Elektřina - cena, tipy a triky

těžení
náklady
energie

Viděl jsem, že se to tady již parkrát řešilo, ale zeptám se, zda-li někdo z vás nabízí možnost levnější elektřiny, příp. využívá služeb někoho z fóra. Díky za info!

Danění příjmu z těžby Bitcoin
Danění příjmu z těžby Bitcoin

Mám rodinu na Slovensku a tam mají elektřinu (běžná tarifa) za 0.12 kw/h což je 3,25 kč. Tam se jim to vyplatí, u nás s 5 kč kw/h nic moc.

V SR stoji kW 0,17€

Tak nedalo mi to a podíval jsem se na cenu elektřiny v SR V Bratislavě. V roce 2013 byla cena 0,135156 € viz. http://www.zse.sk/documents/856539/Cennik_integrovany_domacnosti_EE_01072013.pdf

a po novém roce měla elektřina zlevnit, proto beru informace o 0.12 €/kwh za pravdivé.

ano ale cena sa sklada z ceny za elektrinu a z ceny za distribuciu ked si to zratas mas vysledok.

Podívej se na ten odkaz co jsem poslal. Tam je konečná cena pro spotřebitele. Cena jen za elektřinu za kwh je 0.0606 €

Konecna cena pre domacnosti na zapade SR je 0.135 EUR/kwh + 5.8 eur za odberne miesto mesacne,
tj mas spotrebu 1000 kwh tak to je 135 + 5.8 = 140.8 eur. (Som z BA)

Nerad Vam beriem iluzie, ale pisete tu o silovom prude ( cista cena za elektrinu ), ale u nas v SR platime este platbu za straty pri distribucii elektriny, odvod do jadroveho fondu, za systemove sluzby, za prevadzakovanie systemu. To su polozky za dodavku elektriny a k tomu este treba prirat sluzby za distribuciu elektriny. Prave mi prislo vyuctovanie za rigy ja mam celkovo za 1kW 0.15€ s DPH. Dodavatel ZSE, tarif pre domacnosti s nocnym / dennym prudom.

takze priratajte si vsetky poplatky v jednotlivych tarifach a budete v rozmedziach cca 0,15-0,17.

ovejda: To je takový problém se podívat do cenníku zse? V tom cenníku je cena včetně “Tarifa za straty pri distribúcii”, “Tarifa za prevádzkovanie
systému”,
“Tarifa za systémové služby”,
“Odvod do jadrového fondu” atd.
a CENA SPOLU za všechno byla v roce 2013 podle oficiálního cenníka 0.1351 € za kwh. V roce 2014 to má být někde na úrovni 0.12 €.

Proč se snažíte být papežštější než sam papež?

v DE už si při těžbě regulérně dávaj elektřinu nákladů :slight_smile:

ak som to dobre pozeral na faktúre, tak:

východ SR - cca 0.16€ / kWh

Ano, pokial zisk z tazby zdanis tak by to slo, ale pochybujem ze ho niekto zdanuje :slight_smile:

Proc ne? Ja si na ferovku dal do dani prijem 5.000,- z vedlejsi pracovni cinnosti :slight_smile: A to jen z toho duvodu, ze kdybych potreboval nekde neco po uradech (policie - a to uz jsem potreboval), tak mam od financaku klid :slight_smile:

v DE si to davaju do nakladov,kedze tam existuje dan na BTC apod coiny

0.16eur s dph / kwh — zapad SR

Dopatrat sa k cene za kwh v SR je trochu VEDA :slight_smile:

este by som rad vedel presne ceny a podmienky pre nocny tarif/vykurovanie atd…

• lebo pri aktualnej diffine a cene LTC, je LTC mining utopia :slight_smile:

p.

Pokud by měl někdo zájem o levnou elektřinu nebo spíš místo na minery, měl bych tu 2 místa.Cena velmi nízká.
Kdyžtak PM a nebo hlavaty.jindrich@gmail.com

Co se tyce dodavatelske ceny elektriny nevim, nejsem odbornik. Pochybuju vsak ze se nejak zasadne lisi tarif pro podnikatele a domacnosti… O vyhodnejsich cenach pro malo vyrobce elektriny - solarni elektrarny - jsem slysel, ale o navratnosti tech zarizeni nemam predstavu.

Dostal jsem informaci, že zcela legálně je možné mít určitý tarif pro topení elektřinou a využívat ho pro celý okruh spotřebičů i mimo samotné elektrokotle. Většina kuchyní v restauracích údajně přešla na tento výhodný tarif, kde je cena za kWh cca 2 - 2,50 Kč.

Okno pro nebyty ale skončilo někdy na začátku 2017, takže teď jen najít objekt, kde ta smlouva už je. Pro domácnosti je možnost uzavřít novou smlouvu i v současnosti.

Pokud nejsi mega odběratel typu vysokých pecí apod, tak se s tebou asi nikdo o solo tarifu bavit nebude.
Výhodné je mít FV, pořízenou ještě v časech dotační hojnosti a případně nějaký pěkný tarif s nízkou sazbou (přímotopy, akumulace, tepelné čerpadlo …)

Co se tyka tarifu pro podnikatele, tak se plati vice nez pro domacnost. Kamarad ma doma dilnu se strojema na obrabeni kovu a plati vice za kWh (CEZ mu rozdelil elektrinu do baraku a do dilny).