Ethereum

ethereum

Mam dotaz ohledne ETH penezenky. Rekneme ze mam tuto adresu 0xD30bF9A8D8365aE6C0ec374a51107eaCa3E61298. No a kdyz jsem ji chtel vlozit na coinotronu jako vyplatni adresu, tak pri ulozeni nastaveni mi coinotron automaticky zmenil vsechna velka pismena na mala. Zalezi na velkych a malych pismenech? Protoze at delam cokoliv, proste adresu s velkejma pismenama mi to nesezere.

Podle mne na tom nezáleží, protože např. na https://www.etherchain.org/accounts/0 mají taky všechny adresy jen malá písmena.

Ahoj mám problém. několik měsíců mi těžba jela celkem v pohodě a stabilně. Teď mi to vyhodilo chybu:

allocating/mapping single buffer failed with: cl createbuffer[-61]. GPU cant allocate the DAg in a single chunk. bailing. clenqueuewritebuffer[-38]

a netu jsem se dočetl že mám málo RAM (4 GB) Přidal jsem další 2BG a stále to samé.

Patral jsem dál a našel tyto parametry:

[4] Pitcairn
CL_DEVICE_TYPE: GPU
CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE: 2059403264
CL_DEVICE_MAX_MEM_ALLOC_SIZE: 1073741824
CL_DEVICE_MAX_WORK_GROUP_SIZE: 256
[5] Tahiti
CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE: 3131047936
CL_DEVICE_MAX_MEM_ALLOC_SIZE: 1073741824

A to je problém…netuším, kde se tyto řádky vyskytují. nevíte někdo ve kterém souboru by se to mělo nacházet? jsem jenom obyč uživatel.

kolik RAM vlastně musím mít v RIGu kde je R9 270x a R92 280x (Odpovědi se na netu dost rozcházejí)
Jaký používáte miner? Win 7

díky moc

Včera jsem řešil úplně stejný problém. Mám 4GB RAM, grafika 2GB VRAM, Win-7 64.
Při spouštění Ethminer jsem do .BAT file přidal následující řádky:
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

místo parametru: setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
můžeš vyzkoušet: setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

Další podrobnosti o tomto problému nalezneš zde: https://forum.ethereum.org/discussion/5426/a-bunch-of-2gb-cards-stopped-working-tonight-because-of-dag-file-size/p4

chafer99: už to jede:) sice jenom s tímto parametrem, setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 ale jede to.
super dík.
takže na ty dvě karty budu muset mít nejspíš min 8GB RAM jenom nechápu proč to několik měsíců jelo bez problémů.

Je to kvůli DAG-files, které se generují každých 30000 bloků. Tyto soubory najdeš v adresáři: C:\Users…\AppData\Local\Ethash
Ethminer používá jen poslední 2 vygenerované, ostatní můžeš klidně vymazat, protože jen zbytečně zabírají místo. Dnes už mají přibližně 1.4GB, proto na těžbu by měla stačit grafika s 2GB VRAM.

Ale ta chyba se IMHO tyka jen RAM na GPU. Nebo se pletu?

Mozna by stalo za to zjistit, jak jsi mel nastaveny ty parametry CL_DEVICE_MEM_ALLOC_SIZE a CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE … velikost DAG se vcera mirne zvetsila z 1344MB na 1352MB a mozna ses dostal pres hranici a uz se ten soubor nevesel do povolene velikosti pameti.

Tim GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 jsi v podstate nastavil CL_DEVICE_MAX_MEM_ALLOC_SIZE = CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE

Týká se to především grafik s 2GB VRAM, které začínají mít problém s přibývající velikostí DAG(1.4GB), nikoli systémové RAM. Tam by měly stačit 4GB i na Multi-GPU.

Aha jsem myslel že se to týká RAM na zakladní desce nikoli na grafice. To by dalo smysl. Páč v druhém Rigu mám 3x R9 280x 3GB a běží to stabilně i se 4BG Ramkama na desce nepřetržitě už tři měsíce.
A tento parametr najdu kde? CL_DEVICE_MEM_ALLOC_SIZE

Ukaze ti to treba prikaz ethminer --list-devices

radek@sanchez:~/adl3$ ethminer --list-devices
[OPENCL]:
Listing OpenCL devices.
FORMAT: [deviceID] deviceName
[0] Fiji
        CL_DEVICE_GLOBAL_MEM_SIZE: 2743299776
        CL_DEVICE_MAX_MEM_ALLOC_SIZE: 1893906432

Super diky moc. Ještě poslední dotaz. Kolik Mhash dáte u R9 280x?
vždycky mi to dávalo takových 22-23 Mh a minulý měsíc se to snížilo na 19 max20 Mhash. Nic jsem neměnil.

JJ, taky jsem to čet. U některých AMD grafik se hashrate postupně snižuje: http://cryptomining-blog.com/7316-the-latest-ethminer-0-9-41-genoil-1-0-4b3-for-windows/
Ale netuším proč. Já mám na R-370 furt stejně.

Ahoj, existuje nějaká CzK<->ETH směnárna?

např. MSI R9 280X Gaming 3G ethminer (Ubuntu) 19,9-20MHash
Asus R9 280X ethminer (Win10) cca 19,2MHash
Před měsícem a půl bylo cca o 1MHash více.

Obecněji se chci zeptat, jaký máte přístup či taktiku k dalšímu zhodnocování vytěžených, příp. jinak získaných Etherů. Hromadíte a spekulujete na další růst, vkládáte na burzu pro směnu na BitCoiny nebo jinou měnu nebo fiat? Prodáváte lokálně?, zde ve Směnárně nebo jinde…?( Zatím jsem nepotkal žádnou přímou směnárnu ETH<->fiat, pokud o ňaké víte, budu rád za tip.
Ocením prostě všechna sdílení postupů. :slight_smile:

Zdravím. Pokud těžíš na více grafik a máš velké výdaje za elektřinu, tak samozřejmě můžeš na burze měnit vytěžené Ethery za BTC, EUR, USD: http://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/#markets
Nicméně třeba v mém případě se to moc nevyplatí, protože mám pouze běžné PC s jednou grafikou, takže moc nevytěžím a spíš čekám na vývoj cen. Jinak pro nákup BTC/CZK používám nejčastěji Simplecoin: https://simplecoin.cz/

Cena nějak dropla poslední dobou. Kdyby byla o řád dva nižší, tak se z toho jde i radovat a začít těžit “na sklad”. Nicméně na těchto hodnotách při obřích objemech by to mohla být taky klasická fear fáze. Jaksi si neumím představit růstovou křivku, pokud něco bylo už takhle nafouknuté tak rychle. Spíš je potřeba setřepat teploměr, který byl moc dlouho na sluníčku.
Růst imho i ze současných cen není jaksi moc kam, o řád vyšší volume má už jen bitcoin a na ten ethereum prostě zatím nemá a mít v nejbližší době nebude. Takže racionálně uvažující člověk přelije portfolio jinam, kde je reálná možnost to někam pumpnout, aby i ostatní měli pocit, že je tam růstový potenciál a pump byl successfull.

Mrzuté to bude hlavně pro těžaře, profitabilita těžby jde a půjde rychle dolů, protože klesá jak výtěžnost, tak cena. A očekávat, že těžaři budou vypínat své stroje, nelze ani v nejmenším. Těžba na sklad se při poklesu nevyplácí, té vyhovuje nejvíce stagnace s potenciálem někam růst, ale řády to nebudou. No rozhodně jsem nebyl z těch šílenců, co by kupovali rig na spekulaci, udrželo se to cca 2 měsíce, kdo začal opravdu včas, tak by ve ztrátě být nemusel, minimálně karty se tomu, kdo začal na začátku února, jakž takž zaplatí, ale nyní je to takové nějaké všeljaké s vyhlídkami. Chtělo by to pohyb do strany jak u ceny, tak u gigahashů připojených do sítě, výtěžnost klesá rychle. Provar je, že to není shitcoin, co by se dal naminovat do zásoby s nulovým ziskem těžby, tohle půjde nahoru jen hodně těžko a pomalu, spíše bych čekal prohloubení korekce, jenže to minérům nepřinese nic. Fajn, bude dejme tomu za měsíc (duben ještě v zisku bude) to vynášet ± jako cena elektřiny, výtěžnost bude mizerná, cena bude stagnovat, a co z toho?
Kdysi jsem těžil, když splaskla bublina v dubnu 2014, na sklad ještě přes měsíc než jsem to úplně vyp a rozprodal karty, jeden shitcoin (PND) v době, kdy výtěžnost byla ± cena energií, ten šel v létě nahoru 100x a bylo vyděláno. Ethereum 100x nahoru půjde jedině tehdy, když teď 100x klesne, jenže diff 100x neklesne i kdyby cena eth 100x nakrásně klesla. Thats the problem.

Btw dovolím si poukázat na svůj post ze 7.4. na shitcointalku, kam jsem po dlouhé době něco napsal, zatím se zdá, že trefa ale vůbec mě netěší
https://bitcointalk.org/index.php?topic=428589.msg14460785#msg14460785

Pak bych možná poukázal na to, že křivka, po níž se ethereum ubírá, může nabírat jisté paralely např. s křivkou

• NXT (pamatujete? obludný nárůst do 100M marketcapu, pak pokles, pak “návrat k normálu”, a pak pokles a pak po několika měsících ještě jedna vlna, ale nikdy to nešlo nad těch 100M, dneska je NXT prakticky… no KO)
  • Vertcoin (obludný marketcap, kdy to 3x po sobě stouplo 10x prakticky přes noc, a pak už jen pozvolný vícehrbý sestup, po roce a půl to pak ještě zažilo exponenciální pump and pozvolný dump)
  • Doge (tam taky nejvejš to bylo na začátku bubla 1 a 2, pak už nikdy, i doge zažilo ještě jeden pump pokud se nepletu v naprosto odlišné době dávno poté)
  • Litecoin (opět nejvyšší hodnota byla ta první vlna, pak už to byly vždy jen slabší vlnky)

jistě doplníte další, ale tyhle mi osobně utkvěly v paměti. Osobně bych tipoval, že ethereum v krátkém a středním horizontu napodobí zrovna scénář NXT, jenže momentálně to je tak na krátkodobý short a to ještě blbej.
Ani alternativy nejsou kdovíjaké, zaujal mě storj, jenže tam už proběhl buy on rumors a cena teď je přepumpovaná, kor na to, že kromě obskurních testů neproběhlo vlastně nic :rage: Přijde mi analýzou trhu, že z etherea už dost lidí přesedlalo na nadějné alternativy, kde doufají ve větší prorůstový faktor. Ten pump velké spousty altcoinů, které se nejeví jako totální shit, kopírující vzestup etherea je tam až moc viditelný. A co přijde po takovém pumpu všeho…

Že by přeci jen? :slight_smile:

Objevil se i zajímavý příspěvek, kde si někdo všim, že tutéž křivku s předstihem kopíruje cold wallet burzy poloniex

http://postimg.org/image/az5dx02ax/

Pokud by to bylo tak jednoznačné a nešlo o technický přeliv do jiných wallets ale o čistý odliv kapitálu, tak cena půjde dolů ještě o pořádný kus.

Říkají tomu DETH. Stanicí Fear to profrčelo jak utržený vagon, příští stanice: Capitulation. Je otázka, zda jde o korekci, nebo real crash, skutečnost je ta, že hladina 0.02 padla a z buy orders se během hodiny vypařila třetina poptávky.

edit: Hranice 0.019 taky padla. Padající nůž. jdu počítat cenu, kdy se už nevyplatí těžit.

Tak jsem to spočetl, že kdo má D02d tj. celkem drahou elektřinu a platí za kilowattu přes 4 Kč, tak rentabilní cena za 1 ETH je 0.0058 BTC/ETH při kurzu BTC 420USD/BTC a koruny 24Kč/USD a dnešním network hashratu kolem 1900Gh. Provozní zisk by tedy mohl ještě vydržet i nějaký větší otřes. Počítáno pro mainstream, co žere jedna karta 100-110W a generuje 11 Mhashů. High end by vyšel provozně hůř (o návratnosti ceny karty ani nemluvě).
Očekávám tedy růst diffu i nadále i přes tento pokles, bohužel. Za měsíc při takhle strmém růstu diffu tudíž rentabilní cena bude někde kolem 0.01BTC/ETH. Očekávám tedy, že bod uzavření podniku, kdy TR < VC tj. variabilní náklady přesáhnou celkové příjmy, nastane někdy koncem máje. Momentálně se pohybujeme někde kolem bodu zvratu, tj. fixní náklady + variabilní náklady ± = příjem, spíš už jsme lehce pod i když započteme zůstatkovou hodnotu rigů a minimalizujeme ztrátu. Ale ono to asi s minéry dopadne celkem dobře, nová generace karet ještě úplně za dveřmi není, tak to půjde vcelku za přijatelnou cenu rozprodat, pokud někdo snad kupoval kartu na mining a nešel do high endu, kde je obrovský propad ceny.