Dual FPGA X6500 Mining Card u Cablesaurus

Ano, ale ty ceny jsou počítány bez daně/cla. U výrobků z non EU nám napaří daň, potažmo clo. U ZTEXu bude třeba zaplatit daň, takže cena s daní je 367,71 EUR (9192,75 Kč). ZTEX by mohl být zajímavý, kdyby šel pořídit bez daně, takže “na firmu” apod. :slight_smile:

A co třeba když si necháš na balík napsat “Vráceno z reklamace” a dovnitř papír reklamace - řešeno výměnou za nový kus, cena 0$? :))

Nápad dobrý, třeba to projde. Ale když ne? S tím je pak třeba počítat, že se zásilka prodraží.

Bohužel mám poměrně čerstvé zkušenosti s jednáním s úředníky na celnici, a prostě škoda mluvit. Takže bych na toto moc nespoléhal. I když za zkoušku člověk nic nedá. :slight_smile:

Teď trochu off topic…bratr žije ve Švýcarsku. Koupil mamce k vánocům hodinky, v ceně na naše v přepočtu kolem 7000 Kč. Poslal jí to balíkem, samozřejmě jako dar atd. Odesílatel i příjemce vlastně stejné příjmení, takže evidentně žádný eshop apod. Jak to asi mohlo dopadnout? I po dodání veškerých podkladů vyměřili k zaplacení nějakých 1800 Kč. Takže nic, zásilka zpátky do Švýcarska a přiveze to s sebou, až sem pojede za pár měsíců.

Hm, to je pěkně sprostý no. :rocket:

Jen info, během pár dní by měl být zase dostupný X6500 Custom FPGA Miner u Cablesaurus. Výkon 300 Mhash/s, spotřeba 20W, cena 580 USD. Osobně si myslím, že jsou lepší volby, ale kdyby se někomu líbil… :slight_smile:

Je mi trapné to zase připomínat, ale opravdu tu není nikdo, kdo by se mnou šel do nákupu toho FPGA ICARUS? Ušetříme minimálně DPH. :slight_smile:

Ahoj, uvažuju o něčem takovém. Ale jak jsem se díval na wiki, není mi jasné, jak se rozchodí z windows, byť je tam zmínka, že funguje.

fido1968: Vidím to spíš na fpga od BFL. Ta návratnost investice je mnohem rychlejší. Jenže je to na déle, doba dodání atd.

milanc: Na Windows to není o nic složitější než na Linuxu. Cgminer už má podporu pro fpga, a také jsou další minéři napsaní v pythonu, jenž taky na win funguje, takže tohohle bych se nebál.

S tím BFL máš pravdu. Jenže to má háček v podobě relativně vysokého dopravného. Pak to vychází $687, bez cla a DPH.

Stále se mi jeví výhodnější investovat do GPU, kde je riziko investice částečně kryto cenou karty. FPGA je sice pěkné, ale co pak s ním, pokud by se kurz nevyvýjel příznivě. Kartu můžeš prodat nebo využít a až tolik netratíš. O FPGA krabičku asi nikdo zájem moc mít nebude (pokud bude BTC pasé).

marc0s: Pokud bychom měli někoho, kdo již modul od BFL držel v ruce, máme se čeho chytit, ale o nikom tady ani jinde nevím. … Mám i jakýsi kontakt od kolegy na jeho “rodinu”, kdo by mohl fungovat jako prostředník, ale zatím je pro mne BFL jen stránkou na webu.
BFL mi na dotaz (jakou používají technologii, když srovnatelný modul postavený na posledním Xilinxu Sparftan6 dělá max. 380MHash/s) napsali, že používají jinou technologii. V té krabičce nemůže být více než 2ks čipu na jedné desce. Obrázek, kde kvalitu zkoumá stařenka s pájkou v ruce nad jedním modulem na psacím stole ve mně nevzbuzuje příliš důvěru. :frowning:
milanc: Je pravdou, že FPGA je příliš jednoúčelové, ale jistě se dají napsat aplikace , které by jej využily. Zvlášť, pokud by se na modul přidala nějaká paměť, aby modul mohl pracovat bez velkých nároků na prostředky PC.
all: pomaličku sháním ITX desku s nízkým příkonem, na které by běžel Bitcoin klient s peněženkou a řídil by baterii FPGA modulů. :slight_smile:

Už se na bitcointalk fóru objevil někdo, kdo modul od BFL má. Průběžně postoval printscreeny běžícího minéra, foto atd. Pravda je, že je to zatím asi jen jeden člověk, což moc důvěryhodnosti nedává. Při troše umu za použití sociálního inženýrství je možno tímto způsobem ovlivnit spoustu lidí, ať si to objednají, zaplatí…a pak nic. Nejen ČR je zemí tunelářů… :slight_smile: Ale to je snad moc černý scénář.
BFL je dost skoupá na info o použitých fpga čipech. Pokud ale BFL je reálný produkt, dříve nebo později se najde někdo, kdo info z rozebraného modulu dodá. Každopádně měli problém s dodržením původních specifikací, protože ta spotřeba je kolem 85W, a taky měli/mají problém s chlazením, což vysvětluje přidaný ventilátor oproti původním návrhům.
fido1968: K ITX deskám. Koukni se po produktech s cpu VIA. I na Aukru apod. jdou koupit jeté kousky. Tyto desky/cpu mají velmi nízkou spotřebu, do 10 - 12W. Záleží jak to člověk bude napájet, nějaký Pico-PSU je ideální.
milanc: Pravda je, že dovoz čehokoliv ze zahraničí, a nejhůře tedy ještě mimo EU vše dost výrazně prodražuje. U fpga od BFL je relativní výhoda ta, že má minimálně 2x větší výkon než ostatní, což o polovinu zkracuje dobu návratnosti. A to i tehdy, že má taky výrazněji vyšší spotřebu el. energie. Jak už nastínil fido1968, s BFL je to takové všelijaké, takže v této situaci bych jim asi těžko poukázal platbu s tím, že snad za 4-6 týdnů mi domů dorazí balíček s jejich fpga modulem. Ohledně výhodnosti gpu…ta spotřeba celého řešení to strašně zabíjí… :frowning: Sice gpu řešení je univerzální, ale přece jen.

Ahoj, nevíte jak to mají na slovensku s nákupem ze zemí mimo EU? Mají také debilní DPH a clo? Nebyl by pro mě problém brát věci přes SK a odtud si je nechat přeposílat.

A co se teda na neco slozit?
Poridil by se nejaky kus na ktery bychom se slozili a kazdy by pak dostal prislusne mnozstvi shares podle sveho podilu.
Me se z nekolika pohledu nejvic libi ztex (nejnizsi pocatecni investice, 2 roky zaruka v ramci eu, moznost si pro nej nebo pro reklamaci “odskocit” za hranice)

Reknem, ze by se nas trebas 4 slozilo po 2000kc tak by kazdy pri cene (okolo) 8000kc dostal 1/4 shares (vykonu) modulu.
Budto trebas v cgmineru dat 4 miningy s loadbalancingem… nebo tezba pod domluvenym tezicim uctem ktery by si pak vynosy admin delil na 4 dily.

Ja osobne si ted nemohu dovolit investovat vic nez 2000kc (no spis 1000) ale pokud bysme se na to nejak slozili, tak jsem ochotne to nejak zastitit. At uz prostorem kde topojede, pres nejake administrativni zalezitosti po osobni zaruku. Nejakou historii uz zde na foru mam a jezto uz od roku 2004 podnikam a i jsem na chvili pricuch k politice tak jsem docela verejne lustratovatelna a dohledatelna osoba - to pisi predevsim pro nekoho kdo by snad mel pocit ze se mi na ucte sejne xxx korun ktere jsou ircene na fpga a po me se pak slehne zem :smiley:

Já bych do toho šel šlo by to v BTC mám 4 + 500kč

V pripade prispevku v btc by to chtelo, se domluvit, zda se bude brat hodnota v btc jako dle aktualniho kurzu nebo podle kurzu a z v momente kdy s enasbira potrebne mnozstvi ke koupi fpga pac nakup s ebude provadet v Kc (resp. EUR nebo USD).
Taky jsme v noci premyslel, a asi by slo se u jednoho FPGA nezastavit… ze kdyby se nasbiralo vic penez tak by se trebas mohl poridit dalsi a tak dal.

Co si o tom kdo mysli? Kdyztak bych zalozil dalsi thread…

Ahoj,
obětoval jsem trochu času čtením o těch FPGA řešeních a nepřijde mi to zatím jako dobrá volba. Nejvíce se mi líbil Ikarus, ale investice by se vrátila tak za 2 roky (600$ / (0.23 BTC/24h * 5$/BTC) = 521 dní) … a to bez započítání elektriky, nemluvě o nejistotě kurzů, změně náročnosti, snížení odměn a novém hw, který za tu dobu může přijít a zvednout obtížnost x-násobně… )
BFL má návratnost dříve (700$ / (0.5 BTC/24h * 5$/BTC) = 280 dní), ale kdo ví, jestli je to vůbec reálný produkt. Zatím jsem neviděl žádný přesvědčivý důkaz, jen x desítek stránek spekulací a pár fotek… dokud nepůjdou stáhnout z jejich webu alespoň ovladače, tak bych do toho nešel.
Jak myslíte, že se rozložení výkonu sítě změní? Já bych to na žádný masový přesun z gpu na fpga neviděl. Viděl bych to tak, že drobní těžiči budou ubývat, protože to pro ně bude čím dál více prodělečné. Další minoritou (výkonu) budou fpga, který budou s minimální náklady čekat na zisk roky… a pak zde budou levné masivní výpočetní clustery založené na GPU, které vydělají rychle díky energii zadarmo/zalevno/za paušál.

Pokud ztex stoji odhadem 7000kc a dokaze vydelat odhadem 600kc mesicne tak neni navratnost radove v letech.
Koncem roku klesne odmena na $25 za blok a nikdo moc nevi co bude, nekdo tvrdi ze se cena btc zvedne ale asi en an dvojnasobek. ale co presne to znamena? ted je kurz necele $5 a kdyz bude koncem roku trebas $2 tak poskoci na necele $4 ?
Co s etyce tezby na GPU zustanou jen ti co maji levnou elektrinu nebo z ani neplati vubec. Tak ci onak, pokud mluvime jen o investicich tak elektrina sezrana GPU je desna mrda a rovnou muzeme zapomenout na nejake alternatiovni zdroje energie (coz me sobne zajima)

Jinak co se tyce srovnani jednotlivych fpga:
BFL - neni jiste jestli se nejedne o Ponzi schema
Icarus - kdy budou a s jakou zarukou?
ZTEX - plna technicka podpora, zaruka 2 roky a da se dovest zpozahranic.

Pro mne tedy jasna volba. Jak rikali pradedove: nemusi rovnou prset, staci, kdyz kape: a presne o tom FPGA reseni je.

Výkon sítě po loňském propadu jde stále nahoru, obtížnost je 1.5 milionu. Myslím, že za růstem jsou právě další a další připojované FPGA, málokdo dnes investuje do GPU rigů. Zvlášť, když jediná cenově rozumná verze jsou karty řady 5xxxx, které dnes už nové neseženete.

Pokud tedy někdo máte GPU rig, asi bych jej nechal dál těžit, dokud to bude alespoň trochu rentabilní (což s cenou elektřiny v ČR) skoro už není. Nový bych asi nepořizoval.

Takže pokud někdo máte pocit, že chcete (víc) těžit, rozumné je koupit FPGA. Rozmyslete si ale důvody, proč to děláte. Samotný výdělek se IMHO dá zařídit i jinak. Pokud věříte že BTC budou zase za 20USD, tak je výhodnější je teď za 5USD nakoupit. Je to spíš o přesvědčení, že zabezpečujete síť Bitcoin, než o tom, že si vydělám velké peníze.

Stojí 309EUR + doprava/daně/clo… takže minimálně 8000Kč.
Mno a jestli dokáže spočítat 210 Mhash/s tak v současnoti vydělá za den cca 0.13BTC => 0,134,818,8*30 = 350Kč měsíčně - 50Kč za elektriku = čistý zisk 300Kč měsíčně.
=> 8000 / 300 = 27 měsíců.
Takže bych to zbytečně nekreslil příliš růžově… Navíc se za tu dobu může mnoho věcí změnit, takže to není investice ale čistá spekulace…
Je to spíš podpora sítě, jak psal Hawk.

Ztex USB-FPGA Module 1.15x stojí bez daně 309EUR, s daní 368EUR. Ta daň se zaplatit bude muset, leda by to někdo “vzal na firmu”. Takže při dnešním kurzu kolem 24,70 je cena 9090 Kč bez dopravy. Při výkonu 210Mhash/s, kdyby tedy 0,2BTC denně…stačí si to spočítat. Je to na moc dlouho návratnost investice. Do té doby kdoví co bude. Myslím tím zvýšení obtížnosti, změny kurzu ať nahoru či dolů BTC vůči USD atd. Je to prostě v podstatě spekulace na dost dlouhou dobu. Jediná výhoda Ztex-u je rozumná dostupnost, záruka 2 roky a dle ohlasů dobrý support.

Icarus je dostupný, s cenou 569USD/10640 Kč. Výkon ± téměř dvojnásobný oproti řešení od Ztex-u. Reklamovatelnost složitá, sám autor uvádí že jeho FPGA board je “development”. Doprava a vyhnutí se dalším poplatkům je dle všeho možno zařídit díky uživateli “fido1968” (díky :))

BFL…raději no comment. I když, asi i v případě placení dopravy, dph a cla nejlepší volba vzhledem k výkonu a tedy relativně rychlé návratnosti.