Lightning Network

lightning

#1

Dobry den,

Zaujimalo by ma, ake ma nevyhody Lightning Network.
Neohrozi to decentralizovany charakter Bitcoinu?
Dik za vase nazory…


#2

Dle mě ohrozí, a to dost.
Příznivci Lightnigu ti zase pro změnu řeknou že to není až tak úplně pravda, že se jedná jen o takové “miniohroženíčko”, které vlastně není hrozbou, protože pokud bude někdo mít tak velkou moc vládnout nad decentralizovanou sítí, tak ji přeci nevyužije pro špatnou věc, že ano. A navíc je to vykompenzováno ultrarychlými transakcemi, :slight_smile: tak co byste ještě chtěli. :frowning:

To ses teda zeptal na dobré téma.
Lets flame begin!


#3

No este to bude zaujimave. Mnohi sa spoliehame na LN ako na riesenie, no takisto sa obavam ze sa to zvrhne na velke centralne huby, ktore budu mat otvorene kanaly s kadekym a teda budu poskytovat sluzby za nizsie poplatky. Locknute Bitcoiny v LN kanaly sa budu ‘predavat’ a kupovat tak ako predavaju a kupuju banky dlhy a pohladavky.

Asi je skoro na presnu predpoved, ale zarazilo ma, ze o rizikach sa vobec nehovori, ako keby neexistovali. Preto som sa opytal a hladam dalej.


#4

Podle některých analytiků pomůže Lightning růstu ceny…

“There is no reason why we couldn’t see bitcoin pushing $50,000 by December.”

The technology advancements Glucksmann referenced include bitcoin’s so-called Lightning Network, which would boost the very slow transaction speeds using the cryptocurrency. Zdroj: https://www.cnbc.com/2018/02/07/bitcoin-price-could-hit-50000-this-year-experts-say.html

Je fakt, že řešení problému s nízkou kapacitou transakcí potřebujeme jako sůl.

Sleduje někdo vývoj ohledně Lightning Network?


#5

https://lightning.network/