Dual FPGA X6500 Mining Card u Cablesaurus

FPGA u Cablesaurus je sice Sold Out, ale vypada nadejne (az na tu cenu)…

Parametry: 300 Mhash/sec a prikon 20 Watt :smiley:

http://cablesaurus.com/index.php?main_page=product_info&cPath=10&products_id=56&zenid=4pj2shpma782efgolqfq7629j6

Rozhodne by byl zajimavy projekt pokusit se udelat nejakou alternativu… Cena 11.600 je pomerne dost na to si to poridit

Alternativa je zde: http://www.butterflylabs.com/products/

Prvni shipment by mel byt pry zacatkem unora.

Ahoj,
tak ten 832 Mega Hash / s @ 80w ($599) už je velmi slušný. Pokud v tom tedy není nějaký háček. :slight_smile: Za podobné náklady jsem na startu pořídil 2x5850+MB+zdroj (max 700MH/s). O spotřebě ani nemluvím.

Nechtějte mi tvrdit, že se tu nenajde šikula, co by udělal doma v kuchyni na stole něco podobného. :slight_smile:
Stačil by jen modul na plošném spoji, case si každý udělá sám. :slight_smile:
A nemusí to dělat celých 800MHash :slight_smile:

Ahoj, možná hloupost, ale dalo by se to okopírovat? :slight_smile: Třeba pořídit jeden a vytvořit klony? Ono ten hw nebude zas tak složitý, spíše by šlo o to získat z něj SW (asi nemožné)?

Mňo, já myslím, že HW by se určitě dal obkreslit, protože je to koneckonců jen jeden či dva švábi + pár dalších součástek na PCB, pokud jsem dobře viděl podobné moduly.
Ale problém bude s přesností domácí výroby a sladěním tolerancí použitých součástek. Zručný radioamatér by jistě byl schopen… Otázka je, kolik zručných radioamatérů se angažuje v tak přízemní zábavě, jakou těžba BTC je. :slight_smile:
SW do toho určitě půjde nahrávat. (modul je upgradovatelný)
Pokud bude k dispozici jeden kousek, bude i přístup k SW.
V případě skupinové výroby jsem ochoten dát k dispozici nepoužité hliníkové chladiče na Socket 370/A. (po rozříznutí jeden chladič stačí na oba čipy)
Mám cca 60ks, to by na slušnou malosérii mohlo stačit. :slight_smile:
Má naivní představa je dát cca 4-5 modulů do jedné podlouhlé skříňky a prohánět tím vzduch pomocí 1 ventilátoru 90/120mm. Při tak malém tepelném vyzařování by to mělo uchladit.

Přemýšlím, že bych prodal 2x Radeon 5850 + Corsair 700W, skoro by to i stačilo. :slight_smile: Ale zase problém s posláním, je tam ještě dost poštovné a debilní clo a DPH… a už jsme s cenou zase úplně jinde. :frowning:

LOL. Sorry, ale připomínáte mi kluky co si chtějí na dvorku postavit raketu pro let na Měsíc.

Ve skutečnosti jen součástky - “pár švábů” - vás budou stát víc, než stojí ta krabička. U BFL jednotky se navíc ani neví, jaký HW uvnitř je, protože cena je víc než podezřelá (rozumněj nízká). Ty FPGA (XilinX, Altera, apod) stojí nekřesťanské peníze. O věcech jako je pájení několika-set pinových obvodů a vícevrstvých plošných spojích ani nemluvě.

FPGA minerů je už více, většinou se ale člověk nedostane na lepší cenu než cca $2 za jeden MH/s. SW je většinou open source.

2HAWK: Tak pozor, pane!!! :slight_smile:
Nevím, s jakými lidmi se setkáváš/te (snad ti můžu tykat, nebude nás tu moc nad 40), ale já vím, že jsou lidé, kteří dokážou neskutečné věci, vzhledem k podmínkám, v jakých to realizují. Samozřejmě, součástky nelze obšlehnout, ty je třeba nakoupit, je otázka ceny při odběru kusových množství. Ale jako výzva, je to dost dobré, i když velmi náročné.
Já se držím onoho: neříkej, že to nejde, jinak se najde nějaký pitomec, který neví, že to nejde, a udělá to. :slight_smile:
Mimochodem, mnoho skvělých konstruktérů začinalo stavbou “rakety na Měsíc”. …

V česku něco podobného jako 832 Mega Hash / s @ 80w za cenu 599$ neseženeme? :confused: Já bych do toho hned šel :slight_smile: Vzhledem k tomu, že rig pojede 24h/denně, určitě je důležitá i záruka.

No já bych počkal až to pár lidí koupí, jaké budou reference (nejen funkčnost, výkon, ale zejména komunikace s prodejcem, support). Pak už by se našli lidi, kteří by to přivezli bez daně a cla (nabídky jsou, často někdo létá pravidelně…).

No vzhledem k tomu, že už mi při miningu odešlo i pár grafik, tak i záruka je pro mě na prvním místě, jinak je to ztrátový, i teď vybírám grafiky s 36m záruční dobou. A třeba z USA bych na mining nic nekupoval. Musel by to být prodejce v Česku a se zárukou.

Presnost domaci vyroby neni takovy problem - vicevrstve PCB take ne, napr.v POOL servisu u pragoboardu si muzete nechat vyrobit i 6 vrstve tistaky v prototypovce. Pocitejte s minimalne 4 vrstvym - vic neni potreba - ne kvuli hustote IO, ale kvuli napajeni, tyhle FPGA potrebuji vice napajecich napeti: 3.3V, 2.5V, 1.8V, 1.2V Pokud se nepouziva DRAM pamet tak je mozne nektere raily vynechat - zbyde ovsem 3.3V a 1.2V (core). Priklad je prave ze SPARTANU-6. Ted uz Xilinx dela i novejsi ARTIX atd. na 28nm.

Pajeni: cele je to BGA (najdete si na netu jak to vypada), cinove kulicky “bumpy” jsou na cipu zespoda od vyrobce. Je potreba cip potrit specialnim pajecim roztokem “gelem” v kterem cin dela krasne kulicky. Pokud mate spravne velke pady na tistaku, tak se poloeny cip na padech po rozehrati jen lehce zachveje a sedne si na ne jak p***l na hrnec - povrchove napeti vycentruje kazdou kulicku meezi padem na fpga a pcb.

Problem je spis udelat program, odladit to, napajeni potrebuje spinani napajecich napeti v presnem poradi (i vypinani). Kdyz se to secte je to dost prace. Kdo s tim dela pro toho je to rutina, ale dalsi problem je v ufinancovani vyroby a tech zaruk, co po nich tu nekdo vola. Cipy se dodavaji na platech treba 75kusu a pri cene napr 60USD za jeden to je 4500 USD. Myslim ze u vetsich FPGA je cena vyssi.

Kolik byste toho chteli vyrobit? Aby se to vyplatilo kdyz se zapocita cena vyvoje - stovky hodin prinejmensim, spis nejaka tisicovka. Zalezi v jakem stavu jsou zdrojaky v HDL, aby se to jen implementovalo. Bez cloveka co s tim delal a vyzral si chyby to nedotahnete. Rikal jsem to Carlosovi ze je levnejsi si to koupit od toho, kdo to ma hotove. Vyvoj se nezaplati. Naklady na zaruku take ne - je mozne, ze cela serie bude defektni a kdo to zaplati?

Vyvoj je velmi nevdecny. Zakaznici taky.

A co třeba něco z ztex.de ?

Ahoj, určitě pro ten první modul už jsem to viděl hotové, ale zase 180MH/s za 300EUR bez dopravy se poněkud nevyplatí.

Deska z BFL jednotky: http://i.imgur.com/vrzol.jpg

Podle pinů to někdo odhadl, že to osazují 2x Xilinx Virtex®-6 CXT FPGA, 768 pinů. Cena jednoho je 487 USD.

Pěkný kousek, ale co s ním. :slight_smile: Mám to chápat tak, že jdeš do toho a vývoj byl tímto zahájen? :wink:

Chci tím jen ilustrovat, že to není zas tak jednoduché zařízení a že ho prodávají pod cenou, za kterou by si někdo koupil jen ty součástky. Asi mají objemovou smlouvu s Xilinx. Celkově je to dost podezřelé a jsem zvědav jak to nakonec dopadne.

Nicméně, rok 2012 bude pro GPU mining konečná. Asi jako byl předchozí pro CPU.

Dal jsem se trochu na počítání ohledně toho, zda se použití FPGA pro mining vyplatí. Níže jsou mé výsledky. Kurzy 1 USD / 19,70 Kč, 1 BTC / 6 USD, cena el. energie cca 4,50 Kč / kWh, očekávaný denní výdělek necelý ± 0,1 BTC / 100 Mhash výkonu. Vše je orientační, dle aktuálního stavu, zaokrouhlováno. Do pořizovací ceny FPGA není započítána doprava, případné clo či daň. Také se PC dá postavit z jetých komponentů, takže jeho pořizovací cena se dá ještě snížit. Pokud máte cenu el. energie v nějakém nízkém tarifu, popř. “zadarmo” :slight_smile: , konečná čísla jsou už zase úplně jinde, že. Takže pojďme na to.

FPGA miner jsem vybral pro porovnání odsud: https://bitcointalk.org/index.php?topic=51371.0 Z Butterflylabs by byl samozřejmě zajímavější, ale v reálu “zatím” není dostupný a kdoví, zda vůbec někdy bude.

FPGA

cena: 569 USD / 11226 Kč
výkon: 380 Mhash/s
spotřeba: 20 W

PC

cena: 8710 Kč
výkon: 380 Mhash/s
spotřeba: 220 W?
(konfigurace: gpu AMD Radeon 6950 - 5600 Kč, cpu: AMD Sempron 145 - 960 Kč, ram: 1Gb - 200 Kč, motherboard: libovolný - 1200 Kč, zdroj: libovolný kvalitnější 400W? - 750 Kč)

Rozdíl v ceně těchto dvou různých strojů je: 2556 Kč

Spotřeba a platba za el. energii za měsíc (30 dní):

FPGA 20 W = 14,4 kWh = 65 Kč

PC 220W = 158,60 kWh = 713,65 Kč

Při výkonu 380 Mhash/s, kdyby výdělek 0,3 BTC denně x 30 dní = 9 BTC x 6 USD/BTC = 54 USD = 1058 Kč výdělek.

Po odečtení platby za el. energii to vypadá následovně:

FPGA zisk: 993 Kč
PC zisk: 344 Kč

Rozdíl ve výdělku 649 Kč ve prospěch FPGA oproti PC. Pokud je rozdíl v pořizovací ceně těchto dvou porovnávaných strojů 2556 Kč ve prospěch PC, tak při propočtu rozdílu ve výdělku mezi FPGA a PC to vychází tak, že za 3,93 měsíce se rozdíl v ceně zaplatí a pak už FPGA minér “vydělává” s minimálními náklady na el. energii. Při neměnných kurzech atd. se FPGA minér zaplatí za ± nějakých 12 měsíců.

Ještě porovnání pro představu, bez započítaných pořizovacích nákladů, jen výdělek/spotřeba/zůstatek.

PC s výkonem kolem 670 Mhash/s,

• spotřeba 420 W = 302,5 kWh = 1361 Kč
  • při výkonu 670 Mhash/s, kdyby výdělek 0,6 BTC denně x 30 dní = 18 BTC x 6 USD/BTC = 108 USD = 2116,80 Kč
    Po zaplacení el. energie:
    PC - zůstatek: 756 Kč

PC s výkonem kolem 1080 Mhash/s

• spotřeba 650 W - 468,14 kWh = 2106 Kč
  • při výkonu 1080 Mhash/s, kdyby výdělek 1 BTC denně x 30 dní = 30 BTC x 6 USD/BTC = 180 USD = 3528 Kč
    Po zaplacení el. energie:
    PC - zůstatek: 1422 Kč