Dual FPGA X6500 Mining Card u Cablesaurus

Další FPGA minér, zatím v prototypu - X8000: Deep Purple.

Preliminary Details:
1.8 GH/s guaranteed, 2.4 GH/s typical.
$595.99 USD + Shipping/Tax.
Dual Virtex-6 FPGAs.
USB interface for configuration and mining communication.
Power supplied through 4-pin Molex connector or 5.5 x 2.1 mm barrel connector (wall wart style).
50 W power consumption measured at 2.2 GH/s (more measurements pending).
Independent protection fuses on each power connector.
JTAG available for development and debugging (headers are not populated by default).
Independent temperature monitoring for each FPGA.
Heatsink mounting holes, compatible with many heatsinks designed for the Northbridge chipset.
Additional clearance to allow for larger heatsinks.
3-pin headers to power 2 standard 12V fans.
Draws from the 12V supply at the Molex connector.
LEDs to indicate that the FPGAs are configured properly.
Mounting hole size diameter increased to allow for #6 size screws.
98 x 85.5 mm (3.86 x 3.37 inch) overall size

I když vzhledem k dnešnímu datu, kdoví, zda to není “apríl”. :slight_smile:

Tak to je hodně moc slušný za tu cenu, pokud to tedy opravdu bude. No budoucnost miningu je zdá se již poměrně jasná… :slight_smile:

to bude bohužel… nejspíše fake.
Jen ty čipy stojí přes 1500$/ks.
Ovšem pokud by to bylo… beru 2ks. :slight_smile:
A což teprve Virtex-7, to bude nářez. :slight_smile:
Nakonec ti borci z BFL budou mít něco takového …
No, třeba ta novinka od ngzhang1983@msn.com (Lancelot) bude něco zrovna takového.

Je to April. :slight_smile:
5a77501657c2f

To si taky rikam o vetsine dnesnich prispevku v IT mediich… (ale jinak, ta cena by sla o neco snizit diky sedemu/cernemu trhu s cipy)… trebas, kdyz somalci ukradnou lod s kontejnerama narvanyma cipama a it komponentama…

bSir: Nevím co používáte za sw pro těžení na Ztexu, ale aktuální verze (2.4.0) Cgmineru mi přinesla na Icarusu poměrně dramatické zvýšení výkonu. Měl jsem standartně kolem 365 Mhash/s, potvrzeno i na těžícím poolu. Teď s verzí 2.4.0 po asi 20 hodinách těžení to dělá kolem 470+ Mhash/s.

Jinak provedl jsem nějaké úpravy chlazení, abych co nejvíce omezil zahřívání spodní strany boardu. V místě pod chipy nešlo udržet ruku, jak to pálilo. Původně jsem odstranil origo ventilátor, a z obou stran nechal foukat dva 120mm větráky. A na spodní stranu připevnil přes teplovodivou podložku uzpůsobený chladič z chipsetu základní pc desky. Tak uvidíme, jak se to projeví na množství rejected share.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=28402.msg880112#msg880112

Zajímavý kousek: https://bitcointalk.org/index.php?topic=79114.0
ale deska mi připadá oproti “ICARUS” poněkud jednoduchá. Podezřívám je, že si dělají legraci. Že by pozdní apríl?

zvazuju nakup fpga pajslu, ale porad jsem tak nejak nerozhodnutej - kdyz koupim a btc se prestanou rentovat - jaky je jiny prakticky vyuziti toho boardu? kryptograficke operace jako obycejnej smrtelnik tak nejak ve velkem delat nepotrebuju :slight_smile:

to by mne taky zajimalo.
mozna by se vyplatilo poridit trosku vykonnejsi modul, ktery by treba mel lepsi alternativni vyuziti. …

nojo, ale JAKE? :slight_smile:
5a77501ecd77d

ze by SETI At Home ?
Ne vážně, očekávám, že tady někoho napadne jiné využití. FPGA je ale podle mne natolik spešl, že to nebude až tak triviální, nějaké jiné užití najít. :frowning:
Stroj se 16-64 XEONy by se dal využít třeba na video či animace, ale FPGA …
Jsem sám velmi zvědav.

rikal jsem si, jestli treba exit node pro Tor, nebo nejaky vysokorychlostni router kryptujici spojeni, ale exit nodu bych s nejvetsi pravdepodobnosti v nasem bananistanu nedelal :smiley:

Ja exit node zkousel a po par dnech se divil, kam vsude mam zablokovan pristup na zaklade me verejne IP :-/

tohle by nebyl ten pravy duvod; vloni jsem delal nova okna a nerad bych, aby mi jima proletla nejaka URNA :smiley:

ok, asi uz to mam: john the ripper, resp gijohn. a mam dojem, ze by nebylo tezke napsat port pro nativni system bezici na tom fpga a dat jej k dispozici ztexu a uplatnit tak slevu na nakup desek a pak je hromadne nakoupit. co vy na to? :wink:

IKARUS je nahrazen novou deskou LANCELOT. Slibuje 500MH/s za $500. Slibne.

Lancelot vypadá zajímavě, včetně ceny. Škoda že jeho dostupnost je vzdálená. Každopádně je třeba brát v potaz, že stále stoupá obtížnost těžení, takže návratnost investice se stále prodlužuje. :frowning: Čím dříve člověk pořídí “drahé” FPGA, tím lépe ohledně návratnosti, dokud ještě je odměna 50 BTC za nalezený blok. :slight_smile:

K jinému využití výkonu FPGA, popř. GPU. Shmoula třeba nastínil JtR, resp. jeho gui. JtR umí i OpenCL, takže dle výkonu a množství GPU jeho rychlost dramaticky stoupá. Je pár služeb na internetu, které nabízejí za poplatek crack např. MD5, WPA atd atd. Pravda, pustit se do toho v případě potřeby může každý, ale ne každý disponuje právě tím výpočetním výkonem co komunita kolem Bitcoinu. Takže využití obdobné služby se přímo nabízí. Otázkou ale je její reálná využitelnost trhem. Asi by nebyl problém propojit naše geograficky jinde umístěné pc s potřebným výkonem do clusteru, a tuto službu nabízet, ale to je na delší debatu.

Programování pro FPGA je ale myslím trošku “vyšší” level, takže to není jen tak naportovat existující aplikaci pro něj.

Mimo jiné, toto FPGA nevypadá vůbec špatně. Celý komplet se 4 x FPGA stojí 1070 USD, ale jde koupit samostatná deska (100 USD) + jednotlivé FPGA do něj (250 USD). Výhodou může být postupná rozšiřitelnost, dle dostupných financí.

ten molex na napajeni je prakticka vec! no a s tim programovanim jsem to asi fakt prepiskl, doby, kdy jsem kodoval ovladace pro jadro uz jsou davno pryc, ted uz jedu jenom vyssi divci :smiley: