Dual FPGA X6500 Mining Card u Cablesaurus

Ahoj, perfektní analýza. Já vidím určitou výhodu PC v tom, že komponenty se dají popř. odprodat, takže se část investice může vrátit, pokud by nastal dramatický pokles kurzu nebo bitcoin krachnul. U FPGA jednoúčelové krabičky asi odprodej nehrozí. (?).

Každopádně uvedený FPGA miner se mi hodně líbí a možná bych si jej i pořídil. Nicméně zde máme problém s názvem DPH a clo, což cenu dostává zase trochu jinam. Měl by zájem případně někdo další? (hromadná sleva). Prošlo by to jako Gift, popř. vrácení z reklamace? :slight_smile:

Zajímavé je, že rozdíl “zisku” mezi FPGA (380Mhash) a PC (1000Mhash) je nějakých ± 450 Kč. Prostě všechen ten rozdíl ve výkonech/výdělcích sežere platba za el. energii. Mít nízký tarif, jehož cena je ± poloviční oproti standartní ceně, tak už ten PC vypadá zajímavěji. Ale i tak.

Jak píšeš, z PC komponenty prodáš, to FPGA je jednoúčelovka. PC jde taky relativne “lehce” upgradovat na vyšší výkon. Prostě máš kačky, přidáš další grafiku, popř. silnější zdroj. A s výdělkem jsi zase někde jinde, i když se spotřebou el taky. :slight_smile: Ale to je prostě pohled člověka, co na tom chce “vydělat”. Pokud v tom vidíš “něco” více, budoucnost apod., tak se určité negativa dají přehlédnout. Důležité ale je, nebýt na tom v mínusu a doplácet.

Celkem vážně nad tím FPGA minérem uvažuji, ale chce to vychytat clo, daň.

Mě se také líbí. Jediné co se mi příliš nelíbí je to USB. Což vyžaduje být zapojené do nějakého běžícího PC, podle mého zbytečná komplikace. Jistě se nějaké takové PC najde, ale jsme zase u spotřeby. Jasně, může to být třeba podtaktovaný Intel Atom, ale stejně (další investice). Jen tohle mě na tom trochu zklamalo.

Tak připojení k nějakému PC je bohužel nutnost. Doma mi běží non-stop server s cpu VIA, který má spotřebu kolem 9W, takže v tomto případě mne to netrápí, protože to mám k čemu připojit. Ale pokud toto člověk nemá k dispozici, je to další komplikace navíc. Možné řešení by bylo použít nějaký miniPC s ARM cpu, ale nic dostupného zatím není pokud vím. A Raspberry-Pi je zatím v nedohlednu.

Ja myslim, ze je to trocha skreslene tim, ze to fpga bude stejne pripojene k nejakemu pocitaci…

Zas na druhou stranu, muze to byt i nejaka velmi malo zrava a nevykonna krabicka s dostatecnym poctem usb portu…

jinak mam trochu pochybnost, z eby ten pc s 380MHs bral jen 220W

A v neposledni rade je treba pocitat s tim, ze nepotrva dlouho a zisk z vytezeneho bloku klesne z 50BTC na 25BTC…

Tak určitě je k FPGA spotřebě připočítat ještě to, co el. energie spálí hostitelský PC. Ale nějaká moderní deska s cpu Atom nebo AMD se může se spotřebou pohybovat kolem 20 W. S tím počítáním spotřeby PC jsem se “držel u země” s tím, aby mne nikdo nenařknul, že vyloženě protěžuji FPGA. :slight_smile: Ono dost záleží, na čem ten PC člověk postaví, ohledně cpu a zdroje. Při použití nějakého staršího typu cpu může jeden stroj v klidu žrát 90 - 100 W, u novějšího druhý klidně 50 W.

A až se zvýší obtížnost, ty rozdíly v nákladech na těžení, popř. návratnosti investic budou ještě větší.

K ceně minera v provedení “PC” jsme ještě zapomněli připočítat cenu nějakého toho OS. Mnoho lidí jede na Windows a tedy je nutno připočíst cca 2000Kč za nějakou verzi Windows. :slight_smile:
Pokud jde o spotřebu hostitele vybaveného USB pro připojení FPGA modulu, dost z nás provozuje nějaký fileserver či jiný nonstop připojený počítač, k němuž lze FPGA modul připíchnout. :slight_smile:
Já vím třeba o cca 3 ks v dosahu mé “jurisdikce” :slight_smile:

Tak zas na druhou stranu, hodne nas jede pod linuxem… a pokud pujde hostitelsky software skompilovat ze zdrojaku pod jakymkoliv linuxem tak zde mame spoustu krabicek s ARM procesorem a USB portem se spotrebou leckdy i 1W, ze…

Delaji se desky s ARM procesory, powerPC, MIPS, x86 - pro routovani. Treba zde
http://i4wifi.cz/wrap-alix_c395.html

Da se i vzit nejake vyslouzile AP a nahrat do nej firmware - openWRT a do toho si zkompilovat co clovek potrebuje. Spotreba 3-4W, mozna min. Seriovy port to vetsinou ma vyvedeny na tistaku. Nektera AP maji i USB. Vetsinou na tom bezi upraveny Linux.

Jinak v dnesni dobe kdy ma i pracka ovladani pres wifi a vlastni operacni system je mozne pripojit to k pracce. Nebo treba k lednicce.

Zkousel to nekdo s tim wrapem, kolik Hashu to da?

Možná bych mohl sehnat moduly od www.ztex.de.
Segra bydlí v ZČ a dělá v Německu, na víkendy jezdí domů. Mohla by to tam koupit, nechat poslat na DE privat a pak přivézt do ČR. :slight_smile:
Pak to pošle normal poštou s pojistkou. Byl by zájem?

Mohlo by to být zajímavé. Večer kouknu na výkony těch FPGA ze ztex.de v poměru k ceně. Uvidíme.

2marcOs:
Zkus vymyslet, který modul by byl vhodný. Asi by bylo dobré vzít modul i s napájením na desce a takový, ke kterému je i dostupný SW pro obsluhu. :slight_smile:

Tento typ by měl umět 90 Mhash, cena s daní 284,41 E: 1.15b
Tento 200 Mhash, cena s daní 367,71 E, ale je aktuálně nedostupný: 1.15x
Tento také 200 Mhash, cena včetně daně 391,51 E: 1.15d
Spotřeba u 90 Mhash verze 5 W, u 200 Mhash verzí 8,8 W. Základní info čerpáno zde .

Cena dostupného 200 Mhash výkonného modelu 1.15d v přepočtu s dnešním kurzem je cca 9944 Kč. Ten levnější model 1.15x vychází na 9339 Kč. A 90 Mhash verze 7224 Kč. Kdyby šly ty FPGA boardy vzít bez daně, bylo by to s cenama mnohem zajímavější. :frowning:

Tak nějak to vše přepočítávám, a stejně mi nejlépe vychází FPGA Icarus za těch 569 USD. Kdyby se připočetla doprava cca 40 USD + dejme tomu 20% daň při dovozu sem, jsme na ceně kolem 14500 Kč. Poslední revize software k němu umí až 400 Mhash, i když to nemusí být stabilní na všech boardech. Nevýhoda je v dovozu “z daleka”, s tím spojené komplikace ohledně případné reklamace apod. V důsledku je to i tak drahé.

Zase na druhou stranu, za těch necelých 15 tisíc postavím na GPU řešení v klidu stroj s výkonem přes 1000 Mhash. Samo že taky s x násobně vyšší spotřebou. Takže je to na zvážení.

No nevím, ale za 15000 nepostavíš mašinu s 1GHash/s. :frowning:
Slušný zdroj 1kW cca 4500,- (do bazaru nebo šmejdu bych nešel)
deska, cpu, disk, RAM cca 5000,- když seženeš levně
VGA s GPU alespoň 300MHash/s cca 5000
Ano, lze sehnat levně starší 5830 po 2500,- , každá cca 280MHash/s, *4 >> 10000,-
Jsi na cca 20000,-
ALE!!! stroj lze použít i na něco jiného :slight_smile:

BTW: kde jsi našel spolehlivý zdroj na “FPGA Icarus” ? Při ceně 569USD, jak píšeš, se dá sehnat ten modul od Butterflylabs (599USD), která děla cca 800MHash/s. A možná dokonce vím, jak ho sem dostat. I když CLU se asi nevyhnem. :frowning:

Je třeba myslet trochu dopředu, za chvíli klesne odměna za blok na 25BTC, takže nám všem padne příjem na 1/2. A pokud člověk platí el., rentabilní už to nejspíš ani nebude.

Měl jsem na mysli stroj postavený ne ze všech nových komponentů. Grafiky jdou “rozumně” sehnat s ještě třeba roční zárukou, což je snad dostačující.

Icarus přímo od zdroje zde .

Ten od ButterflyLabs by by zajímavý, ale jen se o něm mluví/píše, ale nikdo jej nikdy neviděl v reálu. :slight_smile: Pár fotek na fóru, nějaké specifikace na jejich webu ještě nejsou dostupný produkt. Kdyby byl k dispozici, asi bych vůbec neuvažoval a koupil jej.

Pokud bude za blok 25BTC nemela by tim padem stoupnout i cena za BTC. Urcite bude mineru mene a pokud by byla cena 2x vyssi z cca 6 na 12USD/BTC melo by se to dorovnat nebo ne?

Teoreticky cena stoupne, otazka je o kolik. Pochybuji ale ze na dvojnasobek.