Osobnosti které podporují Bitcoin


#1

Napadlo mne tohle docela důležité vlákno kvůli zaštítění bitcoinu autoritou/ami ať již u nás nebo ve světě.

Piště o osobnostech, které v minulosti veřejně podpořili myšlenku BTC anebo ji přímo propagují.

Začínám: :slight_smile:

Ben Horowitz (spoluzakladatel Andreessen Horowitz)

Mimochodem, kdo naopak bitcoin nepodporuje a zaujímá kritický postoj najdete v tomto tématu:


Dinosauři proti bitcoinu
#2

Ilona Švihlíková (ekonomka)
Citace z pořadu Jak to vidí Ilona Švihlíková - 9. května


#3

Max Keiser
(reportér, stand-up comedian, zakladatel www.hsx.com a též držitel několika patentů na trading virtuálních jednotek)

Masivně propaguje Bitcoin na kanálu RussiaToday, kde má vlastní pořad.


#4

Max Keisera se vyplati sledovat, nikdy se neboji pichnout do vosiho hnizda - diky za odkaz.


#5

Tyler Winklewoss
Cameron Winklewoss

Dvojčata se proslavili soudním sporem jako originální zakladatelé “té sociální sítě”, než si od nich Mark Zuckerberg “vypůjčil” ideu a založil Facebook.
Aktuálně zakládají Bitcoin ETF


#6

Al Gore
bývalý viceprezident USA za prezidentství Billa Clintona

Na konferenci o mobilních platbách se vyjádřil velmi pochvalně… i když s rezervou a v duchu regulace, přesto se sympatiemi, cituji:

http://www.pymnts.com/briefing-room/commerce-3-0/the-innovation-project-2013/al-gore-speaks-on-mobile-money-and-the-global-mind/


#7

Thorsten Polleit, Degussa

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/meny/digitalni-anarchie-zavedene-meny-atakuje-bitcoin-964936


#8

O minci dbej, však střídmě, a neměň podobu její.

Neboť obec, byť mocně vzrostla lichou podobou mince, rychle bude obrácena vniveč. Jest v tom cosi, milý synu, že Karel, král nejmoudřejší a nejmocnější, s nímž se nemůžeme srovnávati my, velmi nízcí, když se rozhodl svého syna Pipina po sobě povýšiti na trůn, zavázal ho hroznou přísahou, že se nesmí v jeho království lstivě a nešlechetně ceniti váha nebo mince. Zajisté žádná pohroma, žádný mor a hromadné umírání, ani kdyby nepřátelé celou zemi loupením a pálením pustošili, tolik by neuškodily lidu Božímu jako časté měnění a podvodné horšení mince. Která zhouba nebo která pekelná litice nelítostněji olupuje, hubí a ochuzuje ctitele Kristovy než panovnický podvod s penězi? A přece povstanou po čase, až zestárne spravedlnost a zesílí nepravost, ne knížata, ale zloději, ne správcové lidu Božího, ale ničemní vyděrači, skrblí lakomci bez milosrdenství, nebojíce se Boha vše vidoucího, kteří třikrát i čtyřikrát do roka měníce minci, upadají v osidlo ďáblovo ke zkáze lidu Božího. Neboť takovými ničemnými pletichami a vymýšlením zákonů zúží hranice naší země, jež jsem já rozšířil až k horám za Krakovem, jež slovou Tatry, milostí Boží a zámožností lidu. Neboť královou slávou i ctí jest bohatství národa jeho; pánovi, nikoli sobě, jest otrocká chudoba tíží.

Kosmas: Kronika Čechů, kn. I, kap. 33. – kolem r. 1120

:smiley:


#9

Ivan Bartoš, pirátská strana

Otázka:

Dobrý den, podporujete zrušení monopolu centrální banky a zavedení volné soutěže při emisi peněz? Konkrétně se nabízí legalizace Bitcoin a dalších virtuálních internetových měn. Děkuji.

Odpověď:

Bitcoin by měl být přijat jako legální měna. Viz. “Elektronické měny a přímá směna. Piráti souhlasí s použitím decentralizovaných anonymních měn, jako je např. elektronická měna Bitcoin nebo lokální měny. Postavíme se proti snahám finančních skupin takové měny zakazovat a kriminalizovat. Nesouhlasíme také s tím, aby stát bránil přímé směně. V případě firem, které poskytují služby státu, naopak podporujeme možnost platit daň formou zápočtu.” více pak https://www.pirati.cz/program/finance. S přáním hezkého dne Ivan Bartoš

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/predseda-piratu-ivan-bartos-dpb-/odpovedi.asp?t=BARTO


#10

Bitcoin očima českých ekonomů

Očima “expertů”: Bitcoin. Skvělá investice, nebo nafouknutá bublina?
Ondřej Tůma 6. 12. 2013

Jak se na bitcoinové šílenství dívají ekonomové Aleš Michl a Lukáš Kovanda, zakladatel České pirátské strany Jiří Kadeřávek, majitel sítě směnáren Mikuláš Šveda a další oslovení odborníci?


#11

zajímavé jak v příspěvku nahoře to ti pánové haní, uvidíme co budou říkat v únoru kdy bude zas projednáván americký bankrot a ty jejich “papírové” trhy se jim jaksi zhroutí :wink:

každopádně tenhle pán Ondřej Jonáš (investiční bankéř) v tom má jasno 33:40


#12

Přímý link na rozhovor s Ondřejem Jonášem: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/213411000371128/obsah/294082-bitcoin/
28.11.2013 - Události komentáře (Rekordní bitcoin - bitcoin překonal hranici 1000USD)

Ondřej Jonáš
investiční bankéř
Absolvoval Harvard, kde také přednášel, stejně jako na další prestižní univerzitě v Princetonu. Pracoval pro Goldman Sachs nebo Salomon Brothers Inc.


#13

Jonáš: Bitcoin je inovativní a časem se prosadí

http://video.aktualne.cz/dvtv/jonas-bitcoin-je-velmi-inovativni-a-casem-se-prosadi/r~e8746984e74211e3bbbd002590604f2e/


#14

Bill Gates: “the Bitcoin technology is key”

http:https://youtu.be/DyAufA2lWn0


#15

Raoul Pal, manažer hedgového fondu Global Macro Fund predikuje cenu Bitcoinu na 1 milion dolarů. Vychází z omezenosti počtu Bitcoinů a podobnosti se zlatem.


#16

At the time of the interview, bitcoin was trading around $650. Right now, it’s at around $364.

Zajímavý, že vytáhnou půl roku starou věc a zrovínka náhodou začne druhý den pump. Businessinsider bude asi spíš bagholdershlásnátrouba.

Nicméně ten pump ukazuje jednu věc, jakmile se objeví (v číně) slušná denní poptávka, tak bitcoiny najednou prostě nejsou v dostatečném množství.

Každopádně také dobrá demise litecoin shitcoinu - kurz už je pod 0.01BTC a stále klesá, byť v USD velmi mírně stoupá.

No zkoušel jsem zjistit, odkud se ta poptávka vzala, přišla z Číny, ale odkud… Že by wolong pump?
Loni ten pump taky začal v Číně, schéma je podobný. Že by Číňani zdobili vánoční stromky bitcoinama? Nebo (a pozor, to je dost možné, viz socialismus, jak složité bylo pašovat valuty přes hranice i blbé východní marky v ponožkách na trase Děčín - Bad Schandau) si obstarávají bitcoin coby nezabavitelné oběživo pro vánoční nákupy mimo Čínu případně v Hongkongu a podobných oblastech.

Pumperské gangy a velryby jsou sice mocné, na chvilkový pump mají určitě prostředky sami o sobě, navíc ty žvásty kolem tomu napovídají, ale spíš to vypadá, že štěstí přeje připraveným, kteří mu jdou sice naproti, ale zástup čínských kupců se nevzal jen tak z ničeho a ze sledování bitcoin-positive žvástů (ty vychází v poslední době tak nějak den co den a že by nějak doposud zabíraly, to se říci fakt nedá).

Vývoj tak nějak naznačil pár pozitiv a negativ pro btc.

Pros:

 • bitcoin (a krypto obecně) se usalašil na scéně, a dal jasně najevo, že tu je a zdá se být věčným
 • debaty na téma o bezpečnosti bitcoinu jsou pasé
 • debaty na téma legality bitcoinu taky nějak utichly
 • velcí hráči se naučili na bitcoin vlnu i naskočit
 • co bitcoin nezabilo, to ho posílilo (jako vždy)
 • adopce je opět o rok dále, díky setrvačnosti proběhlo spoustu pozitivních jevů i v deklinační fázi, jen to trh jaksi zapomněl ocenit (nyní třeba už máme btc automat i v našem městečku)
 • mediální zájem je stabilní (i negativní reklama je reklama, viz bitcoinový vyděrač)

Negs:
-při panic sell cena padá skoro stejně dobře jako roste, vše při objemech mnohem nižších než jsou reprezentativním vzorkem těch x milionů BTC, co jsou vytěženy (a neztraceny forever)

 • nárůst ceny zabíjí použitelnost bitcoinu, transakční hodnota se přelévá ve spekulativní a naopak, vždy se ovšem faktory sčítají místo aby se kompenzovaly (se stoupající cenou klesá nabídka v důsledku toho, že každý spekuluje a naopak a vznikají samotvořící se přehnané trendy a v důsledku toho vysoká volatilita a vlny)
 • držet bitcoin je hazard, což nepomáhá stabilitě ceny ani trochu (chybí kotva)
 • fyzická hodnota bitcoinu je stále 0, i kdyby výkon a hodnota bitcoinové sítě coby celku měl hodnotu 1 trilion dolarů, hodnota 1 BTC může být klidně teoreticky třeba jen 1 dolar (v ideálním případě, že všechny bitcoiny obíhají, a to dostatečně rychle)
 • mineři stále do sítě chrlí 3600BTC denně, které se musí prodat. V dnešní ceně jde o 1,44mil. USD, což je 5-6 procent celkového denního obratu v klidném dni. Tyto procenta je nutno navíc multiplikovat (ne každý bitcoin se prodá jen jednou, to platí i o těch nově vzniklých). Tato koule na noze ještě potrvá hodně dlouho. Až skončí, jo, pak věřím tomu, že začne sranda.
 • extrémní citlivost na negativní informace (ale tady bych mohl uvést všechno možné, co má jedinou příčinu - chybí kotva, která by byla navázána na něco, co má fundamentální hodnotu)
 • PoW princip je sice robustní, ale ne zrovna efektivní v některých směrech

#17

Refat uz o tom psal jinde, jen doplnuji do tematu fakt ze Bill Gates podporil bitcoin i ciny: Microsoft akceptuje bitcoin pri platbach a digitalni zbozi…


#18

Oswald Grübel : “Bitcoin Can Even Be a World Currency In its Truest Form”
(Ex-CEO of UBS and Credit Suisse)

http://www.cryptoarticles.com/crypto-news/oswald-grbel-bitcoin-can-even-be-a-world-currency-in-its-truest-form

EX-CEO OF UBS & CREDIT SUISSE: BITCOIN GOOD BUY LONG-TERM
https://www.cryptocoinsnews.com/ex-ceo-ubs-credit-suisse-bitcoin-good-buy-long-term/


#19

Spoluzakladatel Wordpressu Matt Mullenweg

http://www.coindesk.com/wordpress-ceo-we-havent-given-up-on-bitcoin/


#20

postarsi kousek, ale legenda PC her … John Carmack