FPGA: instalace, konfigurace, tuning výkonu

Mě štve, že tomu vůbec nerozumím jediný co jsem zvládnul nainstalovat bez tutorialu byl teamviewer :smiley:

cgminer jsem poprvé spuštěl asi půl hodiny.

Jo a ve win jsem měl problém, že když jsem dal 4x 7 port hub do dalšího a až ten do win tak mi taky vůbec nejelo a pořád to něco řvalo.

Tak aspon ses zas neco naucil ne? :wink:

To jo, ale uplně se toho děsím, když jsem viděl co s tím přes teamviewer dělal BlackArrow tak já bych tohle sám v životě nerozchodil a že tam je špatný usb driver už vůbec ne.

Pustitl jsem na to větřák a zatím vše v pohodě až na tu chcíplou.

Jak v ubuntu udělám multisession, aby mi jelo např 17 a 17 každá sada v jiným okně?

Tak zase je OFF všiml jsem si, že to předtím napsalo com error nebo něco tak.

hm, zkus povexlovat s usb konektorem. Tohle vypada na nejakej blbej kontakt, nebo studenak

Co je studeňák?
5a77889859417

studeny spoj, spatne naletovana soucastka

@ iamthekey:
čoveče, jak sem viděl tu věž, hrůza mě jímala …
kurnja, postav to na široko na výšku max 6 Lancelotů , klidně i dvě takové hradby za sebe a nech to profukovat sestavou 120mm fučáků.
(dva fučáky nad sebou pokryjí cca 6 Lancelotů nad sebou)
dole dej dvě malé nožičky do sebe abys to zvedl a vzduch proudil i spodem
jak to dáš takhle za sebe, uchladíš to …

studený spoj je často následek použití moderních pájecích materiálů, které jsou možná “ekologičtější”, ale spoje jimi realizované stojí … jak to říci slušně? … za hovno :frowning:

HOWGH

Já právě myslel, že budu mít takové čtyři. Jako takové sousoší. Ofukuju to velkým. Se to někdy i zakymácí pod tím větříčkem.

To je pěkné, ale jak ho jaksi zateplit? Že bych na tenhle pro změnu foukal teplý větříček?

to bys ho musel zateplit tak na 300 stupňů, pak by to pomohlo :smiley: Sadomasochisti na to maj takovou perfektní pomůcku, a to troubu. Prý stačí na pár sekund/minut dát plošňák do trouby a tím se všechny spoje vlastně roztaví a po vyndání zatuhnou, čímž se ztratí studeňáky. Jestli to ale je vhodný použít i na tak drahou věc jako FPGA těžko říct… Zkus si to vygooglit jestli by ti to pomohlo. Jinak prakticky ten studeňák nemáš šanci najít

co myslis? jak se fpga paji na pcb? :wink:

Tak … mam v Lancelotu v42. Vypada to ze to hashuje rychleji. Vypada to, ze HW errors nejsou tak strasny, jak strasil Blackarrow. Ma to jeden hacek. S default firmwarem kdyz je spocitane cele nonce range, oranzove ledky Idle jen probliknou, nacte se dalsi work a jede se dal. S v42 ten Idle stav trva 2-3 vteriny, coz strasne moc degraduje vykon a zpusobuje to kolisani vykonu.
Necham to bezet pres noc, rano uvidim, co to provedlo.
Tady muzete mrknout, jak to vypada. Dost kolisa 5s a AVG vykon.
Da se pool nejak donutit, aby posilal praci casteji? Da se nejak nastavit cgminer?

(Nad timhle jsem premyslel pri dumanni nad vlastnim core, jak zaridit, aby idle stav byl co nejkratsi. Nad timhle je taky potreba popremyslet pri navrhu asic, jak ten dostupny vykon neprosustrovat cekanim na job)

EDIT: lanceloti maji vyrazne rozlisnej pocet HW errors, premylsim nad tim, ze je rozsadim a zjistim, jakej na to ma vliv chlazeni, prece jen, ten horni je ohrivanej i tim spodnim … a taky premyslim o prepastovani, pokud tam vubec nejaka pasta je …

Zkus prosím zjistit jak velkej rozdíl ve výkonosti je mezi 200MHZ a v42. Protože se obávám, že ta prodleva, o který píšeš asi pošle pěknou část výkonu do věčnejch lovišť nebo i někam jinam…

Jo, jasny, ale spis resim co s tim idle … cekat tri vteriny, nez se mi nacte dalsi job, to je dost spatny. Premyslim, jestli muzu cgminer nejak donutit, aby si o job rikal casteji, nebo jestli jede jen v intervalu, jak rozesila praci pool. Pravda je ze moje english neni uplne hifi, takze mozna nerozumim nastaveni cgmineru uplne jak bych potreboval :frowning: Mozna se tu najde chytrejsi/zkusenejsi hlava, nez jsem ja.
A nebo jestli to je chyba v designu jadra v42, nevim … klidne muze byt. Porad je to jen beta.

Zkus parametr "–icarus-timing ", podle toho co jsem četl tady
https://bitcointalk.org/index.php?topic=187549.400 by snad mohl pomoct.
Pro 400MH/s by to mělo být --icarus-timing 2.5 , 2.5 znamená 2,5ns na hash. Snad to pomůže;)

ale to je jen uprava vypoctu rychlosti kvuli zobrazeni spravneho hashrate