Dual FPGA X6500 Mining Card u Cablesaurus


#1

FPGA u Cablesaurus je sice Sold Out, ale vypada nadejne (az na tu cenu)…

Parametry: 300 Mhash/sec a prikon 20 Watt :smiley:

http://cablesaurus.com/index.php?main_page=product_info&cPath=10&products_id=56&zenid=4pj2shpma782efgolqfq7629j6


#2

Rozhodne by byl zajimavy projekt pokusit se udelat nejakou alternativu… Cena 11.600 je pomerne dost na to si to poridit


#3

Alternativa je zde: http://www.butterflylabs.com/products/

Prvni shipment by mel byt pry zacatkem unora.


#4

Ahoj,
tak ten 832 Mega Hash / s @ 80w ($599) už je velmi slušný. Pokud v tom tedy není nějaký háček. :slight_smile: Za podobné náklady jsem na startu pořídil 2x5850+MB+zdroj (max 700MH/s). O spotřebě ani nemluvím.


#5

Nechtějte mi tvrdit, že se tu nenajde šikula, co by udělal doma v kuchyni na stole něco podobného. :slight_smile:
Stačil by jen modul na plošném spoji, case si každý udělá sám. :slight_smile:
A nemusí to dělat celých 800MHash :slight_smile:


#6

Ahoj, možná hloupost, ale dalo by se to okopírovat? :slight_smile: Třeba pořídit jeden a vytvořit klony? Ono ten hw nebude zas tak složitý, spíše by šlo o to získat z něj SW (asi nemožné)?


#7

Mňo, já myslím, že HW by se určitě dal obkreslit, protože je to koneckonců jen jeden či dva švábi + pár dalších součástek na PCB, pokud jsem dobře viděl podobné moduly.
Ale problém bude s přesností domácí výroby a sladěním tolerancí použitých součástek. Zručný radioamatér by jistě byl schopen… Otázka je, kolik zručných radioamatérů se angažuje v tak přízemní zábavě, jakou těžba BTC je. :slight_smile:
SW do toho určitě půjde nahrávat. (modul je upgradovatelný)
Pokud bude k dispozici jeden kousek, bude i přístup k SW.
V případě skupinové výroby jsem ochoten dát k dispozici nepoužité hliníkové chladiče na Socket 370/A. (po rozříznutí jeden chladič stačí na oba čipy)
Mám cca 60ks, to by na slušnou malosérii mohlo stačit. :slight_smile:
Má naivní představa je dát cca 4-5 modulů do jedné podlouhlé skříňky a prohánět tím vzduch pomocí 1 ventilátoru 90/120mm. Při tak malém tepelném vyzařování by to mělo uchladit.


#8

Přemýšlím, že bych prodal 2x Radeon 5850 + Corsair 700W, skoro by to i stačilo. :slight_smile: Ale zase problém s posláním, je tam ještě dost poštovné a debilní clo a DPH… a už jsme s cenou zase úplně jinde. :frowning:


#9

LOL. Sorry, ale připomínáte mi kluky co si chtějí na dvorku postavit raketu pro let na Měsíc.

Ve skutečnosti jen součástky - “pár švábů” - vás budou stát víc, než stojí ta krabička. U BFL jednotky se navíc ani neví, jaký HW uvnitř je, protože cena je víc než podezřelá (rozumněj nízká). Ty FPGA (XilinX, Altera, apod) stojí nekřesťanské peníze. O věcech jako je pájení několika-set pinových obvodů a vícevrstvých plošných spojích ani nemluvě.

FPGA minerů je už více, většinou se ale člověk nedostane na lepší cenu než cca $2 za jeden MH/s. SW je většinou open source.


#10

2HAWK: Tak pozor, pane!!! :slight_smile:
Nevím, s jakými lidmi se setkáváš/te (snad ti můžu tykat, nebude nás tu moc nad 40), ale já vím, že jsou lidé, kteří dokážou neskutečné věci, vzhledem k podmínkám, v jakých to realizují. Samozřejmě, součástky nelze obšlehnout, ty je třeba nakoupit, je otázka ceny při odběru kusových množství. Ale jako výzva, je to dost dobré, i když velmi náročné.
Já se držím onoho: neříkej, že to nejde, jinak se najde nějaký pitomec, který neví, že to nejde, a udělá to. :slight_smile:
Mimochodem, mnoho skvělých konstruktérů začinalo stavbou “rakety na Měsíc”. …


#11

V česku něco podobného jako 832 Mega Hash / s @ 80w za cenu 599$ neseženeme? :confused: Já bych do toho hned šel :slight_smile: Vzhledem k tomu, že rig pojede 24h/denně, určitě je důležitá i záruka.


#12

No já bych počkal až to pár lidí koupí, jaké budou reference (nejen funkčnost, výkon, ale zejména komunikace s prodejcem, support). Pak už by se našli lidi, kteří by to přivezli bez daně a cla (nabídky jsou, často někdo létá pravidelně…).


#13

No vzhledem k tomu, že už mi při miningu odešlo i pár grafik, tak i záruka je pro mě na prvním místě, jinak je to ztrátový, i teď vybírám grafiky s 36m záruční dobou. A třeba z USA bych na mining nic nekupoval. Musel by to být prodejce v Česku a se zárukou.


#14

Presnost domaci vyroby neni takovy problem - vicevrstve PCB take ne, napr.v POOL servisu u pragoboardu si muzete nechat vyrobit i 6 vrstve tistaky v prototypovce. Pocitejte s minimalne 4 vrstvym - vic neni potreba - ne kvuli hustote IO, ale kvuli napajeni, tyhle FPGA potrebuji vice napajecich napeti: 3.3V, 2.5V, 1.8V, 1.2V Pokud se nepouziva DRAM pamet tak je mozne nektere raily vynechat - zbyde ovsem 3.3V a 1.2V (core). Priklad je prave ze SPARTANU-6. Ted uz Xilinx dela i novejsi ARTIX atd. na 28nm.

Pajeni: cele je to BGA (najdete si na netu jak to vypada), cinove kulicky “bumpy” jsou na cipu zespoda od vyrobce. Je potreba cip potrit specialnim pajecim roztokem “gelem” v kterem cin dela krasne kulicky. Pokud mate spravne velke pady na tistaku, tak se poloeny cip na padech po rozehrati jen lehce zachveje a sedne si na ne jak p***l na hrnec - povrchove napeti vycentruje kazdou kulicku meezi padem na fpga a pcb.

Problem je spis udelat program, odladit to, napajeni potrebuje spinani napajecich napeti v presnem poradi (i vypinani). Kdyz se to secte je to dost prace. Kdo s tim dela pro toho je to rutina, ale dalsi problem je v ufinancovani vyroby a tech zaruk, co po nich tu nekdo vola. Cipy se dodavaji na platech treba 75kusu a pri cene napr 60USD za jeden to je 4500 USD. Myslim ze u vetsich FPGA je cena vyssi.

Kolik byste toho chteli vyrobit? Aby se to vyplatilo kdyz se zapocita cena vyvoje - stovky hodin prinejmensim, spis nejaka tisicovka. Zalezi v jakem stavu jsou zdrojaky v HDL, aby se to jen implementovalo. Bez cloveka co s tim delal a vyzral si chyby to nedotahnete. Rikal jsem to Carlosovi ze je levnejsi si to koupit od toho, kdo to ma hotove. Vyvoj se nezaplati. Naklady na zaruku take ne - je mozne, ze cela serie bude defektni a kdo to zaplati?

Vyvoj je velmi nevdecny. Zakaznici taky.


#15

A co třeba něco z ztex.de ?


#16

Ahoj, určitě pro ten první modul už jsem to viděl hotové, ale zase 180MH/s za 300EUR bez dopravy se poněkud nevyplatí.


#17

Deska z BFL jednotky: http://i.imgur.com/vrzol.jpg

Podle pinů to někdo odhadl, že to osazují 2x Xilinx Virtex®-6 CXT FPGA, 768 pinů. Cena jednoho je 487 USD.


#18

Pěkný kousek, ale co s ním. :slight_smile: Mám to chápat tak, že jdeš do toho a vývoj byl tímto zahájen? :wink:


#19

Chci tím jen ilustrovat, že to není zas tak jednoduché zařízení a že ho prodávají pod cenou, za kterou by si někdo koupil jen ty součástky. Asi mají objemovou smlouvu s Xilinx. Celkově je to dost podezřelé a jsem zvědav jak to nakonec dopadne.

Nicméně, rok 2012 bude pro GPU mining konečná. Asi jako byl předchozí pro CPU.


#20

Dal jsem se trochu na počítání ohledně toho, zda se použití FPGA pro mining vyplatí. Níže jsou mé výsledky. Kurzy 1 USD / 19,70 Kč, 1 BTC / 6 USD, cena el. energie cca 4,50 Kč / kWh, očekávaný denní výdělek necelý ± 0,1 BTC / 100 Mhash výkonu. Vše je orientační, dle aktuálního stavu, zaokrouhlováno. Do pořizovací ceny FPGA není započítána doprava, případné clo či daň. Také se PC dá postavit z jetých komponentů, takže jeho pořizovací cena se dá ještě snížit. Pokud máte cenu el. energie v nějakém nízkém tarifu, popř. “zadarmo” :slight_smile: , konečná čísla jsou už zase úplně jinde, že. Takže pojďme na to.

FPGA miner jsem vybral pro porovnání odsud: https://bitcointalk.org/index.php?topic=51371.0 Z Butterflylabs by byl samozřejmě zajímavější, ale v reálu “zatím” není dostupný a kdoví, zda vůbec někdy bude.

FPGA

cena: 569 USD / 11226 Kč
výkon: 380 Mhash/s
spotřeba: 20 W

PC

cena: 8710 Kč
výkon: 380 Mhash/s
spotřeba: 220 W?
(konfigurace: gpu AMD Radeon 6950 - 5600 Kč, cpu: AMD Sempron 145 - 960 Kč, ram: 1Gb - 200 Kč, motherboard: libovolný - 1200 Kč, zdroj: libovolný kvalitnější 400W? - 750 Kč)

Rozdíl v ceně těchto dvou různých strojů je: 2556 Kč

Spotřeba a platba za el. energii za měsíc (30 dní):

FPGA 20 W = 14,4 kWh = 65 Kč

PC 220W = 158,60 kWh = 713,65 Kč

Při výkonu 380 Mhash/s, kdyby výdělek 0,3 BTC denně x 30 dní = 9 BTC x 6 USD/BTC = 54 USD = 1058 Kč výdělek.

Po odečtení platby za el. energii to vypadá následovně:

FPGA zisk: 993 Kč
PC zisk: 344 Kč

Rozdíl ve výdělku 649 Kč ve prospěch FPGA oproti PC. Pokud je rozdíl v pořizovací ceně těchto dvou porovnávaných strojů 2556 Kč ve prospěch PC, tak při propočtu rozdílu ve výdělku mezi FPGA a PC to vychází tak, že za 3,93 měsíce se rozdíl v ceně zaplatí a pak už FPGA minér “vydělává” s minimálními náklady na el. energii. Při neměnných kurzech atd. se FPGA minér zaplatí za ± nějakých 12 měsíců.

Ještě porovnání pro představu, bez započítaných pořizovacích nákladů, jen výdělek/spotřeba/zůstatek.

PC s výkonem kolem 670 Mhash/s,

 • spotřeba 420 W = 302,5 kWh = 1361 Kč
 • při výkonu 670 Mhash/s, kdyby výdělek 0,6 BTC denně x 30 dní = 18 BTC x 6 USD/BTC = 108 USD = 2116,80 Kč
  Po zaplacení el. energie:
  PC - zůstatek: 756 Kč

PC s výkonem kolem 1080 Mhash/s

 • spotřeba 650 W - 468,14 kWh = 2106 Kč
 • při výkonu 1080 Mhash/s, kdyby výdělek 1 BTC denně x 30 dní = 30 BTC x 6 USD/BTC = 180 USD = 3528 Kč
  Po zaplacení el. energie:
  PC - zůstatek: 1422 Kč