Ethereum

ethereum

Tak to nevím, jestli ještě tento rok prodáš Nano za pořizovací cenu, když za pár měsíců budou nové grafiky Polaris a Pascal na 14-16nm výrobní technologii, které nejen že budou mít při stejném výkonu zhruba 2x nižší spotřebu ale navíc podle vyjádření Raja Koduriho i zajímavý poměr výkonu a ceny.

Uvidime :wink:
A nikde jsem nepsal “za porizovaci cenu”. :slight_smile:

Nemáte tady někdo náhodou už koupený a vyzkoušený podíl na cloudu? Třeba u Genesis?
Vyplatí se to vůbec když prodávají 1MH za 44$? Někde sem četl, že roi je tam kolem 130 dnů.

Mě vychází čistě grafika 340 Kč/1MH u 380x a 425 Kč u nano (31MH). Když bych vzal cenu celého hw + 2x gpu tak jsem na nějakých 562 Kč.

Kdyby to byl rig s 6 gpu tak ty náklady spíš klesají (ostatní hw/počet gpu). Navíc při použitých komponentech třeba i polovina.

44usd=1065 Kč. Tedy mi vychází, že i kdyby to nebyl nějaký podvod tak se na tom slušně namastí.

Osobně odhaduji návratnost samotné grafiky 3-4 měsíce, ale celého rigu aspoň 6.

Nechápu jak by to mohlo být 130 dnů když to je 2x tak předražené. To bych viděl spíš na rok:)

Oni asi koupí hw, lidi jim ho rovnou zaplatí a ještě 100% vydělají… Zkus nahodit nějaké údaje kolik toho u nich natěžíš třeba se 20MH.

Pokud nabízejí nějaká nereálná čísla tak je to jasné…:slight_smile: Navíc jim platíš poplatky (maintenance cost) a je to na rok.

Nevidím jediné pozitivum proč radši nenakoupit vlastní hw a netěžit přes pool.

Tady v článku z prosince 2015 píšou 3MH za 53.97. Pěkný skok z 18usd/mh na 44:D Takže původně to bylo taky kolem 425 Kč v přepočtu a to tak odpovídá… Tam bych věřil těch 4 měsíce roi.

No oni to nabízejí sice na rok a prozatím bez žádných poplatků a pokud se do roku přestane těžit tak ti to automaticky převedou na těžbu BTC (což sice nemá asi valnou hodnotu ale přece).

Mám právě nepárných asi 5 tisíc a uvažoval sem koupit grafiku, ale na tu mojí desku starou asi nedostanu nic moc. Musel bych koupit celou novou mašinu a na to ted nemám.
Tak sem přemýšlel ze to pošlu tam a uvidím za 3-4 měsíce co bude.Když, tak budu na nule a pak bych zakoupil celý nový stroj, pokud to bude za něco stát.
Nějaké přehledy o těžbě neznám koneckonců proto se ptám jestli to tam už někdo nezkoušel
:wink:
Jinak v lednu sice stál 1MH 14$ ale cena ETH byla asi 2$ ne? Dnes při ceně 10-12$ by to nehodilo ROI za 4 měsíce?:slight_smile: Možná se ptám blbě tak se omlouvám. Sem v tomhle totálně mimo. Prozatím sem ještě netežil.

No zkus si to promyslet.
Kazdopadne me ted napadla jedna vec, zkus si ji promyslet taky:

Mam ted momentalne obsazeny 2 pci-e konektory ze 4 na desce a osazovat je ted nemam za co, potrebuju cash na stavbu. Pokud si koupis/poskytnes penize grafiku, muzu ji osadit a za nejake to procento z vynosu po odecteni nakladu na elektrinu muzes tezit u mne. Grafiku po skonceni tezby dostanes zpet.

Je to samozrejme hlavne o duvere, bud budes verit naprosto cizim lidem odnekud z tramtarie, nebo pro Tebe cizimu mne, ktery tu na foru preci jakouztakouz kladnou repku ma :slight_smile:

Zkus to promyslet a kdyztak to poladime pres zpravy.

Tak to je sice fakt, ale řekl bych že náklady na hw k těžení byly stejné v prosinci, lednu i teď.

Nevím kolik se dalo natežit v lednu eth při jakém výkonu, ale obtížnost sítě byla o 60% nižší než teď a hashrate ještě o víc. Takže při ceně 2usd za eth to asi moc ziskové nebylo.

Jinak nikde nepíšou, že pak přejdou na těžbu btc. Naopak sami píšou, že to s gpu není ziskové. Zmiňují se o algoritmu x11, ale neříkají co konkrétně budou těžit.

Namátkou jsem se díval co to je za coiny a o žádné jsem nikdy neslyšel kromě dashe:)

Conspiracycoin(CYC), Urocoin(URO), Influxcoin(INFX), Checkcoin(CKC), Nicehash, DGC-X11(DGC), Startcoin(START), Dash(DASH)

Hmm, tohle zní zajímavě.:ghost: Proberem to přes PM. Za hodinku sem doma. Díky za nabídku

Jo no, máš pravdu. Já myslel že to X11 znamená těžbu přinejmenším BTC a nějakých přidružených coinů, ale takhle to bude asi fakt k ničemu.
Evidentně sem v tomhle mimo. :roll_eyes:

Tim se plati anonymne na urologii, ne? :smiley:

Mně se hlavně na tom líbí, jak např. na Genesis-Mining nabízejí smlouvy na 1 rok na těžbu ETH, a přitom za půl roku se už klidně může přepnout do PoS. :slight_smile:

Např. pro Asus 380 kartu (bez X a s 2GB) to vychází jen 247Kč/1MHash (počítám zaokrouhleně 20MHash - je spíše nepatrně méně).
Nano zase mívá spíše méně než 30, takže poměr by byl horší.
U 380 karet je zbytečné kupovat verzi s X, moc navíc to nepřinese, je dražší a více topí.

Bližší srovnání lze najít zde:
http://www.mininghwcomparison.com/list/index.php?brand=amd
(ale brát s rezervou, někteří se tam chlubí maximálními a ne průměrnými rychlostmi a pak dříve zadané hodnoty mohou být dnes jinak - obvykle nižší)

Řešil někdo, že těžení s Genoil ethminer by mělo mít větší výtěžnost?

No, stahnul a zkompiloval jsem si to, ale nepripada mi, ze by to bylo lepsi. Spis mi prijde, ze to poolu posila o malicko nizsi hashrate, nez klient z repozitare.
Necham to nejakou chvili bezet a uvidim … kazdopadne pokud je to v radu procent, tak to poznat asi nebude, protoze rozptyl share za hodinu v jednotlivych hodinach je u me cca 44-64/karta … je to proste statistika.

Kde jsi narazil na to, ze by to melo byt vyteznejsi? Mas link?

Genoil-ethminer je optimalizovaný především pro nVidia GPU.

http://cryptomining-blog.com/7603-the-latest-ethminer-0-9-41-genoil-1-0-6-for-windows/

No, nasel jsem thread na bitcointalk a tam to pisou, ze zatim je zmena jen pro CUDA minery. Uvidime, jestli neco poladi i pro OpenCL.

Já zkoušel ten Genoil na Radeonu, ale až na to, že se mi několikrát “kousla” grafika a musel jsem restartovat, jsem oproti default-ethmineru žádný rozdíl nezpozoroval. Aspoň co se hashrate/výkonu týče (při optimalizaci “–cl-global-work”). Zatím je to sice jen Beta, ale dost pochybuju, že bude výkonnější. Spíš tam půjde o nějaké funkce navíc, jako např. mazání old DAG files, které zbytečně zabírají místo, apod.

Nac coinotron.com psali, ze by mela byt vyteznost o 10-20% vetsi. Tak jsem zvedav. Prehodil jsem to na to a uvidim. Kazdopadne to vypada tak, ze HD 7950 jela kolem 20MH/s a ted jede kolem 20,7MH/s a GTX 690 mela kolem 26,3 a jede kolem 29MH/s. Necham par dnu bezet a uvidim.

Sry, nejde to smazat, že prý “You do not have permission to access this page.” a přitom ukazuje přihlášení s mým jménem

(Reakce na otázku na 1. stránce, nevšiml jsem si tlačítka dále na malém displyi mobilu…:slight_smile:
Někde jsem viděl, že stačilo člověku jen 2x spustit ten těžební proces…
Jinak teda pěkný zisky, řekl bych.