FPGA: instalace, konfigurace, tuning výkonu

sakra… já myslel, že blbě flashnout, často znamená kopat hrobeček :slight_smile:
na co třeba dát pozora? …

Ale ne, ten cip ma v sobe jakysi firmware, pomoci ktereho ho pres jtag dostanes do programovaciho modu, programovaci software si z knihoven stahne jakysi soubor o cipu a pak do nej napere bitstream. Soucasne se bitstream nahrava do FLASH pameti (tipuju, ze iam vybral blbou pamet) a potom se z flash zase tim firmwarem po kazdem zapnuti natahuje do cipu.

musis vybrat spravnej okamzik, kdy uz ti prestavaj blikat ty idle … to znamena, ze zbytecne necekas na dalsi data, ale jeste nechavas dopocitavat cely nonce range, takze neprichazis o share tim, ze bys driv nacetl novy ukol

Nějak tak… no chybama se člověk učí, bylo mi divný, že se to tak divně chová.

Z puvodniho vlakna jsem oddelil veci tykajici se konfigurace a ladeni FPGA. Chtelo by to vsak rozdelit podle jednotlivych cipu/desek/vyrobcu.
Zacinejte proto prosim pripadne nova temata s konfiguraci konkretnich zarizeni - diky.

Tak to mu nerozumím 10 Lancelotů ve stejné konfiguraci a v jednom okně 40% HW, dvě zařízení v okně 3% HW.

ja zas nerozumim reci tveho kmene :smiley: :smiley: :smiley:
zkus popsat srozumitelneji, jak to mas zapojene, kolik mas oken, po kolika lancelotech, kde mas kolik hw chyb :slight_smile:

Všechno je stejný hromádky po 10. Z jedné hromádky dám dva do jednoho okna a úplně jiné hodnoty. Kde se dá stáhnout mcs původního firmware na githubu je jen bit.

na webu cardreaderfactory
z toho bitu se da snadno udelat mcs pres impact

v piatok objednavam 10 lancelotov. dúfam že sa mi to ešte zaplatí…kurz a Difficulty je dosť brutálne…:confused:

Dnes mi zhorel (original) ventilator na Lancelotovi. Lancelot bol nieco cez 3 hodiny!!! bez chladenia ked som si to vsimol. Svietila na nom cervena kontrolka HOT a doska bola horuca, typujem 80-110 stupnov, nedala sa ani udrzat v ruke. Cgminer vypisoval v celom okne HW chyby. V prvom momente som myslel ze je po nom.

Odstranil som ventilator(cely skruteny z tepla) chladice, prepastoval cipy, chladice vratil na miesto, vymenil ventilator (z nefunkcneho zdroja. Chcelo to trosku uprav ale podarilo sa) a vsetko funguje :slight_smile:

Ponaucenie: pouzivajte vlastne kvalitne ventilatory na lancelotoch, nie tie co sa k nim standardne dodavaju.

Otazky: Da sa nejako monitorovat teplota lancelotov? Pripadne automaticky odstavit (na urcity cas) pri urcitej teplote alebo pri zaznamenani napr 20hw error po sebe? Pripadne nastavit notifikaciu mailom? (asi nie, ale keby predsa…)

riadne si ho vytuňil :smiley: mohol si ho reklamovať, určite je ešte v záruke.ak bežal dlhšiu dobu bez chladiča niečo sa mohlo dosr. a prídeš na to až neskôr keď bude neskoro a už ti ho nevymenia.ale zas čakať na odoslanie a prijatie lancelota tiež stojí čas a zaroveň btc, ptreba si zhodnotiť pre a proti. ja by som asi postupoval podobne ako ty. :slight_smile:

Hezký, dnes budu dávat černý distanční podložky tak pak taky hodím foto.

@durkovicovic: Jak vidím tvý nouzový provedení chlazení, tak mi to připomíná, že bych si měl koupit pár distančních sloupků pod 9cm větrák, protože radši rovnou dám cca 120 - 200Kč za slušněj větrkáček než abych čekal, kdy se to původný chrastítko rozpadne :frowning:
Moje volba už osvědčená na prvním lancelotu je toto http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507N0BU0CJ1NEO a 2,5cm distančky, takže větrák nesedí přímo na pasivech.
Fotky a teploty dodám někdy ke konci týdne…

92 mm větřáky sedí přesně na ty dvě díry co jsou jinak prázdný já už to mám vyřešené nějak takhle

https://bitcoinforum.cz/forum/showthread.php?threadid=1034

mam dotaz, co je lepsie? 400Mh/s, U: 5,5 alebo 440 Mh/s, U 5,2?

Pokud se nepletu tak U 5,5. Protože to U by mělo znamenat počet řešení za minutu a to pouze ty použitelný.

U se ti meni podle accepted share. Takze pri stejnem vykonu muzes mit ruzna U pro vice zarizeni. Vsechno je to postaveno na pravdepodobnosti :wink:
V podstate si muzes udelat jednoduchy vypocet :

total = accepted + rejected + hw_err
hw_err_rate = hw-err / total

real_mhs_rate = mhs*(1 -hw_err_rate)

Dakujem za fantasticke vysvetlenie :slight_smile:

Potvrzuji špatnou zkušenost s origináními ventilátory na LanceLotu.
po 3 týdnech jeden a další po 5-ti. Je třeba se včas a dopředu připravit na výměnu.
Myslel jsem , že roztočený ventilátor se nemůže zastavit (setrvačnost), ale praxe je jiná = začal kmitat, brnčet a otáčky na nulu. Na LL svítila celý den červená LED (teplota), ale vydržel, jen hlásil HW errory. Po výměně ventilátoru OK.