Dnešní bingo

Zkontrolujte si tikety, dneska vyhrává: kittecoin.

V pátek vyhrával ten, kdo měl na tiketu mooncoin.

O víkendu byl vytažen doge.

Výhercům blahopřejeme a ostatním přejeme šťastnou ruku při dalším kole losování. (zatím to vypadá na Franko).

Kde sleduješ vývoj cen ? - web kde jsou hromadně všechny altcoiny s grafy, na coinwarz z toho člověk moc nevyčte … s tím Frankem měls rechť :slight_smile:

možná coinchoose.com
ale je tam toho tolik až je to nepřehledné :smiley:

… chtělo by to online grafy na všechny coiny ale to už bych chtěl asi moc :slight_smile:

Změny v celkové hodnotě (marketcap) jednotlivých coinů můžete sledovat zde.

EDIT: změny v % pouze za posledních 24h, ale i tak lepší než nic.

Mno, já jsem rád, že je pořád potřeba pro sledování kursů trocha invence, osobně nemám problém si dát práci a projít si grafy na jednotlivých směnárnách + u toho, co člověk těží, nebo trejduje, ten vývoj utkví v hlavě.

Klobouk dolu za Franko… :slight_smile:

I sexcoin šel hodně solidně nahoru

Dalši tipy co pujde nahoru? :slight_smile:

To, co je dole. U turbopumpů moc nefunguje logika nebo nějaké fundamentální hodnocení, spíš naopak, čím větší shit stranou pozornosti, tím vyšší šance, že se dočká pump and dump schématu (neplést skutečné prognózy a analýzy s pump and dump planými sliby a falešnými očekáváními) Nicméně měny s hodnotou 1 satoshi/latoshi už nějak došly, ty současné pumpy nejsou už takové, předvídat to prakticky nejde. Turbopump ala moon, kdy to vzrostlo za 2 hodiny na 40 násobek a za den na 100násobek, asi jen tak hned neuvidíme. Časté schéma je takzvaný “relaunch”, neboli vezmeme mrtvý bezcenný coin, napíše se tuna žvástů o tom, jak to bere do ruky nový supr imba developerský tým, a jak to poroste, a je to. Obecně relaunch když si to člověk vezme selským rozumem, proč kdyby to myslel někdo vážně, by oživoval cizí mrtvolu, když si může udělat coin vlastní, když je to takový machr. Ono to má úplně jiný důvod, cizí coin se dá skoupit za babku a vydělat na pumpu, když si udělají vlastní, tak je problém počáteční distribuce, premine smrdí a early mining vycucnou instamineři takovým stylem, že jeden borec zapne 100mhash rig a ostatním to hází jen rejecty a orphany a jemu jde vše.

Vypadá to na earthcoin, tohle koluje už pár hodin po shitcointalku http://pastebin.com/PUdjiFeH a zatím se ten pump opravdu realizuje, volume je obludná. Nějaké jsem natěžil když se cena pohybovala kolem 100 satoshi, takže sedím a čekám na 500-800+ :slight_smile: Nicméně něco přikoupím při medvědích pastech, ať je co prodat za 400, pokud někdo ohlásí pump na 500, ovce budou čekat na 500 a velryby prodají za 400 ovcím. Ale je taky možné, že to na 200 prodali a všichni, kdo teď kupují, jen dělají snadný dvojnásobný profit těm, co kupovali za kilo :smiley:

A pro ty, co drží doge… tahle skupina manipulovala i doge, růst na 300 byl jejich práce. Jen nečekali, co to udělá, snažili se to včera pak pohnout nějakým směrem když prvotní efekt vyprchal ale ono to nějak nešlo kvůli objemu trhu.

Co se těžby týká, těžím na coinium.org, earth.coinium.org, těžím tam a je to celkem slušný pool, stabilní a s normální průměrnou dobou hledání bloku (takže ojeb žádný nebo zanedbatelný).

Navíc je vhodná doba na těžbu, EAC se generuje nyní přes 11000 EAC za blok, při rovnodennosti to bude 12000, v létě 10000 a při druhé rovnodennosti jen 8000. Pak jsou tam dny, kdy se těží dvojnásobek (každých 14 dní) a pětinásobek (každý měsíc), aby si EAC udržel pozornost minerů a hashrate, což se mu velmi dobře daří.

Tak dneska je jasný vítěz vertcoin. Včera za 0.0004 dneska za 0.0046 a stále stoupá. Ráno jsem se probudil, prodával jsem za 0.0024 šťastnej jak blecha s tím, že když to stojí desetinu co litecoin, že by to mohlo být už lehce přehřátý, no teď už tak šťastnej nejsem… Cenu samozřejmě tahnou nahoru Číňani a šikmooký + nenažraná velryba, co v minulých dnech skoupila snad věechny vertcoiny na trhu a co neustále posouvá sell wally výš a výš a poptávka ji neustále následuje, momentálně jediná velká sell wall sedí na 0.005, další je až na 0.01. Momentálně tvrdí, že je to asic scrypt odolný nástupce litecoinu. Cenově už je to na pětině LTC, distribuce je stejná. Vrchol se nutně blíží, pokud to bude růst dál, tak bude problém, ale ne vertcoinu, ale litecoin bude mít problém. Ono když si to vezmem kolem a kolem, tak litecoin v poslední době nic moc, doslova si koleduje o to, aby ho nějaký nový coin vyšoupnul ze sedla.

Ten borec, co pumpuje vertcoin, ten musí být už dávno pěkně v balíku a jede do plusu, protože ještě před pár dny byl vertcoin za desetitisícinu ceny. Vědět tak, že se chytne už tenkrát… Jenže to je právě ono, bambilion coinů podobných jako vejce vejci a v tom se prostě nedá orientovat jinak než metodou náhodných výstřelů.

V Číně je noc. Prodáno, cena začíná klesat. Olízla 0.005 a pak se někam vytratili kupci, asi do hajan. Zkusím to nad čínským ránem koupit zpátky a prodat ťamanům zase za draho :slight_smile: Asi to nutně nevyjde, ale za tu srandu to stojí. Střídání růstu v ťamanském dni a korekce když maj den bílí a žlutí spí docela funguje.

Ale ten chlapík, co to táhne nahoru, má můj obdiv, jeho sell wall sedí stále flegmaticky na 0.005 BTC celou dobu… Jakmile jsem prodal, tak se samozřejmě pokles zastavil, zákon naschválu funguje…

Ale je to palba :slight_smile: dobrej typ! diky.

No zase to začlo lézt nahoru, momentálně byl ohlášen vstup na craptsy. Ale už je to hodně přehřátý, kam to chce ještě růst proboha? 0.0052 53 54… teď to leze doslova co minutu. Těch coinů je v oběhu ještě relativně málo, ale trochu mi připadá, že momentálně ten růst je až hysterický, naprosto mimo fundamentální úvahy… Pochybuju, že ti, kdo kupují, si uvědomují něco jako že za měsíc bude vertcoinů 2x tolik, za 2 měsíce 3x tolik… Pokud by byl vertcoin na trhu rok tak při současné hodnotě by tržní kapitalizace byla jasná trojka po LTC, a jestli to takhle ještě chvíli poroste, tak 2. Ta hodnota tam prostě zatím není (abstrahujme teď od samonaplňujících se přání tak typických pro kryptoměny) = sell. Jenže prodávej když někoho baví ty coiny skupovat a prostě posouvat sell wall nahoru, takže cena trhá rekordy i když v kolonce buy nejsou zrovna závratné sumy.

Ale ta reklama na ASICy u grafu vertcoinu na coinedumpu je hodně vtipná.

No už to leze přes 650 :slight_smile: že já se ktomu coinu dostal zase až teď kdy je cena nahoře, před hodinou jsem teprve doladil stroje. No už se pomalu začínám zvykat že s uvedením nového coinu na bitcointalku je třeba se mít na pozoru ale titp borci pravda prorazili s nečim novým tak proto je kolem toho takovej rachot.

neprorazili… V tom je ta sranda. Podobných coinů je víc, využívají variabilní N factor, tenhle ho má trochu vylepšenej, ale základ má společný třeba s Ultracoinem, po kterém momentálně ticho po pěšině. QQcoin a VELocitycoin mají taky variabilní Nfactor. Vertcoin se liší tím, že má daleko lépe pokoumaný ekonomický model distribuce. A prostě se kolem něj udělalo nejvíc randálu no.
Kryptoměny jsou jak na koňském trhu, vyhrává ten coin, kolem kterého se nejvíc pokřikuje.

Teď to třeba leze díky oblíbenému schématu coin uveden na cryptsy - vern prodává svoje coiny a blokuje depozity čímž šroubuje cenu nedostatkem coinů - pak otevře depozity a přijde dump. Pak se zase může dít cokoli.

Btw 0.007 taky už padlo. 0.008 teď. Dump je na spadnutí, jen co vern pustí i ostatní na kolotoč…

No a zajímavá sranda je cashcoin, to je sociální experiment teda jak vyšitej, to je coin, kterej snižuje reward s difficulty, takže když na něj naskáče hodně lidí, tak ono houno zlatá rybko, je to jako nacpaná tramvaj, dokud nevystoupí poslední z vozu, tak nikam nejedou všichni :smiley:

bol to moj tajný favorit… už sme cez 0,009

No ono už mi docvaklo, co je na tom coinu jiného. Imunita proti multipoolu, vždyť ono to nejde přepínat tak snadno, když to má speciálního minera… Netrpí to (zatím) permanentním dumpem multipooly. Ale hodně zajímavé bylo, že to nespadlo ani po vstupu na craptsy. Dalším rizikovým časem je druhý den na cryptsy, to hodně často bývá pád hodnoty, uvidíme.

Jojo přesně tak, já do Virtcoinu právě nacpal 1 BTC a čekám na zázrak, Craptsy se jim dnes z toho úplně hroutí, na bitcointalku už je petice ať ty šmejdy nepodporujou tak i já svoje veškeré deposity přesunuji na Poloniex