Mt.Gox

Ahoj,
nevíte někdo, jak dostat peníze z Mt.Gox s co nejnižšími náklady? Mám tam asi $370, tejpeq už nefunguje. Popř. pokud někdo nabízí zprostředkování. Díky za rady.

Nakoupit BTC a vytahnout je odtud pryc. Proto je taky kurz MtGox tam, kde je.

Pripadne provest prevod na EUR (nakoupit BTC a prodat je za EUR) a ty prevest pres SEPA, trva to ale cca 2 mesice (!!).

A poplatky u SEPA?
5a78af778db54

MtGox za SEPA chce 1%, pak to zalezi na prijimajici bance (typicky max. 100-200 Kc) a pak na bankovnim kurzu (devizy nakup?).

Prodej USD a nakup EUR na MtGox taky sebere 2x 0.6% plus mozny kurzovy rozdil. Nejvetsi problem je tech cca 6-8 tydnu, co to trva, kdy penize jsou ve “vakuu” a nejde s nima nic delat.

mam stejnej problem na 2000USD cekam uz pres mesic a neco a porad nic.
tedka tam mam dalsi dolary a newim co s tim,kurva

tak dnes jsem odeslal na svuj ucet do čr dení limit 10k usd, použil jsem international nikoliv sepa (u ktere sami pisou ze trva moc dlouho,zrejme tam figuruje polska banka) tak dam vedet za jak dlouho a kolik dorazilo na ucet u fio.

good luck,ja na international cekam jaxem psal vyse, pekne dlouho.

Madmax: bacha na to udajneje problem s EUR i USD, tak goodluck a urcite pak napis…

podarilo se uz nekomu dostat penize z Goxu? ja v utery zrusil withdraw pozadavek, protoze to tam viselo uz 4 tydny beze zmeny, na stiznost pred 2 tydny jen pastli odpoved z te jejich tiskovky. takze ted, i kdyz se ztratou, odtama prevadim vsechno na jine burzy a gox u me konci do doby nez zacne fungovat normalne. neverim tem jejich zvastum a uz v tom docela vidim i zamer.

edit: a z bitstampu penize odesly do 3 hodin po zadani pozadavku:)

Ahoj,
já to nakonec vyřešil opětovným nákupem BTC a prodejem zde ve směnárně…

o smenarne tady jsem taky uvazoval, ale potreboval jsem to poresit rychle a nejsem si jisty jestli bych tu vsechny tak rychle prodal.

Na Mt.Gox je prodáš sice hned, ale výplata jakoukoli formou je podle mého spíš na týdny. :confused:

no newim jak vy,ale me to tedka trva asi 4 mesice a porad nic. vubec newim jestli typenize nekde uvidim,kazdopadne klasika,transakce uz videt neni-mam jen cislo a stim mi mocneporadi,nekdo nejakej tip??
diky

hmm z bistampu mi to chodi cca do dvou pracovnich dnu pres SEPA, nad mtgox posledni dobou premyslim, sice maj vetsi poplatek takze se oplati vybrat vice, ale internet je plnej prave toho, ze nevyplaci v cas

pritom na webu pisou ze SEPA trva cca 2 tydny to process, udajne kvuli jejich pomale bance

no mne poslali platbu z goxu včera…asi po mesiaci a to som ešte rád…:smiley:

t3s3r: jj SEPA mi z bitstampu take prisla behem 2 dnu. tentokrat jsme to ale poslal jako klasicky mezinarodni prevod, protoze to chci nechat v USD. ale predpokladam ze to bude zase tak ty 2-3 dny. kdyz jsem odesilal ja USD mezinarodnim prevodem do 13hod, tak dokonce druhy den je mel protejsek na ucte. a to jsem uvazoval ze si priplatim za expresni platbu, coz by bylo nakonec zbytecne.

shibelius: hm tak to by mi je mozna uz poslali take, kdybych to v to utery nezrusil, uz to byl v podstate take mesic. ale take by to treba neposlali a cekal bych dal. a penize nekde ve vzduchoprazdnu mi jsou na nic.

fatalprod: udelej to stejne jak ja, normalne jim napis id transakce a ze to chces zrusit. pak znovu nakup btc a prodej je jinde i kdyz asi neco prodelas, ale myslim ze lepsi nez mesice cekat…

tak v patek jsem se zasmál, po mém dotazu na gox kdy mám očekávat peníze na mém účtu v evropě, mi odepsali že muj měsíc starý požadavek je stále u nich a pokud nutně potřebuji peníze vrátí mi usd na acc a mám postupovat tak že nakoupím btc , založím euro peněženku a prodám btc za euro, poté sepa platbou 2-7 dní. Takže otázka je zda máte někdo zkšenost se sepa výběrem z goxu. Díky

btw. bitstamp je jasnej, je to slovinsko eu zona unicreditbanka, takže sepa musí být podle směrnic eu. Proto je to bez problémů.

Já jen takovej postřeh. Když jsem na MtGox přidával účet na výběr (aktuálně mbank), tak to neumožnuje zadání Transfer type Euro, jen International. Na můj dotaz mi odpověděli, že to u mbank, resp. BRE Bank zatím neumí. Tak čert ví, jestli vůbec půjdou SEPA převody. Zadal jsem jen minimální testovací výběr na pár desítek EUR a ten se mi vrátil, že je pod min. limit (který je právě u klasických mezinárodních plateb u MtGox vyšší než u SEPA).
Používáte někdo mbank na MtGox? Má sice mizerný kurz, ale zase SEPA platby bez poplatků, což pro malé sumy jinak ujde.

Mě taky neposlali SEPA platbu na FIO. Výsledek v systému byl po měsíci error a při dotazu, co to znamená mi vrátili € účet, že to nejde. Takže opatrně s tou předchozí radou. Já jsem si taky nakonec hóódně USD vyvedl se ztrátou přes BTC ven. Nedalo se dočkat. Ještě jsem tam nějaké drobnější platby nechal na poslání, abych věděl, jak fungují. Aktuálně tam mám platbu zadanou 21.6. a stále nic.

FIO totiž neumí přijímat SEPA platby.