Další bublina? Náhlé výkyvy a šoky - Intradenní obchodování

Aktuální analýza - vývoj na další týden - odhad Ondry Nováka

Spíš takhle bych to viděl:) Naneštěstí do toho healthy growth přišel PyraMMMid a byla z toho nečekaná minibublinka:)

Je to možné, objemy jsou nižší než při bublině ale vyšší než před ní. Momentálně se nejvíce dá asi vyčíst z těch objemů. cena vcelku odpovídá přímo úměrně. Samozřejmě to není všeříkající a objemy by zůstaly chvíli nahoře i setrvačností na prodejní straně.
Docela mě udivuje, že o té pyramidě neinformuje mainstream, to muselo mít přeci nějaký velký dopad, hodně vydělalo a ještě víc prodělalo, jen odhadem muselo jít o tisíce osob v pyramidě (pokud to tedy je pravda).

První TA v r. 2016 a zároveň tak trochu na celý rok:

Taková obecná úvaha nad cenou bitcoinu a technickými analýzami…
http://cointelegraph.cz/news/116014/proc-je-cena-bitcoinu-tak-promenliva-a-co-ji-ovlivnuje

EU says to monitor, not regulate ‘hyped’ virtual currencies

Mělo to být do monitoringu médií:( Omlouvám se, uklikl jsem se ve vláknu…

Chcete těžit BTC investujte jako nejlipšího mineru a máte to výhodnější žádné elektřána nic jen https://hashocean.com/

Aktuální analýza - bitcoin a ETH:

Tak nám vykradli bitfinex paní Müllerová…

Článeček třeba tady, je jich už hodně

Ale stejně nechápu, proč po zkušenostech s goxem, mintpalem, craptsy a podobnými “směnárnami” lidé pořád jsou ochotni tam ty coiny poslat, když to jde i jinak.

Pocitam ze tam obchodujou traderi nebo treba investori pujcujou btc (platforma nabizela i leverage)… Tohle jinak delat nejde (na jine burze, ale tam je take riziko platformy)…

Ti “lepsi” smenarnici take maji ucty na burzach, aby mohli svym klientum nabidnout co nejlepsi spread.

Obchodovat naprimo bez burzy je jen pro koncaky, kteri chteji neco zobchodovat “obcas”.

Co máš přesně na mysli? Docela by mě to zajímalo.

Napadá mě třeba bitsquare, ale to není moc pohodlná náhrada za burzu. Jak tedy obchodovat bezpečně a zároveň na likvidním trhu?

ETF neprošlo.

Dalo se to čekat. Je to všechno o regulaci. Což u BTC dost dobře nejde.

Musím říct, že včerejší večer na Poloniexu stál za to (kino za všechny prachy) . Už dlouho jsem neviděl tak šílenej panic buy + sell dohromady.

Spoustu investorů přelévá btc to altcoinů. (ETH, DASH a XMR)

Dost vážně přemýšlím o dlouhodobém shortu u DASHe.

Momentálně 0.048 BTC . (57 USD za jeden)
Cena určitě půjde dolů. Ale na druhou stranu se trochu bojím, jak to bude s cenou BTC.

Jaký máte odhady na cenu BTC v krátkodobém horizontu ? (max 30 dní)
Osobně si myslím, že bude downtrend k 1000 USD a tam to pár měsíců bude stát.

Jo Dash vylitnul nesmyslne…

Logiku typu Bitcoin ETF neproslo, tak si nakoupime jine meny nejak nechapu… Poptavka po altcoinech je natolik spekulativni ze ji neverim ani trochu, ze vydrzi stabilni.

U pohybu Bitcoinu vidim dve slozky… Jednak trvaly apreciujici trend, ktery postupne zene BTC nekam ke rekl bych cca 2000 USD na konci letosniho roku. A druha slozka jsou negativni news, ktere vzdy poskodi BTC a to reaguje prudkym poklesem o 10-20%. V minulosti to bylo doporuceni Cinske centralni banky, zablokovani vyberu z Cinskych smenaren a nyni neschvaleni COIN etf. Takoveto zpravy proste budou prichazet dal naprosto nepredvidatelne. Muze to byt Trump, kteremu se nebude libit ze BTC vyuzivaji nelegalni imigranti pro export svych cernych platu apod. Muze to byt opravdu cokoliv. Musime si uvedomit ze tradicni system povazuje BTC opravdu za hrozbu a bude bojovat za zachovani status quo. Pri techto propadech je pak dobre nakupovat.

I pres zakazy a “klacky pod nohy” je bitcoin jiz vyzkousena technologie a prival noveho kapitalu do startupu okolo btc bude pokracovat. Zakazy ho zastavit nemuzou, pouze zpomalit. V tom je kouzlo BTC. Nerozhoduji o nem ti nahore. Rozhoduje pouze opravdovy trh.

Odhadovat kde bude BTC za mesic je ruleta, snazim se mit horizont delsi, tzn. idealne alespon ten rok.

Pro nas Cechy lze ocekavat zlevneni uz kvuli posileni koruny ve 2Q az CNB opusti fixni kurz.

Docela bych si vsadil těch 2000USD za BTC tento rok. U ostatních altcoins vypadá zajímavě ETH (přes 2mld. marketcap). Dash vylítnul až příliš rychle, takže je otázkou, na jak dlouho.

Zvlastni vec je ze se po poslednim propadu, ktery probehl behem uplynuleho vikendu, prohodila relativni cenova uroven na btc-e a bitstamp.

Co zname btc-e byla tam cena vzdy o par procent nizsi nez na bitstampu (coz se prikladalo na vrub netransparentnosti burzy a vyssimu riziku platformy). Nyni je jiz par dni cca o 30 USD vyssi… Prijde vam to take mirne podivne? Ze by odliv prostredku z uctu u btc-e ?

BTC-e ma jinak docela zdrave objemy, ne o mnoho nizsi nez bitstamp. Take je otazka jake pohyby jsou mimo ty sledovane objemy, jelikoz krom hlavni burzy provozuje btc-e jeste uplne separatne metatrader platformu (obchody na ni se v historii neobjevi). Mozna ze kdyby je zacala zverejnovat byla by to nejvetsi aktualni burza.

U ETH je brutalni ze svymi objemy na burzach zacina ohrozovat bitcoin na prvnim miste :slight_smile:

Taky nad tím přemýšlím už pár dní, hlavně proto že jsem dosud na btc-e nakupoval. Vysvětluju si to taky tím meta traderem. Vzhledem k tomu, že MT je docela zavedená platforma, kterou více používají profíci a típnutí ETF fondu tak třeba zažili příliv nového kapitálu…

Na druhou stranu je btc-e v současnosti asi nejrizikovější burza (anonymní majitelé), takže moc nepředpokládám, že by to profíkům stálo za to riziko.

Spíš bych řekl, že to má nějaký skrytý důvod, který časem vypluje na povrch. Nemůže to třeba taky nějak souviset s tím jejich novým idiotským systémem na bitcoin betting?
https://btc-e.com/news/234

Docela mě to láká na arbitráž, ale dokud nezjistím odkud vítr vane tak asi radši nic:) Leda bych měl kupce na dolary:D

Našel jsem pár stížností, že lidem banují účty etc. Něco na způsob selektivního scamu-kdo se jim nelíbí (nebo má dostatečně velké prostředky na účtu), tomu to zabaví.

Tohle mě vždy na btc-e děsilo, že jednoho dne zavřou krám a zmizí nebo si prostě vezmou co budou chtít a právní obrana nulová.

Třeba to bude úplně prosté - insider trading a manipulace ceny ze strany majitelů:)