FPGA: instalace, konfigurace, tuning výkonu

postni tu chybu

Nejlevnější Arctic ono při 80 ks je i tak pálka. Nechce někdo udělat guide jak rozchodit cgminer a remote control na rapsberry pi, protože se z toho poseru asi. Dvakrát jsem tam rozchodil remote z Mac Os dvakrát to restartoval a už se do toho nikdy nedostal, omg. Login a heslo jsem žádné neměnil a prostě jsem nebyl schopnej se do toho už přihlásit, že špatné heslo. Vzhledem k tomu, že teď flashuju a předělávám větřáky na tohle už nemám sílu.

S v.42 mi to jede jen 420 - 470 Mhs, všechno je pořád studený díky těm větřákům, jde to nějak zrychlit? --icarus-timing 2.0=75 viděl jsem, že to někomu jezdilo přes 500 Mhs s tímhle nastavením. Jo a HW míň než s defaultním firmware.

Vraž na kartu Minepeon…pak sudo -i…screen -r a máš tam cgminer :wink:

no ja jsem se ptal jaky JTAG ale to neva :wink:
zkus to takhle: --icarus-timing 1.5

hezky, sice screen mas pravdu, ale moc jsi mu nepomohl, z toho cos napsal moc moudrej nebude … a proc by se sral s nejakym minepeonem, kdyz uz tam system ma?

iam:

1. nainstaluj si screen pres apt-get install screen (mozna sudo, pokud to bude rvat, ze chyba … zalezi na distru)
  2. potom spoustej takto: screen -S lanceloti
  3. spust cgminer jak jsi zvykly (jsi ve screenu)
  4. stiskni CTRL+A a potom jeste D (detachujes se ze screenu), pak klidne logout
  5. kdykoliv se pak prihlasis, muzes pres screen -rx lanceloti se dostat do screnu, kde bezi cgminer (attachujes se do screenu, pak zas CTRL+A D z nej ven, nesmis dat exit nebo to zavrit, jinak zavres i cgminer)

Xilinx platform Cable usb nebo co myslíš.

jj, ptal jsem se proto, jestli jsi treba nekoupil neco jineho, tady u nas vyrabeneho … zajimalo me, jestli by to s tim fungovalo … ale tim, zes koupil to, cos koupil dalsi dotazy jsou irelevantni …

zbytecna prace navic, uz ma system na karte, vsechno nastaveny … takhle jen jednoduse prida screen (pokud ho nema v distru v zakladu) a ma vymalovano …

cgminer nastartujem s parametrami a chyba vo web. prehliadaci:

STATUS=E,When=1370431715,Code=14,Msg=Invalid command,Description=cgminer 3.1.1|�

spustam na win server 2008 r2. Bezi tam len lancelot bez gpu

pošli celý příkazový řádek kterým to spouštíš …
přesně, jak to tam máš …

cgminer-nogpu.exe -G -S com3 --icarus-timing 2.0 --api-network --api-list -o stratum.bitcoin.cz:3333 -u meno -p heslo

nějak mi tam přebývá to "-G"
to potřebuješ k vypnutí podpory pro VGA jen u “cgminer.exe”
“cgminer-nogpu.exe” má VGA podporu vypnutou defaultně… snad …

správně by to tedy asi bylo:
cgminer.exe -G -S com3 --icarus-timing 2.0 --api-network --api-list -o stratum.bitcoin.cz:3333 -u meno -p heslo
nebo
cgminer-nogpu.exe -S com3 --icarus-timing 2.0 --api-network --api-list -o stratum.bitcoin.cz:3333 -u meno -p heslo

Zkoušel někdo u neflashnutýho lancelota (200MHz FW) použít --icarus-timing short ?
Jen si chci ověřit jestli to chápu dobře, že při parametru short si cgminer postupně nastaví optimální časování sám.
Případně pokud máte někdo zkušenost s použitím tohoto parametru na v42 FW dejte prosím vědět jak se váš lancelot chová. Každej tip ke zefektivnění těžby přece helfne všem :wink:

PS: Pokud se to tu už někde řešilo, omlouvám se za slepotu :slight_smile:

@ durkovicovic:
jak jsi dopadl? …

Navrhuju tohle vlakno rozdelit - cast ohledne nakupu/sehnani/porizeni jedno tema
a druhe tema s konfiguraci a technickymi vecmi…

jste s tim ok?

Ten, kdo jede na v.42 jaky nastavení se vám nejlíp osvědčilo a co HW docela dost jich je :frowning:

cgminer.exe mi nefunguje ani s -G, missing OpenCL, ten prepinac -G pri cgminer-nogpu.exe je jedno ci tam je, alebo nie. vysledok je vzdy rovnaky. nechce sa mi hladat problem, no chybova hlaska

STATUS=E,When=1370451306,Code=14,Msg=Invalid command,Description=cgminer 3.1.1|�

ma zatial naviedla sem

For API version 1.4 and later:

The STATUS section is:

STATUS=X,When=NNN,Code=N,Msg=string,Description=string|

STATUS=X Where X is one of:
W - Warning
I - Informational
S - Success
E - Error
F - Fatal (code bug)

When=NNN
Standard long time of request in seconds

Code=N
Each unique reply has a unigue Code (See api.c - #define MSG_NNNNNN)

Msg=string
Message matching the Code value N

Description=string
This defaults to the cgminer version but is the value of --api-description
if it was specified at runtime.

a to ma naviedlo sem

#define MSG_INVCMD 14

ale naozaj nemam cas to teraz riesit, tak som to zatial nechal tak.

a máš OpenCL nahrané? nejlépe knihovny z verze 2.6

jo, je tu v tom bordel, za mne to rozdel .)