Obnova peněženky se změněným heslem - Multibit HD

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Měl jsem v počítači peněženku, kterou jsem již dlouho nepoužíval (multibit hd) a nechal jsem si teď na ní poslat nějaké btc. Bohužel peněženku asi někdo hacknul a změnil mi na ní heslo. Btc tam podle zůstatku však stále jsou, když nahraju obnovu peněženky ze starší zálohy, pořád to chce to nové změněné heslo, které nevím. To samé když nahraju peněženku podle seedu. Když chci peněženku podle seed nahrát do jiného programu nejsou tyto schopny obnovy. Když dám v multibit hd, že jsem zapomněl heslo a zadám seed, napíše to jenom pracuji a nic. Už si vůbec nevím rady, jak se k těmto btc dostat, uvítal bych každou radu. Děkuji.

Tuhle peněženku sice neznam, ale jinde se po obnově seedem heslo nepřenáší. Obnova sice heslo chce, ale je to heslo nové a se starým se nekontroluje. Ideální by bylo mít privátní klíč, ten se pak dá přenášet mezi jinými typy peněženek. Se seedem to nejde, ten je jen ke konkrétnímu typu peněženky. Zkus tu peněženku nainstalovat na nějaký jiný počítač, kde před tím žádná stejná nebyla a zvolit obnovu ze seedu. Heslo dej libovolné. Na starém ji klidně nech, to nevadí. Pokud se to přihlásí, doporučuji obsah hned převést na nové adresy.

1 Like

Já bych tu obnovu dělal na velkém SSD - je možné, že pokud se do ní snaží dostat na HDD, tak je možné, že peněženka nestíhá synchronizaci a zároveň stahování blockchainu.

Už jsem zkusil nainstalovat na novém počítači, zadal nové heslo a pak nahrál peněženku přes seed a opět to k přihlášení chtělo změněné heslo, které nemám, já to fakt nechápu.

Multibit HD přece není bitcoin full node, aby stahovala celý blockchain…

@Pauleta, podle všeho jsou seed words opravdu “master key” ze kterého lze celou peněženku obnovit. Heslo by nemělo být potřeba, resp. mělo by být možné získat heslo ze seedu.

Viz: https://multibit.org/help/hd0.1/restore-password.html
https://multibit.org/help/hd0.1/restore-wallet.html

Obecně pokud selže obnova přímo v softwaru, můžeš na to jít manuálně. Pomocí nástroje https://iancoleman.io/bip39/ kam zadáš seed words (BIP39 Mnemonic) můžeš získat seznam prvních bitcoin adres a privátních klíčů (i peněženka je generuje v tomto daném pořadí). Je třeba k tomu znát tzv. Derivation Path, který daná peněženka pro odvození btc adres používala. V případě Multibit HD jej najdeš pod BIP32. Stačí pak vědět, na které adrese (adresách) jsou BTC uloženy a od nich si uložit vybrané privátní klíče.

Mimochodem tvůj problém asi není tak vzácný, viz tento nástroj: https://github.com/HardCorePawn/multibit_recovery

Díky za rady, ale změnu hesla i nahrání peněženky přes seed, to už sem všechno zkoušel a v multibitu to prostě nejde, skončila jeho podpora nebo nevím proč. Budu to tedy muset zkusit manuálně. Chci se zeptat, jak to tam funguje, abych tam nezadal seed a někdo mi tu peněženku už definitivně nevybral. Když mi to vygeneruje ty privátní klíče, ty pak můžu nahrát do jakékoliv peněženky? Jinak multibit byl bit32 a bitpay, co teď používám je bit44 dá se to nějak řešit? Případně dají se ty privátní klíče získat i ze zálohy peněženky?

Pro větší zabezpečení se ten nástroj dá použít i offline, viz odkaz níž na stránce…

Pro jednoduchost použij “standalone” verzi.

Tobě jde o to “dekódovat” resp. “derivovat” privátní klíče ze seedu, takže tě zajímá jen multibit resp bip32 pro účely “Derivation Path”. Jakmile budeš mít privátní klíč nahraješ ho kamkoliv.

Vzhledem k tomu, že ti nefunguje heslo, o tom pochybuji.

Moc děkuju za rady, ale opět mi to nejde. Stáhnul jsem si to a v offline verzi jsem napsal do bip39 mnemonic těch 12 slov, vygenerovalo to ty klíče na bip32 derivation path, založil sem si peněženku na blockchain.com dal import dle těch novejch klíčů a píše mi to že klíče jsou neplatný, tak já už se z toho fakt poseru.

Tak už se mi to povedlo, zadal jsem špatný klíč, pak sem si všimnul. Děkuji všem za rady!!!

1 Like

Tak gratuluju!

Opravdu ještě jednou moc děkuji!!!