Litecoin (LTC) - spekulace

:roll_eyes:

ok lamu beru zpět a omlouvám se za ni. :slight_smile:

Carlos: jak v jednom přízpěvku můžeš srovnávat minulý čas a přítomný? :smiley:

Zdravím,
poslední dobou přemýšlím, kdy je ideální doba pro nákup LTC pro dlouhodobou spekulaci. Myslíte, že půjde ještě dolů ? Dnes 23.6. v 7h ráno je na 9.625 LTC/USD. Tohle je jeho dno ?

Za poslední půlrok je znát, že Litecoin oslabil o mnoho více než Bitcoin. Zdá se, že v konkurenci s Bitcoinem nemůže obsát, jelikož fundamentálně nabízí velmi málo nového.

http://www.cryptocoincharts.info/period-charts.php?period=6-months&resolution=day&pair=ltc-btc&market=btc-e

2014-02-11 0.0261700 BTC

2014-08-09 0.0119000 BTC

To je více nez 50% ztráta hodnoty. Že by Litecoinová bublina pomalu splaskávala? To by mohlo mít značný vliv i na další alt-coiny.

Držíte ještě někdo litecoiny? Zdá se že teď se teprve děje to co jsem očekával spíše před rokem, tj. že hodnota postupně klesá do ztracena…

http://www.ltc-charts.com/period-charts.php?period=ytd&resolution=day&pair=ltc-usd&market=btc-e

Podle všeho kopíruje poklesy bitcoinu ale již tolik nereaguje na nárusty bitcoinu.

Myslíte že litecoin už je definitivně mrtvý a klesá do ztracena nebo se ještě někdy vrátí na 20 $ ?

Jestli se ještě někdy vrátí na 20 $? Nejspíš ne .
Jestli je definitvně mrtvý? Určitě ne.

Pořád existují tisíce míst, kde se s ním dá platit. (co se tohohle týče, tak je to pořád coin č. 2 za BTC)
Má pořád dost vysoký výkon sítě. (pravděpodobnost 51% útoku je hodně malá)
Spoustu lidí ho při převodech mezi směnárnami upřednostňuje. (je rychlější a převod je levnější oproti BTC)

Momentální cena je ale ještě pořád nadsazená.
Až si LTC najde svoje dno, tak o něm určitě ještě uslyšíme.

Jezisi kriste, tohle neni dno? A ja se vseho toho hnoje jeste nezbavil. Hned jdu zkouknout graf jestli prodam dnes nebo az zitra.

:smiley:
Zas tak úplnej hnůj to není.

Podle marketcap.
Ripple má skoro 10x větší hodnotu co se týče celého objemu… ale ltc má vždy větší 24H volume. (někdy až 3x vetší)

V první řadě jde vždy o důvěru.
Ripple půjde dolů, protože je to prostě 90% premine.
LTC hledá svoje dno, ale to neznamená, že ho nenajde třeba zítra. (ale i klidně až za pár měsíců)

Osobně bych se LTC teď nezbavoval. Ale to záleží taky na ceně za jakou jsi ho koupil.

Jen tak teoreticky… podle mě je adekvátní cena 1USD per 1 LTC. Ale to neznamená, že to tak musí být. Je to jen odhad jednoho týpka…:ghost:

Ltc jde teď pěkně nahoru. 20% za 12 hodin… Kde asi bude strop… Uvidíme 10USD?

Konečně mi zase něco vyšlo. Před vzestupem kurzu jsem téměř všechny BTC směnil na LTC :slight_smile:
Zatím budu držet.

Nejspíš to půjde ještě nahoru.

Půlení bloků už je za rohem (z 50 na 25)
08-25-2015
http://www.litecoinblockhalf.com/
(já nakoupím tak 15.8…) (a dumpnu 24. :slight_smile: )

@dukeneptun
Ahoj, asi trochu hloupa otazka, ale co presne pro cenu LTC znamena to puleni bloku? Predpokladas, ze to po tom puleni pujde nahoru a nebo dolu a proc?

Půlení bloku je čistě jen psychologická záležitost. Nevím, jak to vypadalo u BTC, když se půlilo… Ale u shitcoinů to vždy pumpovalo cenu jen do doby, kdy půlení opravdu nastalo…Takže předpoklad je, že po půlení to půjde dolů. (momentálně na btc-e 6.94 USD)
Další věc, která teď hraje pro LTC jsou problémy u BTC. (vlna mini transakcí, které se za posledních 48 hodin objevuje na blockchainu… BTC zvládne maximálně 7 transakcí za sekundu… Teď je jich až 2x více).

EDIT: O 15 později už na 7.18 LTC/USD…wow

http://cointelegraph.cz/news/114792/litecoin-ukazuje-jak-odolat-spamovym-utokum-na-bitcoinovou-sit

Ty problémy s BTC blockchainem budou pro cenu LTC dost významné. Pak je otázka, jestli by nestálo doplnit ještě jednu konspirační teorii - že síť spamují právě developeři LTC, kteří mají spamovací problém vyřešený - dávalo by to logiku.

Naprosto nechápu, proč je teď tak obrovský rozdíl mezi kurzem LTC na BTC-E a Bitfinexu/OKcoinu.
Třeba BTC-E byl přes 7, ostatní 6 (a to byl i ještě větší rozdíl).

Svět je zase normální, shitcoin v uplynulých 24 hodinách propadl o 50 procent hodnoty skoro :slight_smile:

Kam to asi spadne? Uvažuju, že si nějaký teď na 4 USD nakoupim. LTC je pořád nejlepší PnD coin. Z 1.5 USD na 9 USD během pár dní…

Já bych nakupoval teda spíš za těch 1.5USD…