Mining farma v domácnosti


#1

Zdravím.
Chceme s přáteli rozjet mining farmu. Prostory na to máme, máme elektrokotel tím pádem i dobrou cenu za kW/H. Ovšem je problém v tom, že:

  1. Prostory jsou v rodinné domácnosti s určitým odběrem el. energie ročně. Jakmile rozjedeme prvních pár strojů, roční nárůst odebrané el. energie bude cca. 2,5 násobek a vyšší. Nemůže z toho být nějaký problém u dodavatele? A další otázka nemusel bych kvůli tomu do domácnosti řešit další nebo podřadný elektroměr?

  2. Musíme to vést jako oficiální podnikání na živnost, když z objemu vytěžené měny, budeme prodávat jen tak velký objem, který nám pokryje náklady na provoz tzn. propálenou elektřinu? Musí se tahle finanční částka v korunách, která bude určená na pokrytí energií, danit? Nebo to můžeme mít neofiko a nikomu to teoreticky hlásit nemusíme?

  3. Ve spojení s bodem 1 a nárůstem spotřeby energie v domácnosti na cca. 2,5 násobek, jaké jsou rizika? Může to přijít kontrolovat policie? Finanční úřad? Regulační úřad atp.?

Opravdu velmi by mě zajímaly zkušenosti lidí, kteří již například mining farmu provozují, po případě lidí, kteří se pravidelně pohybují v oblasti daní a legislativy, jak postupovaly a jak by postupovaly kdyby dnes rozjížděly takový projekt.
Omlouvám se za nově založené téma, jelikož už tu o elektřině i daních jsou nějaká témata. Ovšem témata jsou pro mě v tomhle ohledu naprosto nepřínosná a neaktuální.

Předem jen upozorním, komentáře, které nejsou věcné a k tématu vůbec nepiště. Rád bych tuhle debatu zachoval na dobré a kvalitní úrovni.
Budu rád za všechny názory, kritiku, tipy, rady a poznatky z vlastních zkušeností. Díky.

S podzravem,
Petr.


#2

5 posts were merged into an existing topic: Danění příjmu z těžby Bitcoin


#3

Elektřina - cena, tipy a triky