Ověřené členství a reputace


#1

Přímé obchodování s bitcoiny mezi členy ve fóru se rozvíjí a v Čechách je to stále nejsnazší způsob jak BTC proměnit na české koruny a opačně. Jde jednak o rychlost vyřízení korunové transakce ať již hotově nebo bezhotovostně, ale také o úsporu poplatků za zahraniční převody na online aukce. Bitcoin se svou rostoucí popularitou však láká i podvodníky. A Bitcash s okamžitou registrací zdarma nechtíc umožňuje podvodníkům tvořit nové a nové účty, plýtvat časem skutečných obchodníků a pokoušet se o další podvody. Z tohoto hlediska je email nebo IP ban naprosto neúčinný.

Zajištění obchodů je třeba zvednout na vyšší – serióznější - úroveň. Rádi bychom zaručili obchodníkům větší bezpečnost skrze ověření každého participanta ve směnárně. Ověřený uživatel bude podobně jako je tomu u Bitcoin vystupovat pseudonymně pod svou přezdívkou. Navíc však uvede a ověří reálnou platbou alespoň jeden bankovní účet u banky, čímž prolomí svou plnou anonymitu. Jako obchodník si může zvolit, se kterými uživateli (protistranami v obchodech) bude toto číslo účtu sdílet. Důležité je, že při případném podvodu bude v databázi Bitcash k dispozici ověřené číslo bankovního účtu. Banka sice na základě zákona o osobních údajích nesdělí majitele účtu třetí osobě, nicméně jinak bude postupovat vůči orgánům činných v trestním řízení. Tento systém tak bude mít především preventivní odstrašující efekt pro zloděje, kteří nebudou chtít vystoupit ze své anonymity.

Ověření uživatelé budou moci využívat fóra směnárny i systému reputace. Každou uskutečněnou transakci s daným obchodníkem můžete ohodnotit buď kladně či záporně, uvést komentář a URL tématu souvisejícího s obchodem.

Hodnotit obchody a reputaci obchodníka budou moci opět pouze ověření uživatelé. Tím se budeme snažit omezit riziko fiktivních hodnocení. Reputace bude k dispozici pro členy tak, abyse mohli snadno a rychle zorientovat v nabídkách a referencích jednotlivých obchodníků.

Stay tuned! Dolaďujeme detaily…

UPDATE
Systém hodnocení a reputace je v provozu!

Stávající členové: K dnešnímu dni (tj. 24.2.) registrované uživatelské účty byly dočasně (na 30 dní) upgradovány na ověřené. Do té doby musíte ověřit reálný bankovní účet.

Noví členové: Pro přístup do směnárny musíte provést ověření vašeho účtu.

Jak provést upgrade na status Ověřený uživatel?

Instrukce pro ověření účtu:
https://bitcoinforum.cz/forum/reputation.php?action=howto


#2

Máte zájem testovat systém reputace mezi prvními?

Zašlete ověřovací platbu z vašeho bankovního účtu:

Částka: alespoň 1 CZK
Bankovní účet: 2300375348/2010
Banka: Fiobanka a.s.
Variabilní symbol: vaše uživatelské id –>(2)<–

Můžete poslat větší částku a přispět tak na provoz serveru :japanese_ogre:

Kompletní info: https://bitcoinforum.cz/forum/reputation.php


#3

Kde najdu sve uzivatelske id?


#4

Především v mém příspěvku výše (číslo v závorce), kam jsem ho dostal malým trikem.

anebo též v URL vlastního profilu, na který je odkazováno z hlavní stránky a seznamu online uživatelů.

https://bitcoinforum.cz/forum/member.php?s=&action=getinfo&userid=2

userid je v mém případě 2


#5

problem je, ze banka nevyda inicialy majitele bank. uctu do te doby dokud o ni nepozadaji policajti na zaklade trestneho cinu (prevysene castky nad 5.000Kc). :frowning:
takze podvodnik tu muze delat neplechu klidne i se 3 falesnymi profily. :rage:


#6

Jak zjistim ze vam uz dorazila castka na ucet a ze jsem jiz registrovan v systemu reputace?


#7

Automaticke napojeni na Fio je ve vyvoji, takze pak bude vse automaticky hned po pripsani do FIO (z Fio okamzite, z jine banky D+1).

UPDATE 24.2. - hotovo - vše je nyní automatické a platby jsou připisovány každých 15 minut.

default: Vyhodou je, ze bankovni ucet budeme vyzadovat unikatni (tedy jeden bankovni ucet => jeden uzivatel). V pripade nahlaseneho podvodu / problemu muzeme uzivatelsky ucet zrusit a jiz se nepujde s danym bankovnim uctem do systemu registrovat.

Dalsi vec je ze overeni bude neco stat (vice nez aktualne symbolickou 1 Kc), cimz opet se podvodnikovi nevyplati utracet a riskovat pred tim nez by neco ziskal.


#8

a neodradi to tu potencialni uzivatele od registrace kdyz budou muset platit??


#9

registrace samozrejme zustane zdarma… jde jen o overene clenstvi, to bude vyzadovano jen pro sekci smenarna. mam jiz zkusenosti z jinych for, ze se tim mnozstvi podvodu znacne omezi… a to i symbolickou castkou v radu desetikorun. (jak neco neni uplne zdarma, lide si toho vice vazi a premysli nad svymi ciny… jakmile je nekde registrace zdarma, vylozene to laka skodit)


#10

aha, tak to abych co nejrychleji vyuzil overeni za tu 1Kc. :smiley:


#11

Domnivam se, ze ja a Vekys overeni nepotrebujeme :wink:

Ostatne, anonymni jsme nikdy nebyli, ICO, bydliste i tel na nas je znamy :wink:

Ostatne asi tohle taky mluvi z avse:
bSir
Hardcore Member
Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 322

Ale nebudu OT, a snahu o vetsi serioznost vitam a podporuji.


#12

Myslim ze to je i hlavne dobra vec pro nove cleny (jako jsem treba i ja), kteri cleny tohoto fora moc dobre neznaji a doda to pak pocit jistoty a zabezpeceni :slight_smile: (uff to zni skoro jako v nejake reklame )


#13

Proto je overeni v prvni fazi za korunu, aby jej mohli vyuzit vsichni co se zaslouzili o rozvoj fora (prakticky temer) zdarma.

Tato akce potrva jen cca tyden :wink:


#14

Mam overovat zvlast sebe a zvlast vekys nebo staci jedno overeni? :-x


#15

Kazdy uzivatelsky ucet se bude muset overit vlastnim (unikatnim) cislem uctu. Alespon castecne se tak zabrani duplicitnim uctum a fake reputaci. Pri odhaleni fake reputace mezi uzivatelskymi ucty jedne osoby se zabanuji oba bankovni ucty pro pouziti v bitcash smenarne.


#16

Update - overeni clenove co jiz zaslali identifikacni platbu maji jiz nyni moznost beta testovat system reputace. Jakmile odladime mouchy budou moci i ostatni zkusit vyhody noveho systemu.

Update: https://bitcoinforum.cz/forum/reputation.php :cowboy_hat_face:

Vkladejte prosim do systemu hodnoceni uzivatelu s nimiz jste realizovali v minulosti obchody. At jiz kladna ci zaporna. V textovem popisu budte prosim co mozna nejkonkretnejsi. Diky.


#17

Účty jsou nyní upgradovány automaticky v průběhu dne, tak jak jsou připisovány platby na účet (každých cca 15 minut).

Při prohlížení fóra je u každého autora příspěvku zobrazena i Reputace (po kliknutí je možné přidat hodnocení uživatele).


#18

Všechny profily momentálně registrovaných členů byly upgradovány na ověřené a můžete zadávat do systému hodnocení transakcí či obchodů s uživateli.

Prosím ověřte svůj účet dle instrukcí https://bitcoinforum.cz/forum/reputation.php?action=howto

Účet je nutné ověřit do 30-ti dnů, poté se přepne zpět na neověřený.


#19

OT: nebude ti to vadit v účetnictví? :slight_smile:


#20

Naprosto bez problémů. Účet je separátní (viva Fio a zakládání podúčtů online :slight_smile: ) a všechno se bude fakturovat na koncového uživatele a odvedeno DPH.

Překvapivě průměrná zaslaná částka je víc jak 10 Kč takže se budou fakturovat možná řádově stokoruny ;)…

Pokud by někdo posílal větší částku a zachtělo se mu dát si příspěvek jako náklad do účetnictví, nechť mi pošle PM - vystavím mu daňový doklad přímo na firmu.