FPGA: instalace, konfigurace, tuning výkonu

OMG klicniku … https://bitcointalk.org/index.php?topic=187549.msg2243933#msg2243933
:smiley:

Predevcirem dorazilo 10ks CM1, ale mame trochu problem je rozchodit. Googlim a procitam bitcointalk a dalsi uz dva dny, ale bezuspesne - ve spravci zarizeni jsou spravne COM porty i jednotlivy chipy, ale cgminer je proste nenadetekuje ani automaticky, ani kdyz se mu COM porty spravnym (snad) zapisem vnutej natvrdo

Chvili jsem si hral se “Zadig” a na doporuceni v readme od “ckolivas” prehodil vsem interfejsum ovladac na WinUSB, dalsi posun zatim zadny.
Muze to bejt tim, ze cgminer nepouzivam ten co bude zkompilovanej s dalsima parametrama? Kdyz jo, tak jaky jsou relevantni parametry? Na CM1 cgminer apriori nemysli, takze se k tomu chovat jako k Lancelotum?

Pripadne jestli me nekdo nasmeruje k FUNKCNIMU step-by-step navodu, abychom neopomenuli nejakou konfiguraci ci instalaci, budu rad, diky :wink:

Mno, meli by ti k tomu dat manual ne? Rikam si, ze jsme udelali dobre, ze jsme sli do tech lancelotu.
Kazdopadne stacil pohled na jejich web a kuk:

http://www.enterpoint.co.uk/cairnsmore/cairnsmore1_support_materials.html - tady je uplne vsechno co potrebujes, vybiram z toho to podstatne:
https://en.bitcoin.it/wiki/CM1Quickstart – tady se pise o BFGminer a rekl bych, ze je to dost step-by-step
http://www.enterpoint.co.uk/cairnsmore/CAIRNSMORE1_MANUAL_ISSUE1.pdf

Právě kleknul jeden Lancelot :frowning: vůbec nereaguje ani větřák se neroztočí.

moment … to bude spalena pojistka … nekde jsem mel link, podivam se po tom
EDIT: nasel jsem to, je to o Icarusu. Chce to zmerit, pripadne pokud je spalena, tak prepajet. Stane se. Az budu mit cas, tak se ti mrknu na schema lancelota a presne ti reknu, ktera soucastka je pojistka a kde ji najdes na desce. Ale ted jdu stavet rig :slight_smile:

EDIT2: mrkni se na tistak jak jsou konektory napajeni, ten molex a ten cernej kulatej. Mezi nema je kondenzator a na jeho urovni dve soucastky FB1 a FB2 … mrkni jestli nejsou ocouzeny :wink:

Ach jo, už vidím jak na tom měním pojistku.

Sikovnej elektrokutil ti to prepaji jak malinu. V Praglu jich par urcite bude :wink:
BTW jak jsem videl ty tvy veze, dej pred to nejakej ventilator a asi bych to dal dal od toho dreva :smiley:

Očouzený není nic.

Taky jedna mi docela často v cgmineru háže OFF.

Nemusi byt nic videt, chce to merak a zmerit jestli je spalena nebo ne.
Pokud tam neni nic ocouzeny, je to spis dobre, neshorelo ti tam nikde nic.

Neuvolnuje se ti napajeci kabel?

V duveryhodnosti dodavatele problem neni, support pripravenej maj, jen jsem zatim Johna nechtel otravovat, kdyz nedokazu ani sesumirovat co je vlastne spatne :slight_smile: Znamej se ZTEXema to taky nemel uplne plug&play.
Lanceloty vam preju, taky o nich treba zauvazujeme, ale CM1 jsme objednavali z prvni dodelavany batche, nechteli jsme resit clo a jako platci DPH taky nebylo s Enterpointi nabidkou moc co resit.

Navody a manualy jsem samozrejme nacetl, jak rikam, zda se problem ve spravny cinnosti usb, asi to cely shodime a zkusime znova, kdyztak poreferuju.

V cgmineru hodí OFF, diody přepne na oranžovou. Ty molexy tam drží jak prase, je problém to z toho vůbec vytáhnout.

Zkus ji dat solo na cgminer … jen tu jednu jedinou. A zapne se pak zase sama?

Kvůli nějakýmu usb ovladači mi to nejelo taky, Ubuntu. Já Ubuntu viděl dnes poprvné v životě :smiley:

A parada ne? :wink:
Jo, musi se tam dat ovladac pro ftdi.

Wokna. Uz pri nahozeni driveru (FTDI) na zacatku byly v poradku i serial linky, ale asi jsme se do toho zacali moc brzo vrtat, tak ted obnovujem system a zacneme znovu a pomalejc.
On je trochu problem ze ta CM1 Quickstart guide na bitcoin.it je, zda se, trochu outdated a nektery kroky se lisej od tech na bitcointalku nebo blozich jednotlivejch lidi co to uz rozbehali v minulosti - k my smule to vetsina taky resi na tucnakovi, ale to jsme zatim hrotit nechteli. GPU rig bezi na W7 docela efektivne, tohle dostalo taky W7. Chteli jsme to jen pred prodlouzenym vikendem pustit, at si to zacne vydelavat aspon na sebe :slight_smile: Halt prace kvapna, malo platna…

Tak líbi se mi to, ale trochu scifi. Já jsem několik let Mac user a na mining jsem do teď používal windows 7

Jasny. Kazdopadne zauvazuj nad tim linuxem, je to zas o level vys, pro takoveto ucely.
K tomu WIN a USB: podivej se tady na foru, uz jsem postoval navod, jak zobrazit skryta zarizeni USB a jak se jich zbavit + to, jak psat com porty s cislem vyssim nez 9, aby to slapalo.

Kolik toho máte? Zkuste ve win pustit jen třeba 7 kusů, když jsem ve win dal naráz 34 desek tak to hned spadlo.

Tak ja jsem woknar, kvuliva WoW a SCII atd. Ale na servery a tyhlety veci, co musi slapat 365(6)/24/7 davam jednoznacne linux.

@Ramirez: Tvuj post o dvoucifernejch portech jsem cetl, to me nakoplo to zacit resit i tady, prece jenom se probirat tim mrdnikem na bitcointalku je sileny :slight_smile:
Widle se zrovna obnovily do stavu predtim, tak nahodime znovu driveru a pujdeme pomalu dal.
@iamthekey: Deset CM1. To mensi mnozstvi uz jsem si rikal taky, ale v dany rozesranosti ovladacu to efekt nemelo. Nicmene ted to asi zkusime s mensim poctem.