FPGA: instalace, konfigurace, tuning výkonu

No tak jasný, tydle málý větráčky musí točit vysoko aby něco zvládly. Lepší je koupit 90mm a namontovat na připravený díry na kratších stranách Lancelota

možná tu budu za tupce ale dneska mi dorazili konecne lanceloti tak sem poprvi zapnul cgminera predtim sem jel na guiminer. No a nevim co znamenaji hodnoty A:

a R:. To R mam u jednoho 1+0 (1,1)

A: accepted shares
R: rejected shares
HW: hw errors

Ještě nevíte jestli je možný spustit lanceloty na tebletu s androidem? A jestli jo tak co k tomu potřebuju za programy? Cgminer je jen pro linux windows a Mac… Nebo tam pujde taky?

Pokud vim tak zatim neexistuje port zadnyho mineru pro Android… Leda ze byses do nej pustil sam :wink:

Tak jsem si trochu hral s icarus timingem… zkoušel někdo jet trvale na hodnotu 0,25 dostal jsem se na avg:4 Gh/s a běžel na to cca 30 min nemam tu teploměr abych zkusil kolik měl ale když jsem daval ruku zespod tak jsem ji na tom udržel bez problémů :slight_smile:

Jakej tam máš firmware? S 200MHz jsem zkoušel 1.8 a topilo to jak blbý.

EDIT: A jaký to mělo honoty HW chyb a odmítnutých řešení?

no během tý pulhodky sem měl hw jen 1

Nevim kde to zjistim ale podle toho manualu by to mělo mít speed grade -3, -3N or -2

Jasný, ale já mám na mysli jestli tam máš původní 200MHz firmware nebo jesi máš přeflashnutý na v42?

nene mam tam puvodni

jo, hezky cislo .)
ale falesny :slight_smile:

No jo Pucmelaku, to je fakt, 4Gh/s je hezký ale kolik ti cgminer ukazuje U (přijatý řešení za minutu)?

ano, to je to jediny spravny cislo, co by te melo zajimat :slight_smile:

@pucmelak:
kteréžto numero “U” je : ???
:slight_smile:

Tak dneska jsem to zkusil znovu a avg je sice cca 4gh/s ale U je okolo 350 Mh/s … no jo člověk se pořád učí sem si řikal že je to nějaký divný tady mi to ukazuje takovýhle [hausnumero] a na btcguild jen okolo 350 Mh/s na jednoho

Zdravím, mám problém s nastavením 1 lancelota. Ostatní mám na com 3 až 9 a jde to bez problému. Tento je na com10 a cgminer hlási chybu. Na jiném pc jde lancelot ok. Níže zasílám nastavení nevím zdali není potřeba když je to com 10 a více něco upravovat …

cgminer -G -o http://stratum.bitcoin.cz:3333 -u “netlink.2” -p “xxxx” -S com3 -S com4 -S com5 -S com6 -S com7 -S com8 -S com9 -S com10 --icarus-timing 1.7

Moc díky za info …

ano, máš tam chybu :slight_smile:

-S \.\COM10 !!!

všechny COM porty nad 9 musí být zapsány s těmi lomítky

celý řádek s příkazem tedy bude:
cgminer -G -o http://stratum.bitcoin.cz:3333 -u “netlink.2” -p “xxxx” -S com3 -S com4 -S com5 -S com6 -S com7 -S com8 -S com9 -S \.\COM10 --icarus-timing 1.7

Moc díky :slight_smile: Jde to …

Tak se mi podařilo udělat mcs z bifuryho bitsteamu, uvidíme co to bude dělat po flashnutí.

Držím palce, doufám, že to bude fachat ještě líp jak v42 :wink: