Litecoin (LTC) - spekulace

Tezko rict jak to bude vypadat po zacatku obchodovani, ale urcite cekam vyrazny posun po oznameni konkretniho data zacatku obchodovani.
Stejne tak jako LTC letelo dolu po oznameni, ze ho gox opet odklada…

Jak byl BTC na 80 USD tak jsem chtěl vyměnit LTC za BTC ale myslel jsem si že BTC je nějak svázáno s LTC tak jsem to neudělal.
Má někdo nějaké vysvětlení proč jde celkem dlouhodobě BTC nahoru, a LTC dolů ?

Co se týče BTC,ta se řídí úplně jinými zákony ekonomiky než třeba LTC… BTC pomalu vstupuje do nové fáze uživání v mezinárodních vodách,a to pozitivně… Indicie posledních týdnů jsou toho důkazem… :slight_smile: LTC je pro mně osobně nic neříkající měna!

Bublina v tom hraje také určitou roli,ale zatím ne tak výraznou jako v dubnu 2013 i když… :slight_smile:

LTC je na 6-měsíčním minimu…

http://www.ltc-charts.com/period-charts.php?period=ytd&resolution=day&pair=ltc-usd&market=btc-e

Zdá se, že nekopíruje průběh BTC, takže možná nastává soumrak alt-coinů…

Pravděpodobně nepřinášejí dostatečnou přidanou hodnotu…

I když spekulacím na ně se stále daří, viz objemy www.mcxnow.com

Co si o tom myslíte?

No momentání vyvíjení mě opravdu netěší…
Mám sto chutí všechny LTC prodat, nebo je vyměnit za BTC, ale jelikož sem do těžení šel s tím, že se mě investice nemusí nikdy vrátití, neudělám to a budu doufat že časem se LTC nastartuje. Nicméné klesající tendence je opravdu divná, když si vezmu o kolik BTC zase vystřelil…

ještě včera jsem přemýšlel o směně LTC za BTC .Dnes už je asi pozdě : LTC/USD1.670009

Myslím, že dokud si za LTC nekoupíme reálnou věc či službu bude dál klesat. Ostatně BTC strmě stoupne pokaždé když se objeví nějaká zpráva o další společnosti u které můžete zaplatit BTC.

tak ono pár služeb je, ale moc jich není :frowning: Nezbejvá než doufat, že se časem implementuje i LTC. Ale souhlasím. Momentálně má LTC tak maximálně význam pro A) doufání v lepší zítřky B) btc-e …

Myslite, ze obchodovanim s LTC na GOX by sel jeho kurz nahoru a nebo dolu? Ja bych rekl, ze nahoru, ale v tom chatovacim okne na BTC-E jsem zahlidnul i nazor, ze by to vedlo k hromadnemu vyprodeji LTC a tim padem i k poklesu LTC kurzu.

já jsem přesvědčen že z dlouhodobého hlediska nahoru…

Dolu imho tezko, tim ze by byl na Mt.gox by se dostal k radove vetsimu poctu potencialnich kupcu… A na to take sazeji spekulace na rust LTC…

Myslíte že nyní ti velcí (Mt.gox) LTCve velkém nakupují ?
Dá se to nějak ,nevím jak to napsat, nějak, zjistit, vysledovat ( volume)?

Kdyby nakupovali tak by kurz sel nahoru ne? Na BTC-E to zatim dlouhodobe klesa.

Mna vyvoj LTC celkom tesi (aj ked sedim na 1000+LTC).
Ak sa mu podari zlomit hranicu 0.01 tak zacnem kupovat.
Verim ze v dohladnej dobe ho pridaju na gox a coinbase co jeho cenu exploduje niekde k hranici 0.08 - 0.12 za BTC kde zase predam… Z dlhodobeho hladiska sa dostane k 0.2 ale to uz je hudba dlhsej buducnosti…

A z ceho vychazej Tvoje odhady, ze se dostane k hranici 0.2? A kolik let to podle Tebe je ta “vzdalena hudba budoucnosti”?

Myslite, ze kdyz se zacne na GOX obchodovat s LTC, ze castecne opadne zajem o BTC?

0.2 ani nahodou… 0.25 btc je cislo vychazejici z objemu vydanych minci (21M BTC vs 84M LTC)… to by ale znamenalo ze by musel byt akceptovan ve 100% shopu kde je akceptovan bitcoin a to je imho utopie…

tak co víme jak se to vyvine. Je to tak trochu loterie…

Ak by sme vychadzali z akceptacie, na hranicu 0.2 staci, aby bol akceptovany v 80%… a ci je to utopia??? hmmm mozno, ale vacsia ako keby niekto 9.4.2012 povedal, ze do roka BTC prekona hranicu $200?

Dalsi fakt je, ze vacsina BTC sa nekupuje na realne obchody, ale skor na spekulacie, co kratkodobo moze vyhnat cenu za LTC nad 0.2.

A zaujem o BTC prichodom LTC na gox urcite neopadne… kedze prilev novych penazi bude urcite vacsi ako ich odliv k LTC…

Kazdopadne verim ze investicia do alt coinov je ovela lepsia investicia ako do nakupu ASIC HW…

Ale ako to naozaj dopadne ukazu najblizsie tyzdne (mesiace)

Spíš si zkus odpovědět na otázku, proč dnes je obchodů akceptujících Litecoin minimum (možná 1-2% těch co akceptují BTC). Co Litecoin obchodníkům přináší kromě další práce, nákladů a v podstatě chaosu (jelikož vyznat se v alt-coinech je problém i pro kryptofanoušky). Jakou přidanou hodnotu, kterou nezískají s BTC?

Je to jen štěpení potenciálu a úsilí programátorů, nic víc…

Bitcoinu jsem věřil od začátku, alt-coinům od začátku nedůvěřuju :).

Motivace autorů alt-coinů je imho rychle zbohatnout na úspěchu bitcoinu, jehož rychlý start propásli, v tom jim sekundují spekulanti na btc-e, cryptsy a mcxnow… Ale umí snad altcoiny něco lepšího než BTC?

Vezmi si kolik z těch desítek (možná už stovek) altcoinů již zaniklo…