Konec bitcash.cz poolu


#1

ťažím aj na inom servery a tam mi všetko ide bez problémov tip top

chcel som skúsiť aj cez tento server bitcash.cz, avšak sa mi zdá že sú tu problémy … občas sa mi podarí pripojiť a ťaží, avšak v štatistikách online neukazovalo presnú rýchlosť ťaženia

a taktiež program sa neustále nemohol pripojiť na server
stovky logov typu: “Problems communicating with bitcoin RPC”

a to som u skúšal na dvoch PC

môžem si s tým niekto pomôcť ? čo robím zle ? alebo ako to funguje vám ??

pretože aj celá stránka bitcash.cz sa mi zdá že ide pomaly … dosť pomaly

[admin edit]
Bitcash jako mining pool konci - viz níže.


#2

Bohuzel je to tak, web se nacita pomalu protoze virtual nezvlada zatez … Jde predevsim o implementaci bitcoind a sekce s penezenkou.

Snazime se to vyresit a v dohledne dobe vyupgradujeme.


#3

čiže ak to vylepšíte, tak sa aj zlepší ťaženie nie ? keďže v aktualnom stave sa mi tu neoplatí ťažiť


#4

Budoucnost poolu je nejista, jelikoz tu nemame zadne tezare s ASICy. A lide s GPU tezi nyni Litecoin misto Bitcoin.


#5

A přeměnit místní pool z BTC na LTC by nešlo?


#6

Urcite slo, software ktery jsme vyvinuli aby obsluhoval BTC pool by sel upravit na LTC pool.
Ale jsou tu jine faktory po dvouletych zkusenostech s BTC poolem, diky kterym nechci vstoupit do stejne reky znovu:

  • velka konkurence, nakonec zbyde jen 5-6 nejvetsich poolu, ostatni jen prezivaji nebo zaniknou
  • velka zatez serveru (demon konzumuje znacne cas CPU, blockchain je nutne drzet v pameti a ten narusta geometrickou radou); na zacatku projektu jsme meli volny virtual, nyni mame velmi pretizeny stroj
  • velke naklady - sprava serveru stoji neuveritelne mnozstvi casu, neustale jsou nutne upgrady (demon je stale ve vyvoji) a technicka podpora uzivatelu musi byt na urovni, odepisujeme hardware, platime hosting
  • nulove prijmy (poplatky ktere jsme si ponechavali na provoz poolu byly z bitcoinu cca 500 czk za cele dva roky existence naseho Bitcoin poolu)
  • cilovou skupinou byli pouze cesi, coz se ukazalo jako nevyhoda; obecne tu je nizky zajem o kryptomeny (tento faktor je klicovy, za posledni dva roky jsme cekali mnohem vetsi rozvoj, praxe ukazala ze to bylo naopak a vytezili jsme jen cca 50 bloku z toho par invalidnich)
  • castecne jsme z toho kolotoce unaveni a dosel nam entuziazmus, ktery na zacatku vse pohanel

Proto Bitcash jako mining pool konci, podporovat budeme nadale jen forum, smenarnu a penezenku a pokusime se soustredit na rozvoj techto sluzeb. Citime ze o tyto sluzby narozdil od poolu zajem je.


#7

Pokud se tedy uvolní server uvažujete o přidání peněženky pro Litecoin?


#8

Zdravím,
dnes jsem se dočetl o konci mining poolu bitcash.cz.
Je to určitě škoda, ale vzhledem k problémům (pool not responding) jsem to dalo se řici očekával.
Jen jsem se chtěl doptat - nevyplacené bitcoiny budou vypláceny a nebo ne? Ono, mně to je celkem i jedno (měl jsem 0,05bitcoinu), ale věřím, že jsou mezi námi takoví, kteří měli na účtu zde mnohem více.

Pokud jsou zde lidi, co mají zájem pokračovat v těžení, tak jsem na btcguild založil tým (Czech Republic), tak se přidejte :wink:


#9

Na https://bitcoinforum.cz/forum/announcement.php?forumid=17 carlos píše “…podporovat budeme nadale jen forum, smenarnu a penezenku…” takže bych neměl obavy. BTW pokud to carlosi čteš, zkonfiskuj mi zůstatek v peněžence, těch pár haléřů co tam mám mě akorát štve :slight_smile:


#10

No já bych se zase o svůj podíl přihlásil. Těžím necelý měsíc a mám tam okolo 0.35 BTC. Asi by mě mrzela ta propálená elektrika…


#11

0.35 BTC není pakatel, ale jak píšu v minulém postu - peněženka nekončí, žádnou paniku, bitcash není Kypr…evidentně jsem to blbě napsal, já mám v peněžence opravdu pár haléřů, nezaplatí mi ani poplatky za převod, proto jsem požádal o zabavení.


#12

Já to ale v peněžence neměl. Měl jsem to v právě těženém poolu. Prosím carlose aby napsal jak to bude. Díky.


#13

Dokud se nenajde blok, je to pouze odhad odměny (podíl na bloku dle výkonu tvého minéra) kterou obdržíš AŽ při nalezení toho daného bloku.


#14

Jak dlouho nepůjde peněženka? nebo je chybka u mně?


#15

Jo to vím, ale už nevím zda byl blok nalezen, nebo ne.


#16

Já jsem si sice těžení stihl jenom vyzkoušet, můj zustatek nebyl ani na limit výplaty, ale potvrzený byl. Když je konec, očekávám že se s námi správci poolu vypořádají. Že jo? :slight_smile:


#17

Vsechna pravidla jak byla zustavaji a nic se nezmenilo. Vyplacime jen vytezene (nalezene) bloky a nadlimitni vyplaty. Nevidim duvod proc to menit, tak byla nastavena pravidla a skripty. Vse transparentne a s tim srozumeni do toho vsichni sli.


#18

Mas registraci brezen 2013, v breznu ani dubnu jsme zadny blok nevytezili, takze bohuzel si to pletes.

To ze pool nemel dostatecny vykon k nalezeni bloku nas samozrejme mrzi, ale nic s tim nenadelame. Jak jsem psal duvod k ukonceni bylo to, ze jsme se skrinakem tezili ke vcerejsku dohromady temer 80% okamziteho vykonu poolu (cca 1Ghash/sec). A v tom momentu to pro kohokoliv ztraci smysl.


#19

Stale neni dokoncen upgrade serveru, mejte prosim trpelivost.


#20

Kam se přesunout a kde těžit?
Výborný návod shrnul Hawk v tomto přehledu poolů a jejich poplatků