Konec bitcash.cz poolu

ťažím aj na inom servery a tam mi všetko ide bez problémov tip top

chcel som skúsiť aj cez tento server bitcash.cz, avšak sa mi zdá že sú tu problémy … občas sa mi podarí pripojiť a ťaží, avšak v štatistikách online neukazovalo presnú rýchlosť ťaženia

a taktiež program sa neustále nemohol pripojiť na server
stovky logov typu: “Problems communicating with bitcoin RPC”

a to som u skúšal na dvoch PC

môžem si s tým niekto pomôcť ? čo robím zle ? alebo ako to funguje vám ??

pretože aj celá stránka bitcash.cz sa mi zdá že ide pomaly … dosť pomaly

[admin edit]
Bitcash jako mining pool konci - viz níže.

Bohuzel je to tak, web se nacita pomalu protoze virtual nezvlada zatez … Jde predevsim o implementaci bitcoind a sekce s penezenkou.

Snazime se to vyresit a v dohledne dobe vyupgradujeme.

čiže ak to vylepšíte, tak sa aj zlepší ťaženie nie ? keďže v aktualnom stave sa mi tu neoplatí ťažiť

Budoucnost poolu je nejista, jelikoz tu nemame zadne tezare s ASICy. A lide s GPU tezi nyni Litecoin misto Bitcoin.

A přeměnit místní pool z BTC na LTC by nešlo?

Urcite slo, software ktery jsme vyvinuli aby obsluhoval BTC pool by sel upravit na LTC pool.
Ale jsou tu jine faktory po dvouletych zkusenostech s BTC poolem, diky kterym nechci vstoupit do stejne reky znovu:

• velka konkurence, nakonec zbyde jen 5-6 nejvetsich poolu, ostatni jen prezivaji nebo zaniknou
  • velka zatez serveru (demon konzumuje znacne cas CPU, blockchain je nutne drzet v pameti a ten narusta geometrickou radou); na zacatku projektu jsme meli volny virtual, nyni mame velmi pretizeny stroj
  • velke naklady - sprava serveru stoji neuveritelne mnozstvi casu, neustale jsou nutne upgrady (demon je stale ve vyvoji) a technicka podpora uzivatelu musi byt na urovni, odepisujeme hardware, platime hosting
  • nulove prijmy (poplatky ktere jsme si ponechavali na provoz poolu byly z bitcoinu cca 500 czk za cele dva roky existence naseho Bitcoin poolu)
  • cilovou skupinou byli pouze cesi, coz se ukazalo jako nevyhoda; obecne tu je nizky zajem o kryptomeny (tento faktor je klicovy, za posledni dva roky jsme cekali mnohem vetsi rozvoj, praxe ukazala ze to bylo naopak a vytezili jsme jen cca 50 bloku z toho par invalidnich)
  • castecne jsme z toho kolotoce unaveni a dosel nam entuziazmus, ktery na zacatku vse pohanel

Proto Bitcash jako mining pool konci, podporovat budeme nadale jen forum, smenarnu a penezenku a pokusime se soustredit na rozvoj techto sluzeb. Citime ze o tyto sluzby narozdil od poolu zajem je.

Pokud se tedy uvolní server uvažujete o přidání peněženky pro Litecoin?

Zdravím,
dnes jsem se dočetl o konci mining poolu bitcash.cz.
Je to určitě škoda, ale vzhledem k problémům (pool not responding) jsem to dalo se řici očekával.
Jen jsem se chtěl doptat - nevyplacené bitcoiny budou vypláceny a nebo ne? Ono, mně to je celkem i jedno (měl jsem 0,05bitcoinu), ale věřím, že jsou mezi námi takoví, kteří měli na účtu zde mnohem více.

Pokud jsou zde lidi, co mají zájem pokračovat v těžení, tak jsem na btcguild založil tým (Czech Republic), tak se přidejte :wink:

Na https://bitcoinforum.cz/forum/announcement.php?forumid=17 carlos píše “…podporovat budeme nadale jen forum, smenarnu a penezenku…” takže bych neměl obavy. BTW pokud to carlosi čteš, zkonfiskuj mi zůstatek v peněžence, těch pár haléřů co tam mám mě akorát štve :slight_smile:

No já bych se zase o svůj podíl přihlásil. Těžím necelý měsíc a mám tam okolo 0.35 BTC. Asi by mě mrzela ta propálená elektrika…

0.35 BTC není pakatel, ale jak píšu v minulém postu - peněženka nekončí, žádnou paniku, bitcash není Kypr…evidentně jsem to blbě napsal, já mám v peněžence opravdu pár haléřů, nezaplatí mi ani poplatky za převod, proto jsem požádal o zabavení.

Já to ale v peněžence neměl. Měl jsem to v právě těženém poolu. Prosím carlose aby napsal jak to bude. Díky.

Dokud se nenajde blok, je to pouze odhad odměny (podíl na bloku dle výkonu tvého minéra) kterou obdržíš AŽ při nalezení toho daného bloku.

Jak dlouho nepůjde peněženka? nebo je chybka u mně?

Jo to vím, ale už nevím zda byl blok nalezen, nebo ne.

Já jsem si sice těžení stihl jenom vyzkoušet, můj zustatek nebyl ani na limit výplaty, ale potvrzený byl. Když je konec, očekávám že se s námi správci poolu vypořádají. Že jo? :slight_smile:

Vsechna pravidla jak byla zustavaji a nic se nezmenilo. Vyplacime jen vytezene (nalezene) bloky a nadlimitni vyplaty. Nevidim duvod proc to menit, tak byla nastavena pravidla a skripty. Vse transparentne a s tim srozumeni do toho vsichni sli.

Mas registraci brezen 2013, v breznu ani dubnu jsme zadny blok nevytezili, takze bohuzel si to pletes.

To ze pool nemel dostatecny vykon k nalezeni bloku nas samozrejme mrzi, ale nic s tim nenadelame. Jak jsem psal duvod k ukonceni bylo to, ze jsme se skrinakem tezili ke vcerejsku dohromady temer 80% okamziteho vykonu poolu (cca 1Ghash/sec). A v tom momentu to pro kohokoliv ztraci smysl.

Stale neni dokoncen upgrade serveru, mejte prosim trpelivost.

Kam se přesunout a kde těžit?
Výborný návod shrnul Hawk v tomto přehledu poolů a jejich poplatků