 2015,

Zajímavé teda je, že je bitcoin na jednu stranu hodně nepředvídatelný a na druhou stranu dojemně čitelný. Despair 2015 si všichni dělali srandu, že jde o dno a odraz ode dna, a taky bylo. Nyní se nafukuje bublina díky Číně. Teď je to jen o tom, jestli stávající nechci říci korekce, spíš den trvající stagnace, bude snědena, nebo nebude, pokud kupní síla převáží, máme tu další bublinu.
Tvrdou práci si bitcoin odvedl v letech poklesu 2014-15, kdy vycházela jedna dobrá zpráva za druhou, stavěly se terminály, zaváděly platby v BTC u různých významnějších firem, tak ten prostor pro růst tam samozřejmě je.

Můj odhad: Buď do konce roku jdeme zpátky k 600+ a začne další vlna šokových pohybů, nebo stagnace na 250-300. Buď to půjde prudce nahoru a lidi budou panicky nakupovat, protože bitcoin nikomu nezastavuje a kdo chvíli stál už stojí opodál (stejné je to i při pohybu směrem dolů), nebo to nepůjde nikam. Tem polštář nově vytěžené měny to možná trochu utlumí, ale díky adopci očekávám, že to stačit nebude. Dá se čekat, že akce vyvolá reakci, budou prudké pohyby a reakce na jednotlivé zprávy z číny, čínské národní bance se to líbit nebude, určitě přijde ke slovu nějaká ta šedá zóna, krachne nějaká větší burza a vyrostou nové, krachne pár pyramid a různých pochybných btc úvěrových společností, objeví se další a další alternativy bitcoinu, rozvíří se polemika o bezpečnosti a neefektivnosti bitcoinu a strach o budoucnost, nějaký ten FUDík o NSA, o kvantových počítačích louskajících privátní klíče, no dyť to přece už dobře známe tyhlety kecy když má hodně lidí hodně peněz v banku a je třeba na ně trochu psychologicky zapůsobit a polekat :nauseated_face: :smiley:

Tak nyní se rozhodne, po dvojitém vrcholu přišel návrat ke 300 a větší výprodej (logicky, kdo chtěl prodat, neprodával, když to rostlo a čekal na stav, kdy má pocit, že cena už nahoru nepůjde). Teď se rozhodne, jestli je poptávka opravdu skutečná a udrží objemy nahoře, tak přijde další rallye a bude ještě veliká, jestli zmizí, tak nejdeme nikam a přijde návrat k 250 a pravděpodobně rychlý. Ti, co hráli na jistotu, ti jsou nyní bez bitcoinů, ti úplně konzervativní to měli ložené dvojím vrcholem, který někteří konzervativní tradeři berou jako znak vyčerpání trendu (horní při růstu, double bottom při poklesu, ale spíš je to takový hodně technický ukazatel při předpovědi na včerejšek, který se přeceňuje).

Ačkoli jsem většinou VELMI pesimistický, tentokrát na pesimismus až tak nesázím a vsadil bych a vsadím si tentokrát proti trendu na bear trap a vzestup, propoklesové faktory se pomalu vyčerpaly a 2 roky je dost dlouhá doba na to, abychom viděli nějakou větší rallye a další BTC bublinu. Nejsem si úplně jistý, zda to bude nyní, za měsíc, nebo v zimě, nebo až v pololetí další rok před půlením rewardu, ale prorůstové faktory se začínají objevovat na obzoru. Paradoxem je, že čím hůře ve světě, tím lépe ve světě bitcoinu a to by bylo, aby někde zle nebylo. Kdyby to chvíli ještě počkalo, nezlobil bych se.

My 2 satoshis:

Prorůstové faktory na obzoru:

vachrlaté a spekulativní:
dění v číně?
někdo tu zmínil evropský soud a BTC alias osvobození od DPH (imho to sedí časově, ale jen časově, nepovažuji to za hnací impuls růstu, spíše časovou koincidenci)

dlouhodobé:
BTC přežil a udržel dominantní postavení další 2 roky, co ho nezabilo, to ho posílilo
adopce o velký kus dále oproti třeba 2013
infrastruktura o velký kus dále oproti 2013 (souvisí s adopcí)
úroveň obchodování o velký kus dále
vyčistil se trh (BTC trh 2013+14 = Mt. Gox, Silk Road, s dneškem nesrovnatelné)
vyměnili se lidi (poslední skutečně velká bublina byla hodně dávno)
půlení bloku (cca půlka roku 2016)
kupec nyní není v situaci, kdy kupuje do ujetého vlaku, tj. efekt “dobré ceny”

Protirůstové faktory na obzoru (teď pominu takové to klasické riziko z držby):

vánoční výprodej (zčásti možná kompenzováno těmi, co kupují bitcoin pod stromeček)
dump z miningu cashováním BTC na fixní náklady ve fiatu do půlení bloku

A jen poznámka mimo, docela se divím, že ti čmoudi, co táhnou ve velkém teď do Evropy, si do svých smartphonů nevezmou pár BTC, ty jim nikdo nevezme ani neukradne. Eura jim šlohne jejich soukmenovec v noci, když se poperou ve jménu alláha navzájem s nožema v Buchenwaldu. Ale od takových tu adopci bitcoinu ani nechci, stejně jako nechci adopci jich.

No dobře jsi to odhadl s tou bear trap:) Pořád ještě může přijít dump, ale už na něj nevěřím tak moc jako v pátek.

Čerstvá analýza anglicky:

Bitcoin Price: Bulls Driven by China as Weekly RSI Nears 2013-Levels

Když trh ovládá euforie a endorfiny tak jsou všechny analýzy k ničemu:) To chce spíš teorii chaosu a psychologii davu:D

Neskutečný co se děje . Držíííím stáále :smiley:

Testovaci doufam ze ten tvuj vrchol ajfelovky bude jeste hodne vysoko. :moneybag::moneybag::moneybag::moneybag: