Monitoring Médií - sdílejte odkazy


#1031

Další americké město zakázalo těžbu kryptoměn, skokově zvyšovala odběr a tím i cenu energie.


#1032

w4t.cz - Také Twitter plánuje zakázat reklamy na kryptoměny. Společnost Twitter (TWTR) je dalším médiem, které hodlá zakázat řadu reklam, majících spojitost s virtuálními měnami. Nedávno podobný krok učinily korporace jako Facebook (FB) či Google Alphabet (GOOG, GOOGL). Twitter chce zakázat reklamy na primární úpisy mincí (ICO), prodeje tokenů a virtuálních peněženek. Možná navíc zakáže i reklamy na některé kryptoburzy. Jakožto důvod všechny tři zmiňované společnosti uvedly, že nechtějí uživatele vystavovat zbytečně vysokému riziku, kterému by mohly podlehnout. Nabízí se však také jiné vysvětlení, proč tyto korporace podobným způsobem postupují: Chtějí možná totiž jít na ruku útvarům z Evropské unie, která jim hrozí pokutami. Orgány Evropské unie poslední dobou zesilují tlak a snaží se prosazovat svůj mocenský vliv nad lidmi a rozhodovat za ně i v situacích, které organizacím, jakou je třeba Evropská unie, naprosto nepřísluší. Stále více se ohánějí domnělou nekompetencí širokých mas a jejich údajnou neschopností a nezralostí rozhodovat se (přesněji řečeno, rozhodovat se „správně“ čili tak, jak se chce).


#1033

Víkendář: Svět se zbláznil, namísto snižování emisí se věnujeme energeticky náročné těžbě kryptoměn.


#1034

w4t.cz - MasterCard se za určitých podmínek před kryptoměnami neuzavírá. Platební společnost MasterCard (MA) uvedla, že používání virtuálních měn vítá za předpokladu, že budou vydávány centrálními bankami. Platební společnosti MasterCard a Visa (V) letos zkomplikovali nákup virtuálních měn, a to tak, že začaly považovat jejich nákup za hotovostní transakce, které jsou zatíženy vyššími poplatky.


#1035

Trump zakazuje v USA obchodování s venezuelskými kryptoměnami.


#1036

3 posts were merged into an existing topic: Zdanění zisku z obchodování BTC/LTC


#1037

BItcoin a podobnosti vývoje kurzu s dot-com bublinou.


#1038

Kuriózní riziko kryptoměn. Blockchain obsahuje ilegální data, včetně dětské pornografie.


#1039

Jack Dorsey - do deseti let bude Bitcoin jedinou světovou měnou

Citace je z rozhovoru, který je k dispozici zde:


#1040

Informátor NSA Edward Snowden: Ostatní kryptoměny nakonec Bitcoin předběhnou.


#1041

Přichází ASIC pro Ethereum, nastane konec drahých grafik?


#1042

Společnost Ledger prodala přes jeden milion kusů modelu Nano S – své hardwarové peněženky.
Teprve patnáctiletý vývojář přišel na slabinu v mikročipu. Mikročip odpovídá za USB spojení, zobrazování textu na displeji, dále se stará o další záležitosti, které nemají se zabezpečením nic společného. Saleem Rashid na něm rozběhl škodlivý kód, který je schopný obejít vnitřní mechanismus, který má zaručovat, že přístroj není upravený.

https://krebsonsecurity.com/2018/03/15-year-old-finds-flaw-in-ledger-crypto-wallet/


#1043

Technologie blockchain se v rámci bankovního sektoru dále rozpíná. Příkladem budiž Royal bank of Canada, která by mohla začít provádět kreditní skóring právě pomocí technologie stojící za kryptoměnou bitcoin. Jaký je plán?


#1044

Reddit přestal akceptovat platby v bitcoinech. Kvůli Coinbase.


Musicoin je hudební služba založená na blockchainu. Funguje jako Spotify, ale umělcům platí v kryptoměně.


#1045
  1. dubna začíná největší nezávislá konference se zaměřením na trading, MoneyExpoTrading Praha 2018. Pro zájemce o úvod do světa kryptoměn je pak třetí pondělní přednáška Dominika Stroukala – pondělní přednášky jsou zdarma. Setkání letos proběhne v novém formátu – 5 dní online a 1 den „naživo“ v Konferenčním centru City na Pankráci.
    https://www.w4t.cz/blizi-se-nejvetsi-tradingova-udalost-roku-72933/

#1046

Bitmain právě potvrdil První Ethereum ASIC miner!


Ethereum zvažuje hard fork jako ochranu před ASIC minery.


#1047

Jon Matonis: Bitcoin není bublina, bitcoin je špendlík co propíchne bublinu fiat měn.


#1048

Intel se chce přiživit na kryptoměnách, patentuje si akcelerátor pro efektivnější těžbu bitcoinu.


#1049

V prvních dvou měsících letošního roku byly „ukradeny“ kryptoměny v hodnotě 1,36 miliardy dolarů. Jinými slovy, každý jediný den přišli vlastníci kryptoměn o 9 milionů dolarů.


#1050

Soros obrátil. Chystá se obchodovat s kryptoměnami.