New Economy Movement (XEM) [PoI]

Po roce a čtvrt vývoje a odkladů bylo ohlášeno, že ještě do konce března by měla být spuštěn naostro NEM projekt (na oficiálnějších burzách díky standardizaci zkratek kurencí označen jako XEM) Proof of Importance. Přesný termín bude znám asi už v blízkých hodinách.

Sice to trochu připomíná Duke Nukem Forever a vysloužilo si přezdívku Need Extra Months, ale což. Uvidíme, zda to nějakým způsobem uspěje, PoW -> PoS -> PoI?

A je tu vůbec ještě nějaký CZ/SK Nemster? Vždyť jde defacto o bitcointalk projekt aspoň co do počáteční distribuce, podíl tam má snad každý, kdo v době největšího boomu kryptoměn hobloval bitcointalk. Při úpisu šlo jen o setiny BTC a v červnu 2014 se prodával takto získaný podíl i za bezmála 1500-2000USD. Mám dost vážné obavy, že téhle hodnotě se nepřiblíží už nikdy :nauseated_face:

Tak to vypada hodne zajimave… diky za info!

https://bitcointalk.org/index.php?topic=650274.0

Aktuální thread je tento https://bitcointalk.org/index.php?topic=654845.0

Každopádně racionální debata je spíš na https://forum.ournem.com/index.php

Peklo zamrzlo… NEM will launch at 19.00 UTC on 31st March… Když se nic do té doby nezvrtne. Na apríl to zatím nevypadá.

edit: http://cointelegraph.com/news/113698/proof-of-importance-nem-is-going-to-add-reputations-to-the-blockchain

Aneb (byť s několika chybami z neznalosti autora) v kostce ta hlavní inovace, co přináší NEM do mlýna kryptoměn - reputace subjektu coby součást hodnoty aneb odkud vzalo proof of importance svůj název. Nějaké ty menší inovace - vzdálená těžba - narozdíl od PoS není nutné, pokud ověřujete transakce sítě, u NEM mít exponovaný účet (wallet), kde se nachází vaše NEMúspory, ale jde nastrčit nějaký klidně zcela prázdný, který jej supluje. Pak pár opatření pro paranoidní lidi atd.

No uvidíme, uvidíme. Hlavně nezpackat launch, a možná to nebude tak špatný kůň, na kterého jsem vsadil.

Tak NEM úspěšně odstartovalo. Docela se mi to líbí, uvidíme, jak to pofachá v delším horizontu. Zapnul jsem harvesting na serveru :slight_smile:

Tak jsem rozchodil firewall a jsem už viditelný coby node.

Ten systém odměn dle reputace v síti mě dráždí, prý je ošéfovaná, aby nešla jen tak zvednout fake operacemi. No, jdu zkusit nějak s tím vydrbat…

tak jsem si to také vyzkoušel, ale nějak jsem narazil a zatím nevím jak dál… :slight_smile:

• instalace a založení nového walletu - s menšíma problémama, ale celkově OK.
  • pak jsem zjistil že aby aby o mojí adrese síť věděla, tak musím udělat aspoň jednu transakci. Fajn, wallet jsem vypnul, na poloniex jsem koupil nějaké XEMy a poslal si na mojí adresu.
  • pak jsem znovu postil NEMwallet, NCC is running, NIS is running(local node not booted)
  • když to pustím přes “http://127.0.0.1:8989/ncc/web/index.html” a zvolím Already NEMber, tak tam mám "Found 0 wallet(s) " a nahoře je “NIS needs to be booted. Please open your wallet and boot a local node via the popup dialog or configure the auto-boot setting. (at block 1)”
  • tak jsem to zkusil přes “http://127.0.0.1:8989/ncc/web/dashboard.html?wallet=YossarianCZ&account=N…C”, to mi sice naběhlo (s chybou 500), ale když kliknu na “boot local node” tak je tam parametr Node name a tam nevím co má být… :frowning: Zatím jsem zkoušel localhost a http://127.0.0.1:8989

Poradíte někdo???

Resi se to intenzivne na foru, pokazdy se nekdo zepta na to samy, vetsinou je chyba v tomto:

• zavreny port 7890 /bez nej nejde harvestit/
  • start NIS neni to same jako start harvesting ani to neni totez jako start wallet
  • spatna verze javy
  • spatny systemovy cas

Me to samozrejme funguje, protoze jsem provedl RTFM :stuck_out_tongue_winking_eye:
Jenom me teda stve ze i se svymi bezmala 5M NEM a zapnutym aktivnim nodem jsem pro sit dulezity asi jako šimpanz na vědecké konferenci.

Haha :)) kolik mas procent importance for cloud? :smiley:
Jestli to dobre chapu distribuce uz probehla, ale mely by ti z toho jit na ucet poplatky za block forging?

no není to forging, forging je to u NXT, ale hárvesting, a je to celé trochu složitější, záleží na reputaci daného účtu (proto prooof of importance, kde ta importance je ta reputace), a ta se dá farmit jen tím, jak je ten účet “starý”, jak je naditý, kolik měl transakcí a kdesi cosi… No zatím jsem vyhárvestil celé 2 XEM, a to se vyplatí… Zatím jsem pospamoval pár adres a nechal si vrátit spam zpátky, uvidíme, jak stoupne reputace…

A ten údaj není v procentech, ale v desetinách promile. Poloniex směnárna už má 62.72 ‱. Údaj o reputaci účtu totiž je vidět, když vám něco pošle. A vliv toho, kolik má člověk cashe, se projeví až postupně, za den to přičte jen max. desetinu celkové nové hodnoty na účtu. Moje osobní je 3.56‱ což není mnoho.

Mě osobně přijde, že NEM je docela slušně vymakaný, i když je na tom pořád dost co dělat, ale je tam znát, že to dělali technokrati, ta netechnická stránka věci bude dost kulhat. U nás je to podobné.

Jo ten model se mi docela libi… Opravdu to motivuje developery k vyrobe sluzeb na bazi NEM, protoze tak muzou jak rikas hárvestit :smiley: Cim uspesnejsi sluzba, tim vic jim toho protece uctem a tim vic sklidej…

Ta importance tedy urcuje s jakou pravdepodobnosti vytezis blok? A z bloku sklidis veskere pribalene poplatky?

Asi by to chtelo rozjet NEM mixer :):frog:

No to netuším, protože kdejaká socka vytěžila víc než já.

Btw NEM si zakládalo na férové distribuci, takže na hulváta 14 dní před launchem smazali podíl všem, které detekovali jako “sockpuppets” alias duplicitní účty někoho, kdo už jeden měl.

Nějaký detaily zde

Ti developeři podle všeho budou z Evropy, aspoň dle toho, kdy jsou online (hlavně večer). Ale asi to bude mismaš no.

já se nepokouším harvestit… a kdyz jsem to nainstaloval, tak se mi to normálně sesynchronizovalo. Po vypnutí a novém zapnutí to prostě nevidí tu založenou peněženku. :frowning:
při instalaci jsem akorát změnil cestu na jinej disk…

Tak ono nejpodstatnější je zálohovat private key (offline !!! bezpečně!!!), ten pak stačí vložit do jakékoli wallety a rázem k tomu účtu můžeš přistupovat odevšad z jiných wallet. Pokud vím, tak se to dá samozřejmě i zakázat.

U prázdné peněženky mně vážně nenapadlo zálohovat PrivateKey (ale koukal jsem na tu volbu) a teď se do peněženky nemůžu dostat… :-/
v podstatě jsem to jen nainstaloval, nechal sesynchronizovat a vypnul. Podruhé jsem to už nespustil. Kromě instalačního adresáře jsem nechal všechno defaultní…
na of. foru se k tomu zatím nikdo ještě nevyjárřil… :frowning:

http://www.nodeexplorer.com/ docela čumím, jak pěknou doménu ten borec zabral pro NEM nodes, co sliboval, že udělá nod explorera a fakt udělal… CZ (mám) zatím 3 kusy, až dodělám další + přijde raspberry 2 pi, tak jich bude 5…

A jak vidis cenu XEMu? Ted nejakych 95 satoshi… Jaka je podle tebe prognoza?

No vzhledem k tomu, jaka krize je na trhu, tak zatim asi zadna… Ale po dlouhy dobe neco, co me trochu zabavilo. Ono je provar nekolik veci - napriklad smenarny, krome poloniex neni prakticky zadna, kde by melo smysl obchodovat. Bud nemaji objem, nebo uz neexistuji, nebo ztratily kredibilitu a duveru (bter apod.).

Na taktiku dump and rebuy later je uz asi pozde, ve chvili, kdy se objevil nejaky objem, tak se cena ustalila kolem 100 a na to, ze to spadne na 50 si zase tak jistej nejsem abych to dumpnul s nadeji na rebuy.

Tak i s kryptokurencí může být ta pravá sranda, nedopatřením v kódu nechali abilitu, co má sloužit k ovládání vlastního klienta a nechali ji otevřenou do sítě, takže když se zadal příkaz třeba XX.YY.ZZ.XX:7890/shutdown, tak jste zadali příkaz k vypnutí NIS nodu na dané IP adrese. Během chvíle zhasla většina sítě a hračičkové měli druhé vánoce. Škoda (nebo spíš zaplaťbůh), že to opravili tak rychle. Bylo to jako godmode on…

jo starej dobrej god mode :)) peknej vtipek… no uvidime co se z toho vyvine… jsem si rikal ze bych zkonvertoval Bursty co mi zbyly z tezeni, ktery jsem nedavno vzdal na XEMy :slight_smile:
Zatim jsem zaznamenal nejnizsi cenu 97 satoshi, tak uvidime kam to az muze spadnout…

No, padá to slušně, a celý trh taky. Zatím to vypadá, že nápad bejt krysa a prodat za 100, přiložit poleno do ohně dumpu a čekat na rebuy nebyl až tak blbej :slight_smile: I ty necelý 4 bitcoiny dumpu měly slušný vliv na trh a odpálily pár stop lossů. 1M XEM jsem si nechal kdyby náhodou.

Přitom projekt se zdá být v pohodě, jen ten trh je v hroznym stavu, ovečky ne že nemají vlnu, oni prostě nejsou, obchodují jen pastevci s holýma holema, požírající z hladu vlastní vyhladovělé pastevecké vlčáky, a to fakt moc nehodí. Ale hlavně že mají velké a rozlehlé ustájení pro ovce, jenže ovečky nikde…