Jak nakoupit BTC za hotovost? (nemám/nemůžu mít bankovní účet)


#1

Zdravím místní,
scháním buď dobrou radu nebo někoho ochotného z Vás :slight_smile:

(Moc se v této oblasti neorientuji, tak promiňte za neznalost a případné chyby)

Chtěl bych synovi, který je blázen do IT dát jako narozeninový dárek papírovou Bitcoinovou peněženku s nějakým menším obnosem peněz. Nechal jsem se inspirovat a poradit si - Zřídil jsem peněženku, kterou jsem nechal zalaminátovat jako takovou dárkovou kartu. Jenže se mi vyskytl malý problém, se kterým potřebuji poradit. Peněženka má zatím nulový zůstatek a hledám způsob, jak jí “nabít” částkou zhruba dva až tři tisíce korun. Minulý týden jsem absolvovat poměrně dlouhou cestu do Bitcoinového bankomatu, kde na mne vyletěla hláška s minimálním vkladem pět tisíc korun, i když jsem se na internetu nic takového nedočetl. Trafiky GEKO, které vklad umožňují také akceptují minimální částku pět tisíc korun a to je moc, to nechci. Bankovní účet zřízený nemám z důvodu exekuce a nikoho blízko kolem sebe s bankovním účtem také ne.
Bohužel to mám do města poměrně z ruky a jediné kam se bez problému dostanu ihned je Česká pošta. Má otázka tedy zní:

Je možné prostřednictvím České pošty [Zasláním peněz poštovní poukázkou na nějaký účet nebo nějak jinak] dobít Bitcoinovou peněženku částkou dva až tři tisíce korun?

Případně zda-li by se při nejhorším našel někdo ochotný a poctivý, kdo by “prodal” Bitcoin za dva tisíce korun s tím, že bych hradil předem na bankovní účet (z pošty, poukázkou) nebo osobně (Bochov, Západní Čechy), na kurzu mi nějak extra nezáleží, transakční poplatky samozřejmně uhradím.

Radu uvítám spíše na email dav.zahradnicek@seznam.cz

Předem děkuji David


#2

Nejlevnější je to přes směnárny Kraken nebo Bitstamp pokud EU platba ve vaši bance není veliká.
Možnosti za CZK taky jsou, ale s horším kurzem.


#3

Vzhledem k tomu, že @d.zahradnicek psal, že nemá bankovní účet kvůli exekutorům, pak se možnosti zužují na hotovost.

To znamená buď bankomat anebo najít někoho na přímo a s ním se sejít. U obojího chápu minimální množství. Divil bych se, kdyby se někdo chtěl sejít kvůli bitcoinům za 2-3000 Kč (protože zisk je tam opravdu jen stovka dvě a čas ani riziko za to nestojí).

Možná se vám ozve někdo tady z fóra anebo můžete zkusit https://localbitcoins.com/ Ale moc bych si od toho nesliboval.

Nejsnazší bude asi automat v Paralelní polis, tam bude sice nepříznivý kurz ale určitě tam nebude minimální objem 5000 Kč.

Ještě mne napadá trochu krkolomnější možnost nákupu přes předplacenou debetní kartu (dobít lze v trafice, následný nákup pak třeba na www.bitstamp.net).

Vámi navrhovaná poštovní poukázka je asi ten nejhorší způsob, protože nikdo neví co za ten týden, než to pošta vyřídí udělá kurz, takže ten v podstatě není možné dopředu dohodnout. V ideálním případě by vám měl prodávající dát vědět, až mu peníze dorazí, dohodnout s vámi kurz, se kterým souhlasíte anebo pak poslat peníze zpět (asi složenkou na adresu).

Hotovost také můžete (za poplatek od 40 do 100 Kč) prodávajícímu složit na přepážce v jeho bance.


#4

Mockrát děkuji za rady a nápady. Osobní setkání s někým by bylo to nejlepší možné řešení, ale pravdou je, že kvůli dobrému slovu to nikdo dělat ochotně nebude. Prahu mám zhruba 100km daleko, tak Paralelní nepřipadá moc v úvahu. Ty převody peněz jsou díky dnešní důvěře také asi nesmysl, jen jsem hledal nějaké východisko. Na kurzu mi ani tak nezáleží, je to spíše takový symbolický dárek, jde mi jen o to, nezaplatit někam tři tisíce a na peněžence mít stovku…
Cením nápadu s předplacenou kartou, určitě se zde v trafikách poptám. Děkuji


#5

No, já bych k tomu napsal ještě něco.
Já osobně si myslím, že by ses měl vysrat na bitcoiny a dárky pro syna a zaplatit tu exekuci.
A proč reaguju tak ostře? Protože jsem na druhé straně barikády a jsem alergickej na vocasy, který se veřitele snažej vomrdat.


#6

V době kdy i děcka v pasťáku mají několika tisícové exekuce kvůli pár jízdám bez lístku nevidím důvod bez dalších informací takhle řešit něčí exekuci.
Tak šílené zákony jak u nás rozhodně nejsou i v ostatních státech kolem nás.

Bez bankovního účtu to jde řešit, že se použije bankovní účet od někoho jiného ne?


#7

No nevím. Když jsem neměl za studií na lístek, tak jsem šel pěšky. Asi to mám v hlavě nastavený jinak.

Zákony sice šílené možná jsou, ale vždycky je na začátku něco jiného, než šílený zákon, a to buď blbost a nebo nezodpovědnost a nebo obojí. Bez toho se ten šílený zákon uplatnit nedá.

Sorry, ale nedojmeš mě. A fakt by mě zajímalo, jak bys mluvil v okamžiku, kdyby někdo dlužil tobě. Možná bys ho omlouval šílenými zákony a možná bys mu klidně odpustil třeba půl mega … vždyť on za to nemůže, to šílené zákony …

Každopádně tady v tomto případu se zjevně o žádný děcko z děcáku či pasťáku nejedná.


#8

Pořád to ještě neznamená, že když se někdo zeptá jak koupit Bitcoiny za Cash za 2000kč, tak ho začneš poučovat ať platí exekuci a na Bitcoiny se vykašle. Bych si tipl, že to už asi od pár lidí před tebou slyšel.


#9

Neznáme souvislosti. Též bych nikoho takto paušálně neodsuzoval. Nemusí jít o krácení věřitele. Třeba to má z nezabavitelného životního minima…