Ethereum

ethereum

0.018 is history. Je to snad ještě větší volný pád při obludných objemech než bitcoin v lednu 2015. Na straně poptávky ještě v poledne 12k BTC, nyní 5,5k a mizí to doslova před očima. Nikdo nesleduje?
Zdá se ale, že jde o přechod k BTC a ne k fiatu, cena BTC i mírně roste, zřejmě spekulace na block halving? U Altcoinů block halving spekulace na růst prakticky ale nikdy nevyšla, uvidíme co BTC.

Sleduje nas to vice, ale vsichni mlci :slight_smile: V jake vysi odhadujes dno? Muj tip, resp nakup bude na 1,25 USD. I kdyz samozrejme neni jiste ze to tak hluboko spadne.

No ted jsme zpatky na 0.02 … otazka je na jak dlouho …

Trh se uklidnil, zaparkoval cenu někde mezi, kde moc nikoho nedráždí, a šel si vylízat rány a čekat na všední dny. Pořád si tak říkám, že dno by mohlo být v kratším horizontu klidně někde kolem 0.01BTC, stačí málo, stačí když ty obří objemy se po pár dnech trochu omrzí a pak už stačí běžný PoW “provozní dump”. Je to jen o tom, kdy takové hlušší období přijde, pochybuju, že ethereum si udrží denní objemy i přes 50k btc denně. Dneska se s tím svezly prakticky všechny coiny, holt se majorita rozhodla bůhvíproč držet BTC.

Taky to sleduju. Akorát nevim, jestli už koupit, nebo ještě počkat. :slight_smile:

Mám problém s ethminerem v linuxu. Doteď jsem měl bez problému puštěné tři minery, na každé kartě jeden. O dnešní půlnoci se něco stalo, jedna karta přestala těžit a když jsem chtěl miner nahodit, vykoplo mi to jiný miner s tím, že umřel a dumpnul core s chybovou hláškou “2984 Bus error (core dumped)” a “GPU can’t allocate the DAG in a single chunk. Bailing.”.
A teď nejsem schopen rozjet současně víc, než dva minery. Zkoušel jsem smazání DAG, přeinstalování driverů, přidání RAM, hokus pokusy s genoil / ofic ethminerem atd. atd.

Všiml jsem si, že se zase zvětšil DAG soubor.
Zjevně asi blbě napsaný ethminer … neřešil jste to někdo?

No ono s tím DAG byly nějaký bugy u některých karet přímo, jsem to nesledoval úplně, ale týkalo se to tuším nějakých 7xx0 AMD karet. A taky starší minery s tím novým DAG měly problém, takže updatnout minery asi bych zkusil.

To jsem samozrejme zkusil. Mam posledni verze.

Poslední DAG soubor se generoval před 2 dny (v noci z 11. na 12.) Takže pokud se DAG vygeneroval a spadlo to až včera, tak je to divné.
Každopádně já to přes den vypínám. Dnes už to sice jede, ale včera bylo venku kolem 20°C a na grafice jsem měl 90°C. Takže nechci zbytečně riskovat, co vydrží. Do léta budu muset nějak vyřešit chlazení. Buď koupím vodníka (což bude asi nejlepší řešení), nebo nějaký přídavný ventilátor (což asi stačit nebude).

Přesně tak, poslední DAG se generoval na blocku 1320000. Teď už je 1333950, takže pár dní zpět. Jinak já zatím těžím měsíc u HD7950 na stejném ethmineru a jede v pohodě, ikdyž se změnil DAG, nebyl žádnej pád. Zkoušel jsem u téhle HD7950 těžit pomocí genoil ethmineru, ale padalo mi to. Narozdíl od toho GTX 690 jede na genoil mineru úplně v pohodě a s větším výkonem okolo 3MH/s.

Ja mam na kartach kolem 77-79 stupnu. Napsal jsem si skripty, ktere mi aktivne ridi otacky ventilatoru podle teploty, pousti se cronem po minute a maji prednastavenou krivku. Zjistil jsem totiz, ze rizeni otacek ventilatoru firmwarem je na houby, teplota leti ke slunci a ventilator se sotva toci.
Pridavny ventilator jsem zkousel a efekt ve vysledku zadna slava. Zjistil jsem, ze dulezite je mit volny prostor nad kartami, nevadi, kdyz jsou karty relativne blizko vedle sebe, ale musi mit volno pred sebou, tj pred vyfukem a nad sebou.

Potom musí být chyba jinde a mě zajímá kde.

Nemám problém s tím, když pustím jeden miner pro všechny karty naráz.
Nevím, jestli jsi zachytil, ale mě jde o to, abych mohl mít pro každou kartu vlastní miner z důvodů statistik apod. Narozdíl od cgmineru, sgmineru, je ethminer i genoil klon poměrně slabý odvar co se týče kvality a uživatelské přítulnosti.

Jenom jsem se dneska koukal zpetne po mesici, jak se zmenila vyteznost.

16.3. jsem s vykonem 26MH/s mel kolem 0,63ETH
17.4. mam se stejnym vykonem kolem 0,4ETH

Takze propad kolem 1/3.

No leze tam přes 2000GHashů celosvětově, ještě před měsícem to bylo 1400 a v únoru pod 1000. Takže to odpovídá.

https://etherscan.io/charts/hashrate

Cena se nějak zmátořila, a přitom ne moc, takže snad nejhorší vývoj pro těžbu. Takhle diff poroste nadále raketově a přitom cena ne.

Tak jsem mel konecne dost casu udelat nejaky podrobnejsi pruzkum a pri zmene vyhledavanych terminu v google jsem konecne nasel relevantnejsi odkazy.
Pravdepodobne slo o to, ze se ty tri minery nejakym zpusobem praly o pristup k DAG souboru.
Resenim, ktere mi ZATIM pomohlo, bylo u 2. a 3. instance mineru pridat –no-precompute a nechat se starat o DAG jen prvni miner.
Nechapu ovsem, proc to predtim fungovalo :slight_smile:

Tak jsem po několika měsících těžby zjistil, že ta moje R7-370 není zas tak špatná grafika, co se týče hashrate/spotřeba. :wink:
Dnes jsem se odhodlal flashnout nejnovější BIOS, a z původních 10MH/s, mám teď solidních 13MH/s, po mírném přetaktování (1050/1500Mhz) dokonce 15MH/s, při spotřebě cca ~110W. Přičemž na původním BIOS se nedaly ani taktovat paměti, takže min. nárůst výkonu. Teď bych při nějakém agresivnějším přetaktování (1150/1550Mhz) mohl mít i kolem ~17MH/s, což vůbec není špatné, když porovnám např. R9-280(X),380(X).

Tak ono mainstream je vůbec nějakej dobrej na ethereum, žere málo a přitom z něj jde vytřískat poměrně hodně, nicméně co to bylo za kepl, že se musel flashovat bios, aby z něj šlo něco dostat? 1050/1500Mhz šlo dostat před 2 lety z R9 270 prakticky z jakýkoli značky, jediný problém byl, že TDP šlo ve stocku zvednout jen asi o 10 procent, takže někde kolem 1100/1500 byl i strop.

Jsou to ty první verze R-370 od Gigabyte se starším BIOSem (F10-F13). Na tento BIOS šlo přetaktovat pouze jádro (stabilně na 1100Mhz, víc jsem nezkoušel), nicméně 11Mh/s bylo maximum, co jsem z té grafiky dostal (po přetaktování pamětí žádná změna ve výkonu). Jinak, co jsem četl, tak je taktují bežně na 1150/1550Mhz, Power limit+10%. Záleží na typu paměti (Samsung, Elpida, atd.)

Copak se to za poslední den stalo, že se dost zvýšil počet nových adres a transakcí u ETH?

DAO. Časem rozvedu, ale princip je asi stejný, jako když se zvedáte taháním za vlastní vlasy.