Kryptomena NXT

V těchto dnech vychází Nxt, který má výhodu v tom, že těžba neprobíhá pomocí CPU či grafických karet, ale přímou úměrou - kdo má více Nxt, získá více Nxt z transakčních poplatků. Je to už coin druhé generace, tady ani tak o těžbu nejde, jako spíše o bleskové převody, podpora barevných měn… a Kdyžtak:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=345619.0;topicseen
nebo česky:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=33050.msg3820414#msg3820414

:clown_face:

Tenhle scamcoin je pěkně mastný, na to, že jde o teplou vodu v alfa verzi s pochybnou pověstí a budoucností, tak market cap je 700M v českých. Hnus, velebnosti.

naopak, Nxt je nejinovativnější kryptoměnou se zlatou budoucností.

Hezké předpovědi, mimochodem :smiley:

[quote]

[/QUOTE]

NXT je urcite super co do featur… (teda az na to ze je psana v jave)… Mnoho revolucnich myslenek…

Ovsem co se tyce Proof-of-Stake, musim souhlasit s hvezdousmrti, distribuce “drzitelum” zcela zbytecne podkopava jinak dobrou myslenku…

V tomhle mi prave prijde fer Burst, ktery na NXT stavi, ale je to ciste Proof-of-Capacity…

Brytro, mladezi! Tak jak to vidite po roce? Co vsechny ty supernety a tak?

Tak to je asi jasné, po roce po dvou stále to samé, zajímavé (aspoň co do tržního ocenění a obecně takového toho rachotu okolo) jsou dycky jen ty nejnovější hype-coiny a bitcoin :slight_smile: NXT balancuje 10M marketcapu, což bych ohodnotil jako hranici mezi “jsem vůl když to koupím” (10M+) a “je tu už jakás takás šance na neprodělek a smysl investice” (10M-).

Nicméně z hlediska promotion a halo okolo ethereum NXT válcuje, čekal bych spíš pokles NXT a spol.

A taky jsem si všiml, že se vytvořil takový komunitní systém. Každý ten projekt má nějak velkou komunitu, co jej udržuje v chodu a incestním obchodováním jakž takž udržuje tržní hodnotu. Je to jako se vším v online světě. Jsou to takový malý hvězdokupy ve vesmíru. Některé jsou malinkaté, některé větší a některé projekty jsou jako velká galaxie. A všechny stárnou až jim časem začne docházet energie a prakticky zaniknou. Některé dřív, některé později. Tak jako vesmír.
No ale už z něj aspoň takřka zmizely černé díry v podobě totálních scamů a komety co zazářily a hned zhasly.

Myslis? Prave ze mi prijde, ze je kolem NXT docela hodne zivo - spousta vznikajicich projektu, komunita aktivni, spousta novych featur v penezence… V tech ohledech, ktere pises, se mi spise zda, ze bitcoin je ten, kteremu dochazi dech :). A to nejen proto, ze je cim dal tim vice zaplavovan BFU zebrajicimi o donation a dotazy, kde levne koupit a do ceho investovat.

Dobre ty )) . Jak se rika jablko nepada daleko od stromu tak u tebe daleko od nicku hehe ))

To, že komunita je či není aktivní, to se ale naprosto nevylučuje. Problém je ten, že existuje stovky komunit a všechny vyvíjejí kolo odznovu. Všude jde o implementaci blockchainu 100x jinak a snahu s tím prorazit. Problém je, že prorazit lze s novým objevem, ne s tím, že budu vyvíjet kolo 100x odznovu. Implementace starého objevu, tj. že na základě kola budu vyvíjet tramvaj, je hezká (tj. mám blockchain a postavím na tom nějaký vynález, co na něm poběží), ovšem je potřeba si uvědomit, jak uvažuje potenciální poptávka po takovém vynálezu. Pokud nějaký potenciální spotřebitel, např. banka, bude chtít implementovat blockchain, a zalíbí se jí dejme tomu třeba shitcoin č. 3 a 4 v coinmarketcapu jako nejvíc sofistikovaný, co udělá? Myslíte, že bude poptávat shitcoin? Nikoliv, bude poptávat toho, kdo jej vynalezl, a využít pro své služby. Tj. ne sto bagholderů, ale těch pár, co něco umí. Teď pomineme, že výsledkem bude internetbanking aka shitcoin proof of jewish bank.

Jasne, to nepopiram, naopak s tou myslenkou souhlasim! Ale pokud si jej dana banka vybrala, bylo to z nejakeho duvodu - je tam nejaka killer feature. A i kdyz hlavni dev odejde, tak potom zalezi prave na te komunite, jak je silna a motivovana, aby pokracovala dal ve vyvoji (v nejhorsim pripade bez nej). A troufam si tvrdit, ze fakt, ze prave jejich core dev byl vybran onou bankou muze byt pro tuto komunitu poradna vzpruha a ona motivace - delame na necem lepsim, nez ostatni, ma to smysl!

Da se teda asi rict, ze existuji dva druhy vyvojaru coinu:

1. dela to proto, ze chce ojebat ovecky - at uz premined mincema, nebo dale v prubehu vyvoje uzivani - DELA TO PRO PENIZE
  2. dela to proto, ze chce postavit karieru a dany coin stavi jako demonstraci svych dovednosti - DELA TO PRO PENIZE

paradoxne cela *coin komunita se snazi tvarit, ze existuje persona jedina - a sice ta treti
3) dela to, protoze je technicky nadsenec, hracickar, guru a nerd - DELA TO PRO BLAHO LIDSTVA

coz je imo ten nejkardinalnejsi bullshit, jakej jsem kdy slysel a dost mi to pripomina prelom sedesatych a sedmdesatych let a komunitu hippies, kteri potom skoncili v tech nenavidenych korporatech a ve stejnych domcich na predmesti, proti kterym brojili :slight_smile:

No a potom se teda da rict i to, ze zname podobu Satoshi Nakamota:

Z ceho tak soudis, mne prijde ze NXT nejak vysumelo do ztracena.
Zadne zivo nevidim, spis mrtvo. Mozna to byl zajimavy projekt, ale nejvetsi slabinou bylo ze mel malo uzivatelu.

Ty taky nejak postupne upadaji.

Sleduju forum a slack a porad se neco resi ;). Stejne tak sleduju bitcointalk a prijde mi, ze bitcoin je ten, ktery je mnohem mene aktivni - jedine, co se tam resi, tak je scam, scam, scam.

nejaký update o NXT? cital som že chcu forknut a prejst na blockchain, vie to niekto potvrdit…bude to podobne ako s Bitcoin XT?

Spise se jedna o projekt jedne z vetsich ryb (coinomat), nez fork blockchainu jako v pripade bitcoin xt. Vice zde