Litecoin (LTC) - spekulace

Já zaznamenal, ale zaznamenal jsem taky navíšení difky u LTC takže těžaři LTC hodně věří. Zatím jsem taky nikde nečetl proč je to tak. Navíc na toto blbej TOP :smiley:

Navýšení diffu je špatné měřítko, lidi prostě nemají kam ten výkon nasměrovat, altcoiny jdou dole vodou.

altcoiny jdou dole vodou?

Pozri sa na burzu…

suhlas s hvezdou … Uz nad tym rozmyslam niekoľko dni a dosiel som k tomu istemu zaveru. Shitcoiny pomaly omrzeli a tak sa tažiari vracajú aspoň k tomu malu co je ako tak spoľahlivé. napr. LTC. Už som si všimol pred pár dňami zmenu trendu ked po diffe nad 3000 neprišlo 2800 … ale drzi sa to, resp. ide hore napriek klesajúcej cene. Záver je jasný - banici nemaju čo s výkonom … Drži sa dobre aj DOGE. Ja osobne som zrušil 50 percent vykonu ako som avizoval skor. Nebudem palit elektriku len preto, aby som nieco tazil … Takže rodina dostala novy nadupaný comp :}}} Všetci sú vytešení, hlavne syn. A ja si konečne zahrám svojho Deusa

Uplne nechapu, co se deje. Ze se vykon prehodil na LTC a tim se drzi diff na “slusnych” 5736…ok, ale proc to kruci neni zohledneno v cene? Porad jsou velky obchody na LTC, za ceny, ktery neodpovidaj narocnosti tezeni. Proc to mineri nepodrzej, aby se cena srovnala? Preci vsici nemaj elektriku “zadarmo”…:\

:frog: kdy už si konečně lamy-těžaři uvědomíte, že těžba a kurz spolu vůbec nesouvisí. Cenu dělá pouze poptávka/nabítka a je úplně putna kolik je diff a jestli to těží jeden nebo miliony těžařů. :cowboy_hat_face:

čas přečskakovat postupně na Scrypt-N nebo Jane mince, u VTC je slušná šance že když si jich teď člověk při nízký diffce než LTC bude pro gpu netěžitelný natěží do zásoby tak se za pár měsíců cena může dosti přívětivě vyhoupnout, i teď je VTC o cca 20-30% výnosnější jak LTC.

Ale jedna spojitost tam je,opacna. Ked vylezie cena, stupne diff, vtedy sa na tu mnu vrhnu taziari. Ale to uz je neskoro :slight_smile:

davler: ty jsi lama největší až se nato všichni těžaři vyserou jaká bude cena? Diff=0 Cena=0 takže závislost tam určitě je.

Nějaký dobrý VTC pool na kterém těžíte a pravidelně poctivě vyplácí?!

No lol to nemyslíš vážně lumíku. Už vidím jak někdo přestává těžit měnu protože má hodnotu. :wink:

Závislost je tam asi taková: nabídka daleko, daleko překročí poptávku (nikdo nebude mít zájem) cena klesne a teprve pak se odpojují těžaři LAMO.

Jak psal metatron123 tak spojitost je tam přesně opačná.
Těžaři neurčují cenu, ale jdou jak ovce tam kde cena roste nebo odcházejí kde padá :wink:

vybrat si můžeš tady máš tam i výkon poolu

http://vertcoin.com/

Ale pisem to uplne zbytocne, vid.prispevok od Code :slight_smile: doteraz kym bol diff. 100-110 sa malo tazit, teraz je diff (vcera vecer) 170-180 :slight_smile:
Ale v pripade VTC to este nie je take strasne, myslim ze VTC ma potencial aj na 0,01 BTC a vyssie.

Toto tema se venuje Litecoin - offtopic odmoderovan…

Davlere, vyskocis sem s urazkama a o par prispevku dale si sam. rozstrelis sve tvrzeni o zazavislosti kurzu a tezeni. Tvy moudra si nech priste pro svoji starou. Řešil jsem to v kontextu toho, ze vidim, ze tu poptavka del objemu obchodu je. Samozrejme, kdyz tam nasypu kupu levnych LTC, tak neni duvod hnat cenu nahoru. Takze se jde cestou, kdy se snizi nabidka tim, ze mineri prestanou tezit, kdyz se jim to uz nevyplati, coz mi prijde celkem hloupy…

Zbytecne osobni invektivy.

Tohle ale neni pravda… Nabidku pokles poctu mineru nijak neovlivni (pokud pominu kratkou dobu mezi updaty diffu razba novych Litecoin minci je fixni).

Ciste teoreticky naopak, pokles poctu mineru snizi uroven zabezpeceni site (komparativne k jinym altcoinum), coz by melo mit tlak na zvyseni nabidky minci na trhu (tak jak budou investori ocekavat presun vyhody zabezpeceni na jine altcoiny).

Kazdopadne jak uz bylo receno, zvyseni kurzu umozni priliv novych mineru a tim zvyseni zabezpeceni site. Snizeni kurzu naopak.

Ok, to mas pravdu, ze nižší pocet mineru nevede automacky ke snizeni nabidky… Ale stejne cena by mela odrazet ochotu mineru prodat, aby na tom meli zisk. Obecně to nikdo dotovat asi nechce a pokud se to prestane vyplacet, tak musi jit cena nahoru nebo vykon jinam…

Jasne, ale mineri na strane nabidky imho nemohou tvorit nejakou zasadne velkou skupinu… Jiz nekolikrat jsme tu resili ze denni prirustek vytezenych minci je zanedbatelny vzhledem k velikosti trhu (resp. dennich objemu obchodu)…

Imho odpoved na to je jedine presun vykonu jinam…

Nikoho jsem nikde neurážel tak se zklidni a nikde jsem svoje tvrzení nerostřelil. Buď neumíš čís nebo nic nechápeš. Znovu opakuji mineři nedělají cenu, ale hrnou se za cenou. Reagoval jsem na tvoje nesmyslné tvrzení, cituji “… Proc to mineri nepodrzej, aby se cena srovnala? …” což je přístup lamy která neví nic o trhu :wink: