Novinářské kachny


#1

Některé novinářské perly si opravdu zaslouží vlastní téma :slight_smile:

Třeba dnes novinky.cz…

Energetické nároky na těžbu jsou rok od roku vyšší, neboť bitcoiny jsou „raženy“ stále pomalejším tempem. Těžba jedné jediné mince tak může – s ohledem na výkon celé počítačové sestavy – trvat klidně i několik týdnů.

Autor zřejmě žije v roce 2011 kdy se ještě těžilo solo. Dnes PC sestava na které by se dal vytěžit jediný blok v řádu let (natož týdnů) neexistuje.

Pokud nedojde k nějakému dramatickému nárůstu kurzů, těžit bitcoiny bude prodělečné.

Autorovi “lez” asi nedošlo, že prodělečné to bude na velmi krátký okamžik, než se přizpůsobí obtížnost. Pak se energetické nároky opět sníží (takže určitě nebudou růst do nekonečna a není nikde řečeno, že růst musí “rok od roku”). Nikdo na těžbe prodělávat nebude, zas tak hloupí těžaři nejsou.

Zkraje letošního roku vyšla těžba jedné mince v průměru na 6900 USD (142 414 Kč). Už v průběhu druhého kvartálu však má energetická náročnost stoupnout na 14 175 USD, tedy 292 569 Kč.

Autor zcela ignoruje obtížnost a počítá jen s půlením bloku. Měl by přestat psát o bitcoinech a vrátit se k povídkám.

Jak kvalitní autor, tak kvalitní čtenáři, o čemž svědčí anketa :face_with_thermometer:

image


#2

A čemu se divíš? Dřív existovali novináři, kteří měli právo se tak nazývat, v současné době to jsou jenom přepisovači tiskových zpráv, s respektem k vyjímkám. Pravá novinařina jdoucí až na dřeň problému už téměř neexistuje. Dnes vezme redakce každého kdo nedělá hrubky, klidně studenta (ne že by to bylo primárně špatně), korektoři jsou drazí, shoda podmětu s přísudkem, mě/mně, a nedejbože odbornost článků jde do kytek. Důležitá je rychlost, být první i za cenu blbě napsaného článku, prtž druhý den po vydání článku už nikdo nic neví.
Zbylých pár procent/promile článků odbornějšího rázu jsou přepsané ze zahraničních webů, ideálně bez uvedení zdroje.


#3

Nenech se vysmát … každý den se bavím na Idnesu, jak v diskusi čtenáři píšou autorům, kde maj blbě I/Y, shodu podmětu s přísudkem, překlepy apod. A to si dovolili zařadit seriál s názvem “Pereme se s češtinou” … samozřejmě v diskusích si je čtenáři vychutnali, že je to hlavně pro autory … protože čtenáři česky umí :slight_smile:

Hlavně že beze studu kradou videa z youtube, otitulkují si je jako idnes.tv a před každým pouštěj dvě reklamy a během přehrávání ještě jednu textovou. Bez adblocku je to neskutečný. S adblockem to maj tak dokurvený, že to spoustu věcí nenačte, video nepřehraje a vyhazuje to splash screen …

Je to jen zdroj peněz z reklamy, korektory a NOVINÁŘE nezaplatí, zato maj správně politicky angažovaný autory a rasistickýho cenzora … tím myslím jako politicky korektně rasistickýho … kdo nepochopil, jeho jméno je Banga, brácha tý hudební superstár.

Výborný jsou blogy a jejich řazení … někdy se v top five podle karmy od čtenářů objeví pořadí 1. 2. 3. 5. … 4. prostě neprošel cenzurou … o falšování karmy pro politicky správné blogy nemluvě

Ale tohle mě zas tak moc nesere, nemusím tam lozit, můžu si za to sám.
Mnohem víc mě sere propaganda, kterou jsem nucen si sám platit, v podání České televize a Českého rozhlasu. Sám si platím lži a vymývání mozků, vím o tom, a nemám šanci se z toho vyvázat, pokud chci vlastnit jakýkoliv přístroj, který je schopen zpracovat obraz a zvuk.
O hnusu v podobě výpalného na jakákoliv paměťová média nemluvě …

Kurva to jsem se nasral … :smiley:


#4

Na novinkach jsou idioti tomu se nediv.Ja na to taky koukal.Hlavne ta anketa 99% lidi nevi vocogo prej podvod.
proste kdyz tomu nerozumim je to podvod.Vitej v Cechach.