Mt.Gox

Tak jsem zatím MtGox definitivně opustil. Udělal jsi dokonce účet na Slovensku, abych měl čisté SEPA, pak jsem navolil pár výběrů 2 - 3000 €. Stálo to, tak jsem začal komunikovat s podporu. Napsali ať nedávám více výběrů, že mi pošlou stejně jen jeden. Tak mi je vrátili a udělal jsem 1.10. výběr 10000 €. Dodnes nic, tak jsem jim napsal o storno, vyvedl BTC a myslím, že se tam tak rok nevrátím. Asi vám to hoši fungovalo jen na pár drobných.

nechci sýčkovat,ale podle mne tox nový rok nepřežije. Moc věcí a moc výmluv najednou.

pro ty co nevědí:
-mtgox má zabavené peníze v usa ze spackané spolupráce s americkou firmou+
-problémy s výběry cash ( podpora tvrdí že jejich banka nestíhá příkazy, kdo dělal v bankovnictví se jen směje)
-problémy s výběry btc
-problémy s připsáním peněz na account
-problémy s připsáním btc

spekulace:
-tox dohání ztrátu peněz v usa tím že používá peníze příchozích zákazníků na výplatu odchozích
-to platí i pro btc
-jediné proč nepadl je že jeho vlastník je v předsednictvu bitcoinfoundation
-vydělávají na rozdílu kurzu jen vyvolení kolem majitele, zbytek má smůlu ohledně doby výběru
-Až na toxu zůstanou jen ovce co se v tom nevyznají a vidí jen vyší kurz, celé to spadne

Dokonce mi ještě nedošly ani všechny BTC, tak snad nakonec dojdou. Vybíral jsem je ve dvou várkách a druhá ještě není ani zahájená na blockchainu.

Osobne se celkem divim, ze Gox jeste porad funguje respektive ze tam lidi jeste lezou. Rikal jsem si to uz pred tema dvema mesicema kdy jsem z tama nemohl dostat penize. Tenkrat aspon BTC prisly behem 2 hodin tam kam sem je poslal, takze jsem vse vybral a sel pryc. Ale kdyz ctu, ze se ted ceka i na BTC… tak se nestacim divit…

Mám od nich odpověď na zpoždění BTC - můžete se k tomu někdo vyjádřit, kdo tomu rozumí poteoretické stránce více než já:

Hello Igor,
Thank you for waiting and sorry for delay. We are sorry to inform you that we sense an issue in blockchain and looks like BTC withdrawals are appearing on block chain with a delay. We will have this checked and we will keep you updated on the status and we apologize for the inconvenience that this may have caused.

No v podstate to vypada, zes prisel o ten zbytek BTC. Nikdo jiny problemy s posilanim a prijmem BTC nema …

Vybiral jsem z Goxu vcera v 23:19 a take jeste nejsou v Blockchain. (nastesti jen zbytek co se mi tam valel z leta cca 0,5 BTC)

Zatím si nemyslím, že jsem o ně přišel, spíš stojím ve frontě jako původně na eura.

Tohle jsou jen výmluvy, resp. to nemá s blockchainem nic společného, chyba je u nich. Mohly nastat tři situace:

1. transakci vůbec nevytvořili - nejpravděpodobnější. Možná nemaj z čeho, možná maj ještě nějaké interní procesy, že to někdo ověřuje apod. Nic jsi nedostal, protože vůbec není co dostat

2. transakci vytvořili, ale nerozeslali - jejich chyba, transakci můžou rozeslal kterémukoli z uzlů v bitcoinové síti

3. transakci vytvořili, rozeslali, ale někde se ztratila - může se sice stát, že transakci rozešlou jen jednomu uzlu a ten se hned poté odpojí. Jenže standardní chování je takové, že se to rozešle více uzlům a periodicky se to odesílá tak dlouho, dokud se to neobjeví v nějakém bloku

Z pohledu dotyčného člověka, co tam pracuje, se může zdát, že „looks like BTC withdrawals are appearing on block chain with a delay“, ale to je max. proto, že ani on sám neví, jak to u nich chodí. V každém případě je to chyba MtGoxu, nejedná se o nic divného s blockchainem nebo Bitcoinem obecně.

Prostě asi čekej dál, no :slight_smile:

Nejjednodussi je se podivat do historie vyberu - to radim i lidem, kteri dnes vybirali z bitcash a divili se proc to trva dele. Jakmile transakce ma pridelene svoje txid (a to na bitcash ma okamžitě jakmile ji potvrdíte), můžete ji trackovat na blockchain a víte že je ve stavu “unconfirmed”… v ten okamžik je již odečtena z vašeho účtu, ale jsou to peníze na cestě.

Pak už je to jen v rukou minérů a poolů, kteří ji musí zařadit do blocku (pak se z unconfirmed stane 1 confirmation).

BTC dorazily - po cca 24 hodinach od zadani vyberu se objevily v Blockchain.

Tak já mám jen další odpověď a dělají si zejvně ze mně legraci a tak jen doufám…

James Support

Support Desk

Hello,

We apologize for the delay. We will escalate to the development team and update you once the transaction is processed.

Best regards,

Mt.Gox Team

To jsou furt stejny kecy uz pul roku co tak sleduji, smutne.

Dnes som si odtial vybral posledne BTC a ani po hodine nie su zaradene :(. Jedna sa sice len o nieco viac ako 4 BTC no aj tak by som o to nechcel prist…
Zacinam mat pocit, ze mtgox ma pred sebou posledne dni zivota a zo svojim padom aj pekne zamava s kurzom.

Jenže on nemá až tak důvod úplně padnout. Má stále veliké obchody s velkými maržemi. navíc může potají klidně sám obchodovat a celkem slušně vydělávat. Nevím, co za tím stojí, že zadržuje už i BTC. Za posledních 24 hodin je větší než Bitstamp.

Lenze ma aj velke naklady + vela dolarov mu zadrzali v USA. Ak zadrziava fiat, lebo velku cas stihli minut nastane run na BTC. Ak ma BTC menej ako by mal v skutocnosti mat nastava problem… V takejto patovej situacii ostava, len zdrziavat odliv aktiv a rychlo najst rizikovy kapital, ktory zahladi preslapi MTGOXu. Podla tohto clanku je majitel BTC lepsi programator ako obchodnik.

Edit: BTC su uz na ceste. Trvalo im to sice viac nez 7h no konecne sa rozhybali.

Mě už taky přišly, ale já vybíral desítky BTC. Možná si je na pár dní nechali na spekulace. No hlavně, že už je mám. Uf, Uf :smiley:

Netrvalo to ani 4 měsíce a poslali mi EURa! :-] Stále mi ale dluží dolary! A to mi ještě na dotaz přes support kdy mi ty dolary přijdou navrhovali ať nakoupím BTC a prodám je za EURa a na ty pak udělám request na stažení do banky, že prý to bude rychleji než USD! Vážně skvělé řešení. Přišel bych jen asi o 12% hodnoty. Blbci…

Vyzera ze uz ide v ich stopach aj BTC-e https://bitcointalk.org/index.php?topic=351118.0

Tak to ne. BTC-E mi nabíjí jako hodinky a velmi rychle. Kdysi měli v podmínkách, že z US bank nenabíjí. Teď už jsem to nenašel, tak nevím proč mají problémy, ale u mě v pohodě.