Jak nakoupit BTC za hotovost? (nemám/nemůžu mít bankovní účet)

Zdravím místní,
scháním buď dobrou radu nebo někoho ochotného z Vás :slight_smile:

(Moc se v této oblasti neorientuji, tak promiňte za neznalost a případné chyby)

Chtěl bych synovi, který je blázen do IT dát jako narozeninový dárek papírovou Bitcoinovou peněženku s nějakým menším obnosem peněz. Nechal jsem se inspirovat a poradit si - Zřídil jsem peněženku, kterou jsem nechal zalaminátovat jako takovou dárkovou kartu. Jenže se mi vyskytl malý problém, se kterým potřebuji poradit. Peněženka má zatím nulový zůstatek a hledám způsob, jak jí “nabít” částkou zhruba dva až tři tisíce korun. Minulý týden jsem absolvovat poměrně dlouhou cestu do Bitcoinového bankomatu, kde na mne vyletěla hláška s minimálním vkladem pět tisíc korun, i když jsem se na internetu nic takového nedočetl. Trafiky GEKO, které vklad umožňují také akceptují minimální částku pět tisíc korun a to je moc, to nechci. Bankovní účet zřízený nemám z důvodu exekuce a nikoho blízko kolem sebe s bankovním účtem také ne.
Bohužel to mám do města poměrně z ruky a jediné kam se bez problému dostanu ihned je Česká pošta. Má otázka tedy zní:

Je možné prostřednictvím České pošty [Zasláním peněz poštovní poukázkou na nějaký účet nebo nějak jinak] dobít Bitcoinovou peněženku částkou dva až tři tisíce korun?

Případně zda-li by se při nejhorším našel někdo ochotný a poctivý, kdo by “prodal” Bitcoin za dva tisíce korun s tím, že bych hradil předem na bankovní účet (z pošty, poukázkou) nebo osobně (Bochov, Západní Čechy), na kurzu mi nějak extra nezáleží, transakční poplatky samozřejmně uhradím.

Radu uvítám spíše na email dav.zahradnicek@seznam.cz

Předem děkuji David

Nejlevnější je to přes směnárny Kraken nebo Bitstamp pokud EU platba ve vaši bance není veliká.
Možnosti za CZK taky jsou, ale s horším kurzem.

Vzhledem k tomu, že @d.zahradnicek psal, že nemá bankovní účet kvůli exekutorům, pak se možnosti zužují na hotovost.

To znamená buď bankomat anebo najít někoho na přímo a s ním se sejít. U obojího chápu minimální množství. Divil bych se, kdyby se někdo chtěl sejít kvůli bitcoinům za 2-3000 Kč (protože zisk je tam opravdu jen stovka dvě a čas ani riziko za to nestojí).

Možná se vám ozve někdo tady z fóra anebo můžete zkusit https://localbitcoins.com/ Ale moc bych si od toho nesliboval.

Nejsnazší bude asi automat v Paralelní polis, tam bude sice nepříznivý kurz ale určitě tam nebude minimální objem 5000 Kč.

Ještě mne napadá trochu krkolomnější možnost nákupu přes předplacenou debetní kartu (dobít lze v trafice, následný nákup pak třeba na www.bitstamp.net).

Vámi navrhovaná poštovní poukázka je asi ten nejhorší způsob, protože nikdo neví co za ten týden, než to pošta vyřídí udělá kurz, takže ten v podstatě není možné dopředu dohodnout. V ideálním případě by vám měl prodávající dát vědět, až mu peníze dorazí, dohodnout s vámi kurz, se kterým souhlasíte anebo pak poslat peníze zpět (asi složenkou na adresu).

Hotovost také můžete (za poplatek od 40 do 100 Kč) prodávajícímu složit na přepážce v jeho bance.

Mockrát děkuji za rady a nápady. Osobní setkání s někým by bylo to nejlepší možné řešení, ale pravdou je, že kvůli dobrému slovu to nikdo dělat ochotně nebude. Prahu mám zhruba 100km daleko, tak Paralelní nepřipadá moc v úvahu. Ty převody peněz jsou díky dnešní důvěře také asi nesmysl, jen jsem hledal nějaké východisko. Na kurzu mi ani tak nezáleží, je to spíše takový symbolický dárek, jde mi jen o to, nezaplatit někam tři tisíce a na peněžence mít stovku…
Cením nápadu s předplacenou kartou, určitě se zde v trafikách poptám. Děkuji

No, já bych k tomu napsal ještě něco.
Já osobně si myslím, že by ses měl vysrat na bitcoiny a dárky pro syna a zaplatit tu exekuci.
A proč reaguju tak ostře? Protože jsem na druhé straně barikády a jsem alergickej na vocasy, který se veřitele snažej vomrdat.

V době kdy i děcka v pasťáku mají několika tisícové exekuce kvůli pár jízdám bez lístku nevidím důvod bez dalších informací takhle řešit něčí exekuci.
Tak šílené zákony jak u nás rozhodně nejsou i v ostatních státech kolem nás.

Bez bankovního účtu to jde řešit, že se použije bankovní účet od někoho jiného ne?

No nevím. Když jsem neměl za studií na lístek, tak jsem šel pěšky. Asi to mám v hlavě nastavený jinak.

Zákony sice šílené možná jsou, ale vždycky je na začátku něco jiného, než šílený zákon, a to buď blbost a nebo nezodpovědnost a nebo obojí. Bez toho se ten šílený zákon uplatnit nedá.

Sorry, ale nedojmeš mě. A fakt by mě zajímalo, jak bys mluvil v okamžiku, kdyby někdo dlužil tobě. Možná bys ho omlouval šílenými zákony a možná bys mu klidně odpustil třeba půl mega … vždyť on za to nemůže, to šílené zákony …

Každopádně tady v tomto případu se zjevně o žádný děcko z děcáku či pasťáku nejedná.

Pořád to ještě neznamená, že když se někdo zeptá jak koupit Bitcoiny za Cash za 2000kč, tak ho začneš poučovat ať platí exekuci a na Bitcoiny se vykašle. Bych si tipl, že to už asi od pár lidí před tebou slyšel.

Neznáme souvislosti. Též bych nikoho takto paušálně neodsuzoval. Nemusí jít o krácení věřitele. Třeba to má z nezabavitelného životního minima…