Další bublina? Náhlé výkyvy a šoky - Intradenní obchodování

To sou otřesy, za den z 330 na 420 a ze 420 na 370 za 5 minut :smiley: Jak za starých časů

Bludicka: No řekl bych, že po dnešku už to nemá kam růst, ale možné je všechno, třeba to ještě povyleze:astonished:

Na mě je to teď už moc velká ruleta, radši počkám pár dní co bude. 100% fiat a klidný spánek:cowboy_hat_face:

Hmm, tak očividně to má ještě kam růst:) No jo ale kdo má nakupovat za takové ceny:D

Bitcoin Price Technical Analysis – Ain’t No Stopping ‘Em Bulls!

Na kterých burzách dnes točíte coiny? Naposledy jsem vybral těsně před pádem MtGoxu.

Záleží na tom co od té burzy očekáváš, neznám žádnou která by mi momentálně vyhovovala úplně, ani žádné nevěřím natolik, abych u ní něco nechal ležet…

Za bezpečný považuji bitstamp, ale je nevýhodný kvůli konverzi eur/usd.

Kvůli výhodnému nákupu mám oblíbené btc-e, ale jen když seženu redeem code.

Kvůli nízkým poplatkům jsem si oblíbil coinmate - 0.05% jako maker.

A na obchodování s Kč asi jedině bitstock, jediná vada na kráse jsou pomalé výběry a extrémní poplatky ve srovnání se zahraničím 0.5%.

Asi bych doporučil https://www.kraken.com/ jako to co hledáš.

Na obchodování v číně nemám odvahu:D

Jen si vybrat:)
http://bitcoinity.org/markets/list
http://bitcoincharts.com/markets/

Jinak třeba tě inspiruje jeden můj článek na toto téma:

to Testovac :

Moje prsty / pořad na mysi a tlačítku buy/sell/ a ja jsou za tyhle 2 dny uplně vyřízený ))
měl jsem dost btc za 240 a do 350 jsem byl celkem v klidu. Pak si říkam už to docela zavání pruserem tak jsem nasadil na 390 stoplos no a jak píše Hvěza tak mi krasne zafungoval i kdyz jsem nechtel na tom mega vyprodeji kdy to bylo 420 a behem chvilky na 370 takze jsem byl pekne vytocenej protoze rano dnes jsem zase vse nakoupil za 438 a modlil se at to leze no co ti budu povidat vydrzel jsem to a na 490-5 prodal protoze na to uz nemam nervy . Fiat v garazi a jsem cekatel jako ty .:))))) ale jestli se zitra probudim a bude tam 550 tak me trefi a uz sem nic nenapísu ))))

Já už dnes také končím, nemám na to nervy, vytočili mě na krakenu a stálo mě to i nějaké peníze, v mínusu naštěstí nejsem - jsou neustále pod útokem zvenku a platforma jim zrovna spadne vždy v tu nejnevhodnější dobu, je hezký že se na twitteru omlouvají, ale to nám peníze za neproběhlé příkazy nevrátí :frowning: teď mám vše fiat a čekám na noční sešup dolů pro nákup zpět. Třeba se zadaří :slight_smile:

Bitfinex taky nesel asi 15 minut zrovna v ty dobe co byl sesup z 499 na 485 bo kolik

Na novinkách mají nějakého matematika:) To jsem nevěděl, že cca znamená menší půlka:D

Každopádně jak mainstream informuje o tom, že jde bitcoin nahoru je nejvyšší čas prodat.

Přeju všem co jim praskly nervy zaslouženou úlevu:D

Tak přes pětibábu jsme se přehoupli, rozepsal jsem si svůj post už po poledni a nedopsal, tak dokončuji nyní. Posledně jsem se trefil až jsem se lekl jak moc přesně, tak si zavěštím znova, byť tentokrát jde spíš o rozbor situace a pokus o uvědomění si situace a jejích příčin a následků.

Investiční doporučení:

Pro ty, co kupovali za 500: hold very very long, případně koupit si knihu lexikonů a zaříkadel. Dejte si sell na 990USD a email notifikaci a třeba vám jednou zabimbá mobil. Very very long = rok není žádné měřítko. 500 není až takový problém ani v případě totálního propadu, aby se tam bitcoin v horizontu měsíců max. roku nedostal znovu.

Pro ty, co kupovali za starou cenu: hold a stop loss si dát dost nízko. Vyděláno už mají a je škoda prodávat, když to hezky roste. Bacha na padající nože a vlny, určitě se objeví a budou hodně ostré. Odvážnější můžou zkusit sell and rebuy, ovšem jen pokud poklesnou objemy aspoň na den dva v kuse a cena se nikam nepohne (pak je největší šance, že další pohyb půjde dolů a půjde se dokoupit, ovšem ty 2 dny nesmí být sobota + neděle). Určitě ty dvě pětiny hodnoty, kterou můžou ztratit, je více než výhodná cena za naději, že to půjde ještě výše. Pozor jen na krátkodobé propady, ten stoploss opravdu spíš níž než výš. Na BTC-E, která je známá crazy propady, raději vůbec. Určitě už bych si pomalu dělal stranou hromádku bitcoinů pro držbu hooooodně dlouho. Jen ji rozmnožovat ve vhodný čas. A naučit se mít bitcoin rád. Cena se mění, bitcoin zůstává. Ono těch lidí, co je prodávají jen s těžkým srdcem, bude přibývat vždy rychleji než volných bitcoinů v oběhu - těch bude méně a méně.

Pro ty, co nemají ještě nakoupeno: pro transakce vlož, převeď a vyber není co řešit, ty cena nezajímá. Pro ty, co chtějí nakoupit ve snaze zhodnotit, tak bych už asi nenaskakoval od rozjetého vlaku a počkal si až objemy zmizí. Buď to vyjde, nebo ne, však ona každý vlna zatím opadla. Byť cena byla pak vždy výš než předtím. Hlavní problém je, že další prorůstový faktor (půlení bloku) je dost blízko, obávám se, že cena po opadnutí stávající vlny nestihne za to mezidobí významně opadnout.

Lidi budou uvažovat v psychologii roku 2013, takže se dá opět celkem snadno předpovědět chování těch, co už bitcoin mají, i těch, co ještě nemají a chtějí. Obrovský psychologický aspekt bude mít podobnost těch situací a lidi budou uvažovat na podobnost, tj. takoví ti jednodušší budou držet do 1000USD/BTC. To by mohlo vyvolat krátkodobý nedostatek oběživa v důsledku skutečnosti, že lidi už cenu nad 1000 viděli a nebudou mít problém po ni toužit znovu, což může nadále eskalovat bublinu.
Stoploss určitě nasadit nejméně 50USD možná i 100USD pod současnou cenu, je téměř jisté, že někdo zkusí udělat vlny a cena bude neskutečně kolísat. To platí samozřejmě jen pro ty, co kupovali či drželi za starou cenu (což je ještě hodně lidí).

Celková prognoza: není co prognostikovat, trh hledá cenu adekvátní poptávce, která je úplně jiná než byla za cenu 200-250. Tato poptávka je vysoká, když to vezmeme čistě numericky, bitfinex dříve denní obrat cca 20.000BTC poslední dny mezi 100-200.000BTC. Nedělám si iluze, že to vydrží na věky, ale může to držet ještě nějaký ten čas než zmizí ten šílený objem, eiffelovka je tam až příliš snadno viditelná. Pořád tu nebyl velký mediální zájem, takže objem může zatím udělat další objem. Zatím stále nejsem moc příznivcem domněnky, že by měl přijít výrazný propad.

Otázka je jen, kde se vzala ta poptávka, ta bublina přichází možná moc předčasně, být to o pár měsíců déle, svezlo by se to s půlením rewardu někdy v r. 2016.

Reálná hodnota BTC kolem 400-450 USD je někde na úrovni zasloužené ceny v době půlení rewardu. Máme ji už dneska. Jenže za to si nic nekoupíme, ta cena je nyní naprosto nezajímavá, kupovat za adekvátní cenu nic nepřináší, prodávat taky ne.

A na závěr mé očekávání vývoje z hlediska pravděpodobností jednotlivých scénářů (i zde vychází jako nejlepší pro každou skupinu žádná akce, tj. hold pro ty, co mají, a nedělat nic pro ty, co nemají, ovšem není vyloženě hloupý ani opak).

a) Bublina ještě pár dní poroste, velká volatilita, po pár týdnech poptávka postupně vymizí, klasická eiffelovka, ale nejsme ještě na vrcholu. Tomu dávám 50 procent.

b) Trh se uklidní, cena se ustabilizuje v pásmu kolem 500USD. Objemy zůstanou vyšší. Tomu dávám tak 10 procent, tak dospělý Bitcoin imho není.

c) Pokles na 300-350, vymizení objemů, další bublina přijde před půlením bloku. Samozřejmě o týden dřív než si budete chtít dát buy order. 20 procent.

d) Velké otřesy, klidně 600 - 400 - 800 - 400 atp. A to proto, že nastane smršť protichůdných zpráv hojně medializovaných (a zájem médií obecně - to je faktor, který ještě teprve přijde!). Celé to bude nervozní až do půlení bloku, kdy přijde postupný růst a ořezání hran. 19 procent. Defacto scénář A s větším vlivem nepředvídatelných vlivů.

e) Bitcoin krachne a bude postupně opuštěn (např. z důvodu zaostalosti rychlosti transakcí, technických problémů atp.). 1 procento.

Pokud bych celý post měl zestručnit - sázel bych na psychologii, davy vidí a opakují bublinu 2013, nechal bych je v tom a dokud tam nebude číslo 900+, tak bych nedělal nic. Pak bych asi prodal, a doufal, že se kurz vrátí na rovnovážný stav. V roce 2018 stejně bitcoin bude za 1000 nebo za 0, tak je to jedno.

Kua Hvezdo cekat do 900+ To chce mit nervy ze zeleza nebo se premistnit do cryospanku :sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping: jsi mi nandal brouka do hlavy. :confused:

Cekat do 900 nebo do 380 :slight_smile: Pravděpodobnost je podobná, ale cena nikoli, takže jasná volba.

Jinak ještě bych rozšířil záběr o altcoiny. Ty zažily nebývalý výprodej. U nich se rok 2013 rozhodně neopakuje, i když zatím jsme jen u prvotního impulsu. Poloniex je rudý jak záře nad Kladnem. A to už bych řekl, že se ta největší prodejní vlna odehrála a některé zažívají mirnou korekci. Ráno to byl megacrash.
Vliv na cenu bitcoinu? Jasně prorůstový. Pump and dump altcoinů se letos zřejmě konat nebude a dump altcoinu byl vždy alt to btc a btc to fiat. Takže nebude takový dump bitcoinu v důsledku dumpu altcoinů (jistě pamatujete ty “kšefty” s altcoiny, kdy šlo jen pump and dump schéma). Pár těch kvalitnějších o sobě vědět dá, ale to je tak vše. Třeba ethereum se propadlo za posledních 5 dnů o 2/3 hodnoty, teď se teda trochu zmátořilo. Reprezentant toho lepšího co je k mání a pořád totální propadák :smiley:

Ja už to zabalil s mírným ziskem, ale s Krakenem končím chová se opravdu divně …

A já to vidím 50% dolů. Takže jsme na starých dobrých 50:50:)

Docela mě zaujala tato analýza, protože docela koresponduje s mými závěry. Nejlepší je mít strategii pro pohyb nahoru i dolů, ale když už jsem všechno prodal, nezbývá než doufat v propad.

Pěkně to letí dolů, už i china:D

Propad pěkný, kdybych si zkusil zauvažovat kde se vzal tak z https://bitcoinwisdom.com/markets/huobi/btccny vidno, že chvíli zmizely objemy na pár hodin, cena nikam nešla, tak někdo nevydržel s nervama a nasypal to tam a odpálil padající nůž, za jeden den se dostatečně odolné buy walls nevytvoří :slight_smile: Pořád bych ale z toho nic nesoudil, jakmile stoupne objem, tlak na cenu zase poroste. Nyní je čína výrazně nad Evropou a USA co do ceny za 1 BTC. Logicky, v Evropě ani USA žádná mánie není a lidi uvažují víc bearish.

Každopádně se opět ukázalo, že odpálit stop lossy je opravdu easy. Aspoň je na co koukat, ty otřesy jsou parádní a po takovém půstu až neskutečný kontrast a obchoduje se opravdu hezky zhurta a od podlahy.
Kdo by čekal na 900 nebo 380, tak těch 380 už se dočkal a nemusel čekat moc dlouho :frog:

Ta analýza v odkazu je samozřejmě pravdivá, cena přehřátá byla, a bude vždy u takovýchhle raketových růstů, jenže pokud se objeví abnormální poptávka, uspokojuje se jen tím množstím oběživa, které je na burzách k dispozici. Každý to nesleduje co hodinu, každý nemá důvěru ve směnárny takovou, aby tam měl order visející třeba půl roku. Drop přišel navíc v době, kdy Číňani spali. Trochu mi to připomína rok 2013, kdy v době, kdy byla v Číně noc, šla cena spíš dolů, a přes den nahoru. Pokud vydrží objemy poptávky, tak to na drop nevidím. Spíš to bude úžasně motivat spekulanty na daytrading, se spreadem přes 100USD denně nahoru dolů za den mají eldorádo.

Pro pobavení (despair mi v lednu krásně vyšel, co teď?)

Díváme se na to každý jinou optikou. Ty z pohledu long a já z pohledu krátkého až střednědobého období. Zajímá mě víc kde bude kurz zítra, za týden než za měsíc či rok.

Ideální obchod si představuju tak, že nakoupím btc, co nejrychleji převedu na burzu a rovnou prodám se ziskem (bez spekulování, přímá arbitráž). Sice není zisk nic moc, ale zas radši vydělám každý den 1000 než držet třeba 3 měsíce a pak jeden výhodný obchod.

Ale zas je to tím, že z toho co vydělám na btc rovnou žiju. Kdybych si mohl jen tak hrát a ty peníze nepotřeboval, asi bych víc spekuloval. Mít natěženo to by se to obchodovalo, ale když si btc musíš nejdřív koupit za úspory - je to jiná hra nervů:D

V noci jsem něco přikoupil po výprodeji tak mám vsazeno na obě strany a může to jít kam chce:D

Is This Man the Reason Behind the Bitcoin Price Surge?

Zajímavé…:slight_smile:

Do toho potíže s krakenem teď zase okcoin. To nebude tak lehké vypumpovat nad 500.

Tak ještě pro jistotu v češtině, byl jsi o hodinu rychlejší … :slight_smile:
http://cointelegraph.cz/news/115567/stojí-za-nahlym-rustem-ceny-bitcoinu-rusky-organizator-ponzi-schemat

I když si myslím, že to s tou pyramidou nebude tak horké.
V létě to u Litecoinu bylo prokazatelnější.

Další odborník píše o btc:) Chudáci laici, ti v tom musí mít pěkný guláš:)

Bitcoin dosáhl nového letošního maxima
http://www.kurzy.cz/zpravy/389691-bitcoin-dosahl-noveho-letosniho-maxima/

Pokud by měl někdo špatnou náladu z nevydařených obchodů tak přikládám jeden velice LOL článek. Tak se dělají populistické katastrofické články:)

Poslal mi to jeden 75 letý známý co se s ním občas bavím o bitcoinu. Okomentoval jsem to jako vtip dobré, ale informační hodnota 0. Autor se chudák snažil proniknout do problematiky, ale moc to nepobral:)