Ethereum

ethereum

@DoctorQ
Tu jsem zkousel taky, ale MyEtherWallet CX do Chrome je “promakanejsi” :slight_smile:

Zkusil bych si vytvořit nový čistý uživatelský účet, znovu stáhnout a ověřit hash a pak zkusit znovu. Pokud to nepůjde ani tak, jde nejspíš o bug a nekompatibilitu s debianem. Na netu podobné věci řeší i na linux mint.

V nejhorším nahodit virtuální stroj ve virtualboxu a rozjet live iso ubuntu na vyzkoušení:)

Ok, no mym cilem je prave to na Debianu rozjet. Verim Ti, ze v Ubuntu to jede jak z praku :slight_smile:

2 tipy - pokud máš instalovaný tak odinstalovat (purge) geth (je přibalený, můžou se spolu hádat)

odmazat obsah ~/.ethereum

A možná taky vyzkoušet to právě přes virtuální stroj na čerstvě nainstalovaném systému (nebo aspoň vytvoření nového účtu).

Předtím jsem do systému nic společného s ethereum neinstaloval, tak možná proto mi to jede.

btw. nepoužíváš náhodou mate, lxde, xfce, cinnamon? kámoš s debianem s mate je sice o 10 levelů výš ve znalostech, ale zato mu v počítači nic nefunguje:) za zkoušku by to stálo vyzkoušet třeba místo gnome kde nebo naopak, podle toho co používáš.

Nevím jestli to je i na debianu, ale než jsem si zvykl na unity jsem používal tohle

gnome-session-flashback je to staré old school gnome prostředí na kterém jsem začínal, žádné zbytečné efekty - a oproti mate tam vše funguje jak má.

Geth jsem instalovany nemel, takze tim to neni.
soubor ~/.ethereum taky nemam, takze ani tady neni problem…
Ve virt stroji to mit nechci, ale verim ze v jinek OS by to jelo. Ted jsem to zkousel ve Windows 10 (nic jineho po ruce nemam) a tam to slo spustit bez problemu.

MATE pouzivam, ale zkousel jsem i najet do GNOME 3 a problem stale pretrvava. Asi zustanu u toho doplnku v Chrome - vypada to celkem slibne:)

Diky za ochotu a tipy. Kamose s Debianem pozdravuj :slight_smile:

Ethereum C++ Client, Wallet 0.5.2 (Beta10) pro verzi Homestead: http://cryptomining-blog.com/7516-make-sure-your-ethereum-client-is-ready-for-the-homestead-hardfork/

Jen jsem chtel napsat, ze nakonec jsem tu GTX 690 zprovoznil na dve jadra. Problem byl ten, ze jsem musel deaktivovat rezim vice jednotek GPU v ovladacim panelu NVIDIA. Pak to parametr -t 2 v pohode sezralo ;).

Tak jsem to zkousel zprovoznit na starych dobrych radeonech, ale byl jsem vyfakovan, ze maj malo ramky … tak nevim nevim, jestli budu tezic :slight_smile:

Kazdopadne pokud se da treba s HD 7950 tezit kolem 22MH/s (viz. treba http://www.omg-it.works/building-an-ethereum-mining-rig/), tak ji sehnat za rozumnou cenu uz by se vyplatilo, protoze zatim je to celkem ziskove. Ja delam 26MH/s a mam za den kolem 0,63ETH.

a jak to mas s elektrikou?

Kdyz pocitam, ze 7950 ma TDP 200W, tak mesic provozu na bezny tarif stoji 0.2kW x 24hod x30dni x5Kc = 720Kc

Pises, ze mas cca 0.63 Eth / den, kurz je cca 0.035 Btc/Eth, coz pri kurzu 24Kc/USD a 415USD/BTC to dela:

0.63ETH x 30dni x 0.035BTC/ETH x 415USD/BTC x 24Kc/USD = 6118 Kc …

Je muj vypocet spravny? Pak by se to opravdu sakra vyplatilo :slight_smile:

A jeste dotaz, jedes pres pool nebo solo?

No sice taky zapínám těžbu jen tak pro radost, ale s tou výhodností bych byl opatrný, stávající ceny ETH platí jen pár dní, a víme, že tyhle radosti nemají tendenci trvat věčně, i když zde je ještě prostor pro růst, ale pak může přijít rychlý propad. Momentálně není trh dublovaný prakticky ničím jiným, není to jako v roce 2013-14, že po propadu jednoho se prostě přeplo na druhé než splaskla bublina celého trhu. Ono ta výtěžnost je navíc dost často nekonečná geometrická řada, ale ti co přijdou na začátku, tak těm se ještě grafika zaplatí, ale pak přijde nutný boom a s tím i pád na hubu těch, co přišli později, protože těžaři své zisky neustále musí vybírat a tím víc a víc působí proti hype kupní síle kupců “zázračné nové kryptoměny” až ji porazí. Je jen otázka, kdy to bude, a kolik se stihne uhrát malou domů než to rupne. Výhled ceny je jasný, nahoru a dolů. A pak hodně dolů a pak až všichni ztratí po roce důvěru, tak naschvál nahoru.

EDIT: Otázka za 1 satoshi, jaká jeto křivka?

P. S. to je zajímavé, jak se někde objeví možný kšeft, jak se všichni po dlouhé nečinnosti proberou, co :smiley:

Presne tohle se mi tu rano taky honilo hlavou :smiley:

Koukam jako blazen, ETH predvedlo slusny rust!

Elektrinu moc nemusim resit, protoze kdyz tezim, tak to dam ke znamemu za rozumnou cenu. Jedu pres pool. Taky nesazim na to, ze bych ted nakoupil za hodne tisic grafiky a tezil. Ale jako tezeni na jednu nebo dve grafiky mi to do budoucna (ikdybych pocital elektrinu) neprijde ztratove. Jasne ze dopadneme, jako pri tezbe LTC a podobnych men :).

Jestli je někdo ve fázi jako já, že propočítává co koupit tak jsem našel zajímavou alternativu. Původně jsem přemýšlel o 2x R9 380X do jedné desky, ale s tímto:
https://www.tsbohemia.cz/sapphire-r9-nano-4gb-hbm_d228929.html

mám ten samý výkon, ale jen s TDP 175W a to se při výkonu 4096 stream cpu docela hodí… S 2x R9 380x by to bylo 2x225W a to je sakra rozdíl…

Nějaký důvod proč by tato grafika nebyla vhodná? Zjišťuji si o ní info a vypadá to, že je jen trochu podtaktovaná a má blok aby se nedostala přes 75°C (http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/pc-components/graphics-cards/amd-radeon-r9-nano-1304921/review), ale i za cenu mírné ztráty výkonu je to pořád o 50W lepší TDP než 1x 380x a to s nárustem výkonu minimálně o 80-90%.

Je vcelku drahá ale poměr výkon/spotřeba/cena si myslím good…

Zatím bych asi začal s hw co dům dal, jen bych dokoupil zdroj a jak to počítám za cca 2 měsíce by byla cena grafiky zpátky i se zaplacenou elektřinou. Počítal jsem 35MH/s a spotřebu 250W celkovou. Tj. kolem 1000 Kč elektřina a kolem 7700 Kč vytěženo, takže přes 6500 Kč zisk při současném kurzu ETH. S takovou spotřebou by se to dalo provozovat i dlouhodoběji…

List of AMD graphics processing units
List of Nvidia graphics processing units

Fury Nano má v bench-score údajně kolem 28MH/s +50% power limit.

Jsem ve stejne fazi vyjednavani :smiley:
Hluboce mne zklamalo, kdyz jsem zjistil, ze alza zrusila moznost vratit zbozi do dvou mesicu za mirny poplatek u grafik :wink:

Jinak ta nano je fakt 26 - 28 MHs … viz http://62.212.74.86/~mining/list/amd/index.php?algo=eth

Tak to je slabota:(

Safra někde píšou, že má r9 380x tdp 225W a někde zas že jen 190W a v testu měla 197W tak nevím čemu věřit… Výrobce (gigabyte) to pro jistotu neuvádí na stránkách vůbec.

No nic asi objednám, změřím, otestuju a v nehorším do 14 dnů vrátím:frog:

Ramirez: Už jsi něco vyjednal?:smiley: Máš něco mezi čím se rozmýšlíš?