Dual FPGA X6500 Mining Card u Cablesaurus

A víme kdy bude to snížení z 50 BTC na 25 BTC?

Ano. S blokem číslo 210 000. Záleží na rychlosti těžení, vychází to zhruba na konec tohoto roku.

Tak u BFL se uz kompletuji desky. Zacina to vypadat realne. FPGA cipy maji vybrousene oznaceni.

http://img17.imageshack.us/img17/1579/ninjawork.png
http://img706.imageshack.us/img706/5522/pcbcheckup.png
http://img823.imageshack.us/img823/1728/poweron.png

A já teď komunikoval s vývojářem Icarusu, a 1 února začne sériová výroba a kolem půlky února budou expedovat k zákazníkům.

Každopádně pokud BFL dodrží specifikace ohledně výkonu a spotřeby, bude to za tu cenu celkem parádní kup. :slight_smile:

Co konkrétního jsi vykomunikoval s ngzhang-em?
Trošku mě zaráží, že na dvoučipovém modulu dělá ngzhang cca 350-400MHash/s, zatímco Butterflylabs dělá na také dvoučipovém modulu cca 830MHash/s. Na čem to postavili? :slight_smile:
Výkon jejich Rig Box (cca 50,4GHash/s) je pak zcela mimo mé chápaní, vzhledem k velikost stroje.
Rozhodně ngzhang má lepší výkon než ZTEX, ZTEX zase umím dostat do ČR individuálním dovozem, tedy bez cla a přidané DPH.
Možná bych uměl jako “dárek” dostat k nám 1-2 ks toho hranatého zázraku z US. :slight_smile:

Ptal jsem se jen na aktuální dostupnost jeho FPGA boardů Icarus. Odpověď je výše.

Ohledně sw, ngzhang i ztex dodávají svůj k jejich FPGA. BFL dle všeho nic takového nemá, ale Cgminer by měl mít aktuálně jejich hw podporovat. Každopádně by mne zajímaly alespoň screenshoty s jejich reálným výkonem. Víte jak se říká, že “papír snese všechno”… :slight_smile:

Po dotazu ohledně dostupnosti na BFL se mi dostalo odpovědi, že během pár dní začnou první dodávky po závěrečné kompletaci a otestování. Mají asi dost předobjednávek, protože dodací lhůta nových je cca 4 až 6 týdnů.

kdo rozumite FPGA co si myslite o https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?postid=2118#post2118 ?

Mám kolegu, který jede do čajny a mohl by něco přivézt. :slight_smile:
Kdo by měl zájem o modul Icarus za “cenu+pár procent pro kolegu” ?
Vrací se 27.2., takže info prosím ihned nebo ryyyychle, aby se to stihlo zaplatit a dodat na jeho čínskou adresu. :slight_smile:
Vzhledem k poplatkům paypal (jak zmiňuje i ngzhang) to vidím na "CenaModulu+10%paypal+5%ProKoleguZaOchotu"
Jestli dobře počítám, tak: 569 + 57 + 29 = cca 655$/ks
Není to na 100 ks :slight_smile:
Řádově tak 5. :slight_smile: (nemá tak velký kufr…)

Tak kolik těch modulů bereme? … :slight_smile:
Nebo vezmeme raději ten ZETEX?

já bych zájem měl, ale jak říkám, důležitá je záruka, a to bude asi trošku problém :confused:

fido1968: Zvažuji to nabídku, zvažuji. Každopádně mi přijde lepší Icarus než Ztex.

Jinak aktuálně FPGA board Icarus je možno provozovat připojený jen k routeru s OpenWRT firmwarem, viz info zde: http://en.qi-hardware.com/wiki/Icarus#Using_TP-link.2Ftl-wr1043nd_as_host

btw.: bacha na napajeci zdroj! n abitcointalk se kdosi rozciloval, z epripojil 12V zdroj a uskvaril to… a porad ne a ne pochopit ze nespinane zdroje maji naprazdno i 18V :-/

marc0s: ZTEX bych mohl objednat na adresu segry a pak pro to do Nemecka dojet. (segra ma strach to prevazet, ackoliv muzes prevezt cca 300€ na osobu)
Zapory:Jenomze momentalne nemaji vetsi pocet ks skladem. No, a horsi pomer cena/vykon modulu.
Klady: odpadla by provize, jen bych chtel rozpocitat naklady na auto.

ICARUS by mi mohli kolegove vozit cca 1x za mesic. Stridaji se v Cine. :slight_smile:

Nejlepsi by bylo vzit BFL, jen nevim, jak moc je pruchozi “balicek k narozeninam” Znamy tam ma nejakou vzdalenejsi rodinu, co by byla ochotna to pak poslat jako balicek. :slight_smile:

2bSir: da se usetrit za zdroj cca 5$ a brat 12V ze zdroje PC, ktery stejne musi jet. Tam snad 20V naprazdno nehrozi. :slight_smile:
Pomoci rozporek mezi moduly se da postavit sestava treba 8 modulu a vsechno schovat do skrine PC.

JJ, nevim o zadnem spinanem zdroji (vcetne PC zdroje), ktery by tak moc ulitaval. Ale mam to i overeno, ze vsechny ty “velke cihly” co jsou u ruznych routeru, switchu a podobne - co nejsou spinane fakt ulitavaji. Obycejne miva 12V trafo 16V ale jsou i exoti s 18V naprazdno.

Abych to taky nevedel, kdyz je pritelkyne prodava. Ostatne proto ji durazne kladu na srdce aby v aukcich u spinanych zdroju psala, ze jsou spinane…

No kdyby se nasel nejaky dobrak, ktery by mi to zaridil na splatky, rekneme 1000Kc mesicne s nejakym rozumnym urokem, tak bych do jednoho kousku sel…

Chtěl jsem jít do FPGA Icarus, jenže…byl jsem domluvený předběžně na platbě Bitcoiny, a díky výraznému pádu kurzu to jaksi pozbývá smysl platit jimi. Takže zatím to je na mrtvém bodě a čekám. Nechci do toho investovat další “reálné” peníze. Vize byla taková, něco málo nainvestovat a pak ať už se to “živí samo”.

PC s výkonem kolem 1400 Mhash/s (2x5970 na 880MHz pri 1,37V)

• spotřeba 750 W (Corsair TX850 V2) - 540 kWh = 1620 Kč (mam tarif 3Kc/kWh)
  • při výkonu 1400 Mhash/s, kdyby výdělek 1,35 BTC denně x 30 dní = 30 BTC x 6 USD/BTC = 243 USD = 4762 Kč
    Po zaplacení el. energie:
    PC - zůstatek: 3140 Kč

Pekná čísla ale realita téhle sestavy je někde jinde vydělte výdělek dvěmi a je to realita :slight_smile:

První kousky od BFL se dostávají k zákazníkům, takže je zde další reálný “hráč” v oblasti miningu na FPGA. Nedalo mi to, a trošku jsem si to rozpočítal, abych viděl “černé na bílém”, jak si dostupné modely FPGA stojí co do výhodnosti volby. Třeba se to někomu bude hodit. :slight_smile: Je třeba počítat s tím, že ceny za el. energii jsou orientační a liší se dle xx kritériií. Tak samo kurzy jsou pohyblivé, někdy až moc. :frowning: Ceny FPGA jsou bez dopravy, a také bez cla/daně.

Icarus

cena: 569 USD (10640 Kč)
výkon: 380 Mhash/s
spotřeba: 20 W

• výtěžnost při předpokládaném 0,1 BTC / 100 Mhash výkonu je 0.38 BTC denně x 30 dní = 11,4 BTC
  • výdělek při kurzu 5 USD / 1 BTC je to 57 USD = 1065,9 Kč (18,7 Kč/1 USD)
  • měsíčně spotřeba 14,4 kWh, při ceně 4,50 kč/ 1kWh= 65 Kč

BFL

cena: 599 USD (11201 Kč)
výkon: 830 Mhash/s
spotřeba: 80 W

• výtěžnost při předpokládaném 0,1 BTC / 100 Mhash výkonu je 0.83 BTC denně x 30 dní = 24,9 BTC
  • výdělek při kurzu 5 USD / 1 BTC je to 124,5 USD = 2328,15 Kč (18,7 Kč/1 USD)
  • měsíčně spotřeba 57,6 kWh, při ceně 4,50 kč/ 1kWh= 259,2 Kč

ZTEX USB-FPGA Module 1.15x

cena: 309 EUR / 413,1 USD (7725 Kč)
výkon: 210 Mhash/s
spotřeba: 10 W

• výtěžnost při předpokládaném 0,1 BTC / 100 Mhash výkonu je 0.2 BTC denně x 30 dní = 6,3 BTC
  • výdělek při kurzu 5 USD / 1 BTC je to 31,5 USD = 589,05 Kč (18,7 Kč/1 USD)
  • měsíčně spotřeba 7,2 kWh, při ceně 4,50 kč/ 1kWh= 32,4 Kč

Nejrychlejší návratnost investice je u BFL (i přes vyšší spotřebu el. energie), kdy při “ideálních” podmínkách to znamená ± 6 až 7 měsíců, což není vůbec špatné.

ZTEX se da poridit z nemecka, takze CLO = 0 ?