Ethereum

ethereum

Tak tedy.

Ethereu došel dech, tak zčistajasna se objevilo slibované DAO. A teď co to vlastně je. Nebudu tu nikomu dělat předsudky, ale o “Decentralized Autonomous Organization” - DAO mám své mínění. Připomíná mi to NXT, které taky po počátečním opadnutí ceny ještě na chvíli k vyšším cenám probraly NXT tokeny a aukce tokenů obchodovaných v NXT, což prvotně vyvolalo novou poptávku po NXT.

Když tak to DAO sleduju, tak mi přijde, že se snaží vytvořit ethereum v ethereu,

Tady je web toho “DAO” https://daohub.org/ pro začátečníky bych to přeložil:

Creation:
DAO není nic jiného než ICO, uděláme iluzi, že kdo dřív přijde, ten se napakuje víc, lidi sou hamižní, tak do toho půjdou. Sice neví, o co pořádně jde, ale to je jedno, budou chtít být první v pyramidě, dyť na grafu je vidět, že první vyvaří víc než poslední. Ti, co přijdou v prvních 14 dnech (cca do 13.5.) vyvaří víc než ti co přijdou na konci.

Proposals:
Opportunities, opportunities. Všechny dvě.

Mafisto:
Many bullshits, so vague, much wow.

Curator: Ty samý ksichty, alias ethereum devs. Zejména ethereum inventor má ksichtík jako nějaký vykuk z eastern blocku. Prostě nikdo novej.

Principles: Alias principy. Do DAO nasypete ethereum, a z toho se bude financovat vývoj věcí, které DAO bude chtít, jako např. objevování kola odznovu. Je tam hezké schéma. No a z toho znovuobjeveného kola pak DAO kasíruje “profit”. Že je to čistá utopie snad nemusím ani dodávat, v reálu se o přízeň budou ucházet o přízeň kromě inside malých domů hlavně ti, které by na kickstarteru kickli víte kam.
Pořád mi vrtá hlavou proč tohle nešlo udělat jednoduchým projektem se samotným ethereem, a je nutné k tomu vymýšlet takovou bejkárnu a to mi na tom nejvíc smrdí. DAO není nic jiného než akcie pochybného projektu s pochybným výsledkem. Zajímavé je na tom aspoň to, jak krásně to obchází celou legislativu, máte virtuální firmu, která má dohled jen sama nad sebou, bez regulace, bez papírování, bez ničeho. Sice si může každý vymyslet vlastní “DAO”, ale tady je podivné, že to přichází přímo od develotrů samotného etherea, už jen to, že se v souvislosti s ethereum používá slovo “gas” může naznačovat, že jde o skrytý zlomyslný jinotaj slova “vzduch”. Od developera bych čekal spíš neutralitu a ne zakládání RVHP a pletení se do netechnických věcí ala byznys.

Ve Voting není nic jiného než technická specifikace vedení a hlasování takové “firmy”. Valná hromada hadr.

Forums je jasný

Terms: Když přijdete o všechno, tak je to jen vaše volba a nikdo za nic nemůže

Support: je taky jasný. Zatím.

No to jsme probrali ICO jménem DAO, kdy defacto ethereum devs zakládají kampeličku, z níž chtějí financovat různé bejkárny. Teď dopady - obrovsky stouply objemy, a zrovna taková náhoda, v době, kdy ethereum vypadalo, že každým dnem prorazí dolní linii supportu (pod 0.15 by podle některých odhadů následoval flash crash díky nekonečné spirále stop lossů). Můžou to s tím projektem myslet vážně, ale taky je možné, že jde o manipulaci, jak rozpustit něčí mega batohy s ETH za dobrou cenu. U etherea se mi čím dál víc jeví, že se vlastně pořád nic nestalo, jen se brutálně obchoduje s teplou vodou, ale skutek utek, how altcoinish… Fakt mi to hrozně připomíná NXT, to byl taky Blyatcoin 2.0.

A taková ryze obchodní - jde o pump defacto na dluh, i když to bude po praktické stránce fungovat, jak má, tak až půjde DAO subscriptor do krámu s batohem plným vzduchu etherea pro hřebíky, loukotě a kmínky, tak za to tam toho moc nekoupí (= musí dumpnout). U NXT to fungovalo naprosto stejně, velké ICO = pump, za pár dní/neděl DUMP.

Jedna technická - dám ji zvlášť. Včera v půl čtvrté ráno mi mining etherea na pívo chcíp. Po killnutí mining proxy, gethu a genoilmineru a opětovném nahození samotného gethu se mi začal geth se přehrabovat v blockchainu a pak mi dycky komp chcíp po závažné chybě. Myslel jsem, že jde o nestabilitu systému, ale chcíplo to dycky po chvíli i nepřetaktovaný. Updatnul jsem drivery nvidie (pochybuju že to bylo tim), on pak chvíli hrabal tak 3-4 hodiny než geth sesynchronizoval blockchain stylem 300MB zapíšu, 290 smažu takhle postupně přečmáral celý blockchain, o čemž jsem si naivně myslel, že to dělá celou dobu, když běží (nějaký čas už evidentně nedělal z 13GB to narostlo na 15GB). Pak to nedetekovalo shary (rejected všechny) na poolu, tak jsem musel smazat složku s DAG souborama, ten poslední byl evidentně blbě, udělal novej DAG a pak už to valilo, jak mělo. Do té doby to běželo od března skoro 2 měsíce v jednom tahu bez ztráty kytičky než to takhle havarovalo celý. Zatím skoro den to zase běží bez problému.

Mno, mne to vcera nepadlo … jede to tak od minulyho tydne, kdy jsem pridaval kartu, tak jsem to mel chvili off.

V g name loc ip ru mu du lastseen L c r F mh fans temps ptune voltages core mem
1.0.4 6 192.168.1.33 24d 24d 9d 5/1.8:33pm 0.2 23 8 4.0 162 2.5 3.0 2.9 3.2 3.3 3.1 60 52 55 54 58 49 20 20 20 20 20 20 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 1.00 1.05 1.05 1.05 1.00 1.05 1.30 1.50 1.50 1.50 1.30 1.50
1.0.4 6 192.168.1.40 24d 24d 9d 5/1.8:33pm 0.1 26 8 4.0 163 2.9 3.1 3.1 3.1 3.0 3.2 57 53 52 54 49 46

Me to jede teď 24 dnu v kuse - linux

To je přání. Realita se ale nakonec vždycky přihlásí ke slovu. ;c) http://www.coindesk.com/how-to-sue-a-decentralized-autonomous-organization/

To jako že Ethereumí blockchain má 15 giga?? A to běží jak dlouho? Od podzimu? Za půl roku, resp. spíš ty poslední měsíce takový objem, to není málo. Má Ethereum ten růst nějak ohraničený nebo neexistuje limit na velikost bloků?

Dokonce těch Tokens powered by Ethereum už existuje víc.
Zatím jsem našel Digix, MKR, DAO, Plutons:
https://digix.io/
http://makerdao.github.io/docs/
https://daohub.org/
https://plutus.it/

To jo, ale žádné nejsou řízené přímo zevnitř samotnými tvůrci a developery etherea.

Mám dotaz ohledně ETH těžení. Pokouším se těžit na R7 370 4G od MSI, os W7 64, qt miner i eth miner těží max 100-150kH/s. už se s tím mořím třetí den, poradí někdo jak dál?

Že by dorazila nákupní horečka jako v dobách LTC? :slight_smile:

Ikdyž je to pidi odvárek.

Taky koukam, co se deje :slight_smile:

Je to zajímavé no, ale celkem cyklický logický jev - prodával jsem natěžené, takže cena po prodeji stoupla, jakmile natěžím něco málo do zásoby, cena zase klesne. Funguje spolehlivě.

Ano, potvrzuju :smiley:

Trezor Hardware Wallets May Soon Support Ethereum: http://www.newsbtc.com/2016/05/18/32225/

DAO, Ethereum a decentralizace - o čem to je

A z jednoho etherea jsou rázem dva, a ještě vošklivější… ETH (hard forked “oficiální” chain) a ETC (alias původní chain)

Zatím to vypadá, že se dva perou…No takové předražené coiny stejně jen instaselluju, tak počesku doufám a přeji, že když nemám kozu já, že chcípne i sousedům… Oběma.

Zatím se po hardforku do ETC přelila cca desetina kapitálu, která zmizela z ETH. Opakuje se situace s BTC hardforkem. Ovšem ETC jaksi smrdí, protože pár miliónů ETC má onen mýtický hacker, co před měsícem “vykradl” DAO fluidum, které teda ve mě už tenkrát vzbuzovalo cokoli, jen ne důvěru (stejně jaké celé ethereum, dokonce pro vtipálky, co hledají http://etherscam.io/ místo etherscan.io drží doménu, přijde mi to jako klasická sebereflexe slušného podvodníka, který pak až bude po všem, poukáže na to, že indicie pro všímavé tu byly, trochu jako ti padělatelé bankovek, jak na nich bylo drobným písmem místo “padělání se trestá podle zákona”, tak tam bylo “tato bankovka je padělaná”…).

No já včera na Poloniex koukal jak blázen, kde se mi tam vzaly na účtu najednou ETC. :astonished:
"All users who had an Ethereum balance at the moment of the fork now have a matching balance of ETC"
Né že by mi to teda nějak vadilo, spíš naopak. Na fórech se lidi hádaj, jestli je lepší ETH, nebo ETC.
Já do toho zas tak moc nevidím, takže to jen s povzdálí pozoruju, ale ETC dál zůstane součástí ETH (hard-fork). Nebo se pletu?

Ne tak docela, ETC a ETH jsou 2 nezávislé forky ETH, defacto z jednoho shitcoinu jsou nyní dva. ETC nyní zažívá pump jako prase, ale to není žádný div, ETH není kam pumpnout z 0.02BTC kdežto ETC prostor pro pump mělo daleko větší z úvodních cca 0.001BTC.

Jen teda nechápu, kdo to kupuje, správně by mělo ETH i ETC jít do kopru společně, pokud se nějaký shitcoin rozpadne na dva, který spolu bojují, tak by ho to mělo negativně poznamenat a ne vzbudit kupní horečku.
Tady je hezky vidět, jak je celé ethereum jen jedno obří pump and dump schema, kde je hnacím motorem jen hamižnost.

61000BTC denní obrat ETC na polo… Svět se zbláznil.
ETH má “jen” 20000.

Tak pozor, podle všeho ten čičmunda, co stojí za ethereem se prý přiklání k ETC, právě někdo dumpnul naráz za několik tisíc BTC ETH. Cena spadla flash crashem na 0.018, jen o pár procent.

Celé “ethereum” mi od počátku připadá jako předem připravené schéma ze strany (nejen) develotrů, kteří manipulují s kurzem, podpořené směnárnami (vydrbou na poplatcích) a předem připravenými “událostmi”. Je jen otázka, kdo všechno stojí na pozadí událostí.

Buď rad ze se ti tam vzali dnešní pumpa je good

No je otázka, jestli pumpa, když místo třeba 1 “starého” ETH v hodnotě 0.022 má člověk 1 ETH v hodnotě 0.018 a 1 ETC v hodnotě 0.004. 0.018+0.004 = 0.022
Jediný, kdo si přijde na své, je polo.

By mě zajímalo, jestli náhodou vitalik neříkal večer v rozhlase před rozpliznutím chainu, že měnová reforma nebude, a ráno byla… :smiley:

Já včera nakoupil zrovna za 0.0011 jsem si říkal ze to je celkem dole na polo to ukazovalo - 84%
A hle dnes +300 no jsem trubka nakoupil jsem jen za 1 btc ale jsem ted spokojený sl nastaven na 0.003 . Trochu je to + na dovcu